Wiadomości › Nasze zdrowie

Brakuje łóżek na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie

19 października 2020, 13:00
Zarówno w całym województwie lubuskim, jak i w samym Gorzowie dzienna liczba nowych osób zakażonych koronawirusem utrzymuje się na wysokim poziomie. Tylko w poniedziałek 19 października w Gorzowie przybyło 20 nowych pacjentów. Jak poinformował prezes gorzowskiego szpitala, łóżka na oddziale zakaźnym zostały wykorzystane w 100 procentach.

Wysoka liczba zakażonych koronawirusem

19 października 2020, 10:43
W poniedziałkowy poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. W całym kraju potwierdzono 7482 przypadki zakażenia COVID-19, z czego 93 osoby to mieszkańcy województwa lubuskiego.

Do pomocy w szpitalu zgłosił się ksiądz i kilku mieszkańców

16 października 2020, 13:22
Liczba pacjentów zakażonych koronawirusem na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie utrzymuje się na wysokim poziomie. A do tego aż 61 pracowników lecznicy zostało odsuniętych od pracy z powodu COVID-19 lub kwarantanny. Natomiast do pomocy przy chorych zgłosiła się tylko jedna zakonnica. Dlatego też szpital ponowił apel o pomoc, ale tym razem do wszystkich chętnych. Jak się okazało, odezwał się ksiądz i kilku mieszkańców.

25 seniorów z Domu Kombatanta pokonało koronawirusa

15 października 2020, 12:00
Szpital w Gorzowie poinformował, że część pensjonariuszy z „Domu Kombatanta” w Zielonej Górze wyzdrowiała i ma negatywne testy na COVID-19. Część seniorów opuściła już Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie i została przetransportowana do lecznicy w Torzymiu.

Masz kwarantannę? Poznaj sposoby na zdrowe i pożywne posiłki

14 października 2020, 10:15
Pandemia koronawirusa od kilku miesięcy zmienia rzeczywistość Polaków. Niektórzy trafiają na obowiązkową kwarantannę, inni izolują się sami, by podczas przeziębienia nie narażać swoich bliskich. W tym czasie nie można jednak zapominać o odpowiednio zbilansowanych, zdrowych posiłkach. Właściwa dieta ma bardzo korzystny wpływ na odporność i funkcjonowanie całego organizmu. Co jeść w czasach, gdy nie można nawet wyjść z domu?

Na oddziale zakaźnym brakuje rąk do pracy

12 października 2020, 13:00
Na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie brakuje rąk do pracy. Dlatego też szpital poprosił o pomoc siostry zakonne. Na apel szpitala do tej pory odpowiedziała… tylko jedna zakonnica.

Zmarli kolejni pensjonariusze z DPS w Zielonej Górze

12 października 2020, 10:15
To był trudny weekend na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Zmarło dwóch kolejnych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Zielonej Górze, które trafiły do Gorzowa po ewakuacji placówki.

Coraz większa liczba zakażonych koronawirusem. Padł kolejny rekord!

10 października 2020, 11:06
W sobotni poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Po raz kolejny padł rekord zakażeń. W całym kraju potwierdzono aż 5300 przypadków zakażenia COVID-19, z czego 121 osób to mieszkańcy województwa lubuskiego.

Zebrali wodę, środki czystości i pieniądze. Wszystko dla chorych z DPS

9 października 2020, 18:38
Kilkadziesiąt litrów wody, środki czystości, maszynki do golenia, szampony, mydła i wiele innych artykułów codziennego użytku zebrali uczniowie I LO w Gorzowie dla pensjonariuszy DPS, którzy trafili z Zielonej Góry na oddział zakaźny szpitala w Gorzowie.

Gorzów: Przyjechały do szpitala rodzić. Dowiedziały się, że mają koronawirusa

8 października 2020, 19:00
Na oddział położniczo-ginekologiczny szpitala w Gorzowie zostały przyjęte dwie kobiety w trakcie akcji porodowej. Lekarze przed przyjęciem na oddział, wykonali kobietom test na obecność koronawirusa. Jak się okazało, obie pacjentki miały wynik pozytywny. Dlatego też poród odbył się w specjalnych warunkach.


Fotoreportaże


x