Wiadomości › Nasze zdrowie

Otwierają się kolejne przyszpitalne poradnie

19 maja 2020, 09:47
Kolejne przyszpitalne poradnie w Gorzowie są otwierane dla pacjentów i funkcjonują w normalnym trybie. Jednak jest wciąż sporo poradni, które działają z ograniczeniami lub udzielają teleporad. Zamknięta jest tylko wojewódzka przychodnia chirurgii stomatologicznej oraz poradnia chorób zakaźnych i chorób wątroby.

Test na koronawirusa bez wychodzenia z samochodu [zdjęcia]

16 maja 2020, 16:43
W piątek na terenie kompleksu szpitala zakaźnego przy ul. Walczaka w Gorzowie został uruchomiony punkt pobrań wymazów w kierunku koronawirusa typu drive thru. To oznacza, że każda osoba, która będzie miała wykonywany test na koronawirusa, nie będzie musiała wysiadać z samochodu.

Szpital wysyła rodzicom zdjęcia wcześniaków

14 maja 2020, 19:57
Rodzice wcześniaków, które przyszły na świat w gorzowskim szpitalu otrzymują od personelu szpitala zdjęcia swoich dzieci. Wszystko przez zakaz odwiedzin, który obowiązuje w lecznicy. Dlatego też, aby rodzice mogli zobaczyć jak ich maluszki rosną, otrzymują fotografie kilka razy w tygodniu.

Gorzów: Pracownicy żłobków i przedszkoli już są testowani na koronawirusa [film]

11 maja 2020, 15:39
W poniedziałek zostały otwarte wszystkie żłobki i przedszkola w Gorzowie. Dlatego też Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w porozumieniu z prezydentem postanowił wykonać testy na koronawirusa wszystkim pracownikom placówek dla najmłodszych. W poniedziałek zostali przebadani jako pierwsi pracownicy Żłobka Miejskiego nr 3 na os. Słonecznym.

Jak funkcjonują przyszpitalne poradnie?

7 maja 2020, 20:29
Część przyszpitalnych poradni w Gorzowie została ponownie otwarta dla pacjentów. Pozostałe działają z limitem przyjęć lub udzielają teleporad. Kilka poradni wciąż pozostaje jednak zamkniętych.

Mniej testów na koronawirusa w województwie lubuskim

28 kwietnia 2020, 11:14
Nawet o 40 testów mniej jest robionych w ciągu doby na terenie województwa lubuskiego, niż miało to miejsce jeszcze na początku kwietnia. Powód? Jest problem z dostępnością na rynku niezbędnych do badań zestawów do izolacji automatycznej wirusa. Tym samym laboratorium stacji sanitarno-epidemiologicznej w Gorzowie bada przede wszystkim przypadki pilne oraz z kontaktu z osobą zakażoną.

Recepta na zdrowie - odcinek 7

24 kwietnia 2020, 19:23
W programie "Recepta na zdrowia" opowiemy o tym jak prawidłowo zakładać i ściągać maseczkę ochronną. Opowiemy o bramce mierzącej temperaturę przy wejściu do szpitala. Będzie również wideoporada na POZ. Pokażemy również jak 10-letni Grześ pomaga szpitalowi drukując przyłbice na drukarce 3D.

Gorzów: Każdy pracownik medyczny szpitala może zrobić test na koronawirusa

20 kwietnia 2020, 15:10
Władze szpitala w Gorzowie zdecydowały, że każdy pracownik medyczny będzie mógł się poddać badaniu na obecność koronawirusa. Co istotne, wykonanie testu jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Pierwszym testom poddali się pracownicy szpitala zakaźnego przy Walczaka oraz szpitalnego oddziału ratunkowego przy Dekerta.

Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną? [film]

16 kwietnia 2020, 10:00
Od czwartku 16 kwietnia każdy z nas wychodząc z domu ma obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki, szalika czy chustki. Dla wielu osób wydawałoby się, że nakładanie i zdejmowanie maseczek ochronnych jest proste. Jednak wielu osobom wciąż sprawia to problem. Gorzowski szpital przygotował wideoporadnik, jak poprawnie to zrobić.

Będzie osobne wejście na SOR dla dzieci

14 kwietnia 2020, 17:14
W gorzowskim szpitalu przy ul. Dekerta rozpoczęła się budowa nowego wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nowe wejście będzie przeznaczone wyłącznie dla dzieci i ich opiekunów. Prace mają zakończyć się w czerwcu.


Fotoreportaże


x