Wiadomości › Nasze zdrowie

Lekarze namawiali 26-latkę do usunięcia ciąży. W Gorzowie urodziła zdrowego synka

17 września 2020, 16:00
Pani Weronika to 26-letnia mieszkanka Gorzowa, która czeka na przeszczep wątroby. Z tego powodu w innych klinikach na terenie Polski lekarze namawiali kobietę do aborcji Natomiast lekarze z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podjęli się misji uratowania zagrożonego poronieniem dziecka. Udało się i pani Weronika urodziła zdrowego synka dzięki czemu­ może podjąć dalsze leczenie.

Metamorfoza gorzowskiej chirurgii

16 września 2020, 14:10
Dwa lata temu groziła mu zapaść. Mówiło się nawet o groźbie jego likwidacji. Tymczasem dzięki determinacji zarządu gorzowskiej lecznicy Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. nie tylko udało się utrzymać, ale także z powodzeniem rozwinąć. Dziś chirurgia to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijający się oddział, gdzie lekarze mają do dyspozycji najnowszej generacji sprzęt, a średnia wieku personelu lekarskiego – wynosząca poniżej 50 roku życia - jest znacznie poniżej średniej krajowej.

Gorzów: Seniorzy coraz częściej porzucani w szpitalu

13 września 2020, 19:31
W ubiegłych latach seniorzy byli porzucani w gorzowskim szpitalu zazwyczaj w okresie świątecznym i wakacyjnym. Natomiast w tym roku problem stał się bardziej powszechny i nie ma miesiąca, kiedy w szpitalu nie byłoby porzuconego przez rodzinę dziadka lub babci.

Zarejestruj się do szpitalnej poradni bez wychodzenia z domu

11 września 2020, 09:31
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i uruchomił pilotażowy program rejestracji do wybranych poradni przez internet. Wystarczy założyć konto w systemie eRejestracja.

Harmonogram przyjęć do szpitala

4 września 2020, 11:18
W celu zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa oraz komfortu oczekiwania na przyjęcie do szpitala Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. apeluje o planowe (zgodnie z załączonym harmonogramem) zgłaszanie się do lecznicy.

Nowa wystawa w Galerii Sztuki R

2 września 2020, 15:15
Od 2 września do końca miesiąca w Galerii Sztuki R Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. można oglądać nową wystawę. Tym razem swoje prace prezentuje ponad 20 autorów, członków Klubu Fotograficznego FOTOOKO przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To pierwsza wystawa fotografii w szpitalnej galerii.

Punkt poboru wymazów w nowym miejscu

1 września 2020, 16:13
Od środy 2 września punkt pobierania wymazów w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dla osób zgłaszających się hospitalizacji, osób wyjeżdżających do sanatoriów oraz studentów w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. zostaje przeniesiony z namiotu przy szpitalu do byłego punktu krwiodawstwa (obok budynku rehabilitacji) przy ul. Dekerta.

Zmarł mieszkaniec Gorzowa zakażony koronawirusem

27 sierpnia 2020, 11:06
W czwartkowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 12 zakażeniach koronawirusem w województwie lubuskim. Wśród nowych pacjentów jest aż 6 mieszkańców Gorzowa. Niestety w szpitalu zakaźnym zmarł 72-letni gorzowianin.

Jak mądrze wybrać gabinet stomatologiczny?

26 sierpnia 2020, 15:45
W związku z dynamicznym rozwojem branży stomatologicznej, pacjenci mają do wyboru wiele placówek oferujących usługi dentystyczne: prywatnych i publicznych gabinetów, klinik, przychodni oraz wielu innych. W związku z tym, podjęcie decyzji może sprawiać nie lada trudność. Oto pięć wskazówek, którymi warto kierować się podczas szukania idealnego gabinetu stomatologicznego.

Gdzie jest dobro pacjenta?

25 sierpnia 2020, 10:23
We wrześniu w ramach strategii ministerstwa zdrowia w walce z koronawirusem ma zostać ograniczona liczba szpitali jednoimiennych czy zwiększone kompetencje lekarzy rodzinnych. Te pomysły nie spodobały się Robertowi Surowcowi, wiceprezesowi gorzowskiego szpitala, który otwarcie je krytykuje.


Fotoreportaże


x