Wiadomości › Nasze zdrowie

Terytorialsi pomagają w gorzowskim szpitalu [zdjęcia]

10 listopada 2020, 18:23
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przeprowadzić wstępną selekcją pacjentów, pobierają wymazy w punktach drive thru. Natomiast od niedawna składają raporty dotyczące stanu obłożenia łózek w szpitalu oraz wprowadzają wyniki badań na obecność koronawirusa do systemu.

Personel szpitala w Gorzowie oddaje osocze [zdjęcia]

9 listopada 2020, 16:40
Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego, którzy byli zakażeni koronawirusem, ale już wyzdrowieli oddają swoje osocze dla osób chorych. Jako pierwszy osocze oddał lekarz, który na co dzień pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Osocze ozdrowieńców jest jednym ze sposobów leczenia osób zakażonych COVID-19, które są w stanie ciężkim.

Gorzów: Rośnie liczba osób zakażonych COVID-19. Najmłodszy pacjent ma 3 tygodnie

7 listopada 2020, 13:32
Sytuacja w gorzowskim szpitalu cały czas jest trudna. Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym są zajęte, a pacjentów przybywa. Jak informuje wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, w lecznicy przebywają obecnie 164 osoby zakażone koronawirusem, w tym 5 dzieci. Najmłodsze z nich ma zaledwie 3 tygodnie. Ponadto 15 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

Ponad 500 osób zakażonych i 20 zgonów

7 listopada 2020, 10:40
W sobotę padł kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość zakażeń COVID-19 w kraju. W całej Polsce potwierdzono aż 27 875 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 510 w województwie lubuskim. Niestety zmarło aż 20 osób w regionie, w tym 11 mieszkańców Gorzowa.

Łóżka covidowe od WOŚP trafią do szpitala w Gorzowie

6 listopada 2020, 17:20
W ciągu najbliższych dni do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostanie przywiezionych 20 łóżek covidowych. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która postanowiła zareagować na dramatyczną sytuację w szpitalach w całej Polsce i wykorzystywanie łóżek m.in. z oddziałów dziecięcych dla pacjentów z COVID-19.

Mały Nikodem tysięcznym dzieckiem, które urodziło się w gorzowskim szpitalu

6 listopada 2020, 10:12
Pomimo pandemii koronawirusa, porody w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbywają się normalnie. Na oddziale położniczo-ginekologicznym urodziło się właśnie tysięczne dziecko – to mały Nikodem, który ważył 2300 g i mierzył 45 cm. Mama chłopca dostała z tej okazji prezent od szpitala.

Urządzenie do dezynfekcji jest niezbędne w Twoim domu. Przekonaj się dlaczego!

5 listopada 2020, 14:34
Pandemia koronawirusa niewątpliwie zmieniła życie każdego – konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości stała się źródłem szukania praktycznych rozwiązań. Zwłaszcza w zakresie dezynfekcji. Dlaczego jest ważna i dlaczego to właśnie urządzenie do dezynfekcji w obecnej sytuacji jest niezbędnym gadżetem w Twoim domu? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i miej pewność, że odpowiednio dbasz o bezpieczeństwo – swoje i swoich najbliższych!

Pilnie potrzebne osocze! Dramatyczny apel młodej gorzowianki

5 listopada 2020, 11:36
Osocze ozdrowieńców jest obecnie na wagę złota. Dlatego też pani Karolina apeluje o oddawanie osocza i pomoc dla swojego wujka, który przebywa w stanie ciężkim na zakaźnym oddziale intensywnej terapii szpitala w Gorzowie. Potrzebne jest osocze od osób, które mają grupę krwi AB RH-.

Ponad 200 zakażeń w Gorzowie i powiecie

5 listopada 2020, 10:35
Minionej doby zdiagnozowano 578 nowych zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Tym razem najwięcej chorych osób mamy w Gorzowie – aż 149. W powiecie gorzowskim – 53. W całej Polsce potwierdzono 27 143 nowych zakażeń.

Punkt „drive thru” także na Dekerta

4 listopada 2020, 11:01
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie uruchomił właśnie kolejny, mobilny punkt pobierania wymazów na obecność koronawirusa. Tym razem zmotoryzowani będą mogli wykonać test przy ul. Dekerta. Punkt będzie czynny codziennie w godz. 9-13.


Fotoreportaże


x
-->