Wiadomości › Nasze zdrowie

Pierwszy zgon z powodu koronawirusa w Lubuskiem

15 lipca 2020, 10:57
W środowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem i zgonach. Niestety w województwie lubuskim przybywa kolejnych zakażeń. Jest też pierwsza ofiara śmiertelna, która była zakażona koronawirusem.

25 nowych zakażeń koronawirusem w Lubuskiem

10 lipca 2020, 10:47
Piątkowy poranek to złe wiadomości płynące z ministerstwa zdrowia i gorzowskiego szpitala. W województwie lubuskim przybyło aż 25 osób zakażonych koronawirusem, z czego aż 23 osoby do pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej w powiecie świebodzińskim. Część z nich trafiła do szpitala zakaźnego w Gorzowie.

Łąki kwietne przy szpitalu [zdjęcia]

6 lipca 2020, 21:07
Władze gorzowskiego szpitala stawiają na łąki kwietne i nie będą regularnie kosić trawy, a pozwolą w niej rosnąć kwiatom. Trawa będzie przycięta tylko na lądowisku dla śmigłowca LPR.

Koniec teleporad w POZ

4 lipca 2020, 11:27
Władze gorzowskiego szpitala informują, że szpital przestał udzielać wideoporad i teleporad. To oznacza, że pacjenci mogą od tego weekendu udać się osobiście do lekarza w punkcie POZ, który znajduje się w gorzowskim szpitalu.

Mieszkanka Gorzowa zakażona koronawirusem

30 czerwca 2020, 11:00
We wtorek rano ministerstwo zdrowia podało informację o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Wśród nich są dwie osoby z województwa lubuskiego – to mieszkanka mieszkanka Gorzowa oraz powiatu słubickiego.

Gorzów: Pogorszył się stan pacjenta z koronawirusem

16 czerwca 2020, 18:42
W szpitalu zakaźnym przebywa obecnie dwóch pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy do Gorzowa zostali przewiezieni z powiatu słubickiego. Teraz stan jednego z nich się pogorszył i mężczyzna trafił na oddział intensywnej terapii.

Nowe stoły operacyjne już służą pacjentom

10 czerwca 2020, 16:30
Dwa nowoczesne stoły operacyjne dostał Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie od zarządu województwa lubuskiego. Zakup stołów został zrealizowany w ramach projektu pn. „Lubuskie kontra Wirus – przeciwdziałanie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 poprzez zakup aparatury medycznej do intensywnej terapii oraz środków ochrony osobistej i dezynfekcji dla 8 jednostek ochrony zdrowia”. Wartość zakupów to niespełna 250 tysięcy złotych.

Mężczyzna zakażony koronawirusem trafił do szpitala w Gorzowie

9 czerwca 2020, 19:04
We wtorkowe popołudnie 9 czerwca potwierdzono kolejne zakażenie koronawirusem w województwie lubuskim. To mieszkaniec powiatu słubickiego, który został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Gorzowie.

Porody rodzinne znów możliwe

4 czerwca 2020, 14:13
Decyzją Zespołu kryzysowego ds. koronawirsua w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. od czwartku zostały przywrócone porody rodzinne. Warunkiem uczestniczenia w porodzie osoby towarzyszącej jest posiadanie przez nią ujemnego wyniku wymazu w kierunku COVID-19 wykonanego najpóźniej 5 dni przed porodem.

Pacjent z koronawirusem przebywa w szpitalu zakaźnym w Gorzowie

4 czerwca 2020, 12:52
We wtorek do szpitala zakaźnego w Gorzowie trafił obywatel Białorusi prosto z terminala w Świecku. Młody mężczyzna miał objawy koronawirusa. Test przeprowadzony w szpitalu zakaźnym potwierdził obecność koronawriusa u kierowcy ciężarówki.


Fotoreportaże


x