Wiadomości › Nasze zdrowie

Personel medyczny zakażony koronawirusem. Szpital prosi o pomoc zakonnice

5 października 2020, 18:15
Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zaapelował do sióstr zakonnych o pomoc przy opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Wszystko przez to, że 30 pracowników medycznych gorzowskiego szpitala ma dodatni wynik na COVID-19 i zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych.

Otwarte rany i odleżyny. Tragiczny stan pacjentów, którzy trafili do Gorzowa z Zielonej Góry

5 października 2020, 10:53
Do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało przetransportowanych 64 podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, gdzie wykryto ponad 90 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak się okazało, stan pacjentów jest tragiczny – mają m.in. odleżyny czy otwarte rany.

Koronawirus w Gorzowie i okolicach: 14 nowych przypadków

5 października 2020, 10:46
Lubuski Urząd Wojewódzki podaje najświeższe informacje o zakażeniach koronawirusem na terenie naszego regionu. Coraz więcej zakażonych osób jest na terenie powiatu gorzowskiego i samego miasta Gorzów Wielkopolski.

Po wyniki badań do dawnej stróżówki

4 października 2020, 14:03
Od czwartku 1 października wyniki badań badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych można odbierać bez wchodzenia do szpitala. W dawnej stróżówce przy Dekerta został uruchomiony Centralny Punkt Odbioru Wyników.

Prawie 100 zakażeń koronawirusem. Tak źle jeszcze nie było

4 października 2020, 11:34
W niedzielny poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Po raz kolejny padł rekord zakażeń w województwie lubuskim - tym razem przybyło aż 96 osób u których potwierdzono obecność COVID-19.

Rekord zakażeń koronawirusem

3 października 2020, 13:00
W sobotni poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. W województwie lubuskim przybyło aż 56 osób u których potwierdzono obecność COVID-19, z czego aż 16 osób to mieszkańcy Gorzowa oraz 8 osób to mieszkańcy powiatu gorzowskiego.

Pracownicy medyczni szpitala w Gorzowie zakażeni koronawirusem

2 października 2020, 10:07
Wzrasta ilość osób zakażonych koronawirusem na terenie Gorzowa. Wśród osób, u których potwierdzono obecność COVID-19 są również pracownicy medyczni Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Koronawirusa potwierdzono u 10 medyków, natomiast 20 osób jest na kwarantannie.

Rusza Centralny Punkt Wydawania Wyników

30 września 2020, 14:05
Od 1 października Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie uruchamia Centralny Punkt Odbioru Wyników. Bez konieczności wejścia do szpitala będzie można w nim odebrać wyniki badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych. Poprzez uruchomieniu punktu zarząd szpitala zamierza ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.

Generator Ge/Ga już w gorzowskim szpitalu

30 września 2020, 14:03
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie dołączył dziś do elitarnego grona placówek medycznych w Polsce, które dysponują generatorem Ge/Ga. Dzięki niemu Kliniczny Zakład Medycyny Nuklearnej gorzowskiego szpitala już w przyszłym tygodniu będzie mógł wykonywać badania PET/CT w oparciu o izotopy znakowane Galem-68. Obecnie takie urządzenia ma zaledwie 6 lecznic Polsce.

Robot chirurgiczny Da Vinci wkrótce w gorzowskim szpitalu

24 września 2020, 15:17
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie przygotowuje się do zakupu jednego z najnowocześniejszych w kraju robotów chirurgicznych. Da Vinci to urządzenie, które wspomaga wykonywanie zabiegów chirurgicznych. W gorzowskim szpitalu już rozpoczął się proces certyfikacji, którego efektem ma być potwierdzenie umiejętności i doświadczenia zespołów chirurgicznych obsługujących robota.


Fotoreportaże