Wiadomości › Nasze zdrowie

Nowa wystawa w Galerii Sztuki R

2 września 2020, 15:15
Od 2 września do końca miesiąca w Galerii Sztuki R Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. można oglądać nową wystawę. Tym razem swoje prace prezentuje ponad 20 autorów, członków Klubu Fotograficznego FOTOOKO przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To pierwsza wystawa fotografii w szpitalnej galerii.

Punkt poboru wymazów w nowym miejscu

1 września 2020, 16:13
Od środy 2 września punkt pobierania wymazów w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dla osób zgłaszających się hospitalizacji, osób wyjeżdżających do sanatoriów oraz studentów w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. zostaje przeniesiony z namiotu przy szpitalu do byłego punktu krwiodawstwa (obok budynku rehabilitacji) przy ul. Dekerta.

Zmarł mieszkaniec Gorzowa zakażony koronawirusem

27 sierpnia 2020, 11:06
W czwartkowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 12 zakażeniach koronawirusem w województwie lubuskim. Wśród nowych pacjentów jest aż 6 mieszkańców Gorzowa. Niestety w szpitalu zakaźnym zmarł 72-letni gorzowianin.

Jak mądrze wybrać gabinet stomatologiczny?

26 sierpnia 2020, 15:45
W związku z dynamicznym rozwojem branży stomatologicznej, pacjenci mają do wyboru wiele placówek oferujących usługi dentystyczne: prywatnych i publicznych gabinetów, klinik, przychodni oraz wielu innych. W związku z tym, podjęcie decyzji może sprawiać nie lada trudność. Oto pięć wskazówek, którymi warto kierować się podczas szukania idealnego gabinetu stomatologicznego.

Gdzie jest dobro pacjenta?

25 sierpnia 2020, 10:23
We wrześniu w ramach strategii ministerstwa zdrowia w walce z koronawirusem ma zostać ograniczona liczba szpitali jednoimiennych czy zwiększone kompetencje lekarzy rodzinnych. Te pomysły nie spodobały się Robertowi Surowcowi, wiceprezesowi gorzowskiego szpitala, który otwarcie je krytykuje.

Gorzów: Lekarze obciążeni i przemęczeni

19 sierpnia 2020, 16:01
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie radzi sobie jak może z pandemią koronawirusa. Zwiększył ilość wykonywania testów oraz prowadzi niezbędne inwestycje, aby ograniczyć ilość wizyty w szpitalu. Jednak jak podkreśla wiceprezes Robert Surowiec, największym problem jest brak lekarzy lub zmęczenie kadry, która obecnie pracuje.

Trwa budowa pododdziału chemioterapii

11 sierpnia 2020, 10:31
Jeszcze w tym roku ma być gotowy nowy budynek w którym znajdzie się pododdział dziennej chemioterapii. Obecnie trwają intensywne prace przy budowie nowoczesnego pawilonu.

Wyniki badań odbierzemy bez wchodzenia do szpitala

6 sierpnia 2020, 16:12
Gorzowski szpital przygotowuje się do uruchomienia Centralnego Punktu Odbioru Wyników przy ul. Dekerta. Nowe rozwiązanie ma ograniczyć liczbę osób wchodzących do szpitala i poprawić bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i pracowników placówki. Z nowego punktu, który będzie znajdował się w dawnej portierni będzie można korzystać już jesienią.

Gorzów: Szpital wstrzymuje komercyjne testy na koronawirusa

4 sierpnia 2020, 13:00
Od wtorku 4 sierpnia do odwołania są wstrzymane komercyjne badania na koronawirusa. Test na COVID-19 mogła zrobić każda chętna osoba, która zapłaciła za takiego badanie 430 zł.

Kolejny pracownik GRH zakażony koronawirusem

3 sierpnia 2020, 12:05
Sanepid objął kwarantanną 26 osób, które miały kontakt z mężczyzną pobierającym opłaty na ryneczku przy Jerzego. Jak się okazało, koronawirusa potwierdzono u drugiego pracownika Gorzowskiego Rynku Hurtowego.


Fotoreportaże


x