Nasze zdrowie

Wojewoda przejmuje dyspozytorów medycznych

13 grudnia 2020, 13:04
Od 1 stycznia 2021 roku pracowników dyspozytorni medycznej czekają zmiany. Nie będą podlegać już pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Gorzowie, ale pod Lubuski Urząd Wojewódzki. Tym samym urząd ogłosił nabór i szuka dodatkowych osób do pracy. Dyspozytorzy medyczni mogą liczyć na etat, zarobki na poziomie blisko 6 tys. zł brutto oraz dodatki.

Gorzowski PET ma już 2 lata

11 grudnia 2020, 13:21
Mijają 2 lata, odkąd Pracownia PET/CT w Klinicznym Zakładzie Medycyny Nuklearnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła wykonywanie badań PET/C dla pacjentów województwa lubuskiego. W tym czasie przebadano blisko 1800 osób; wcześniej pacjenci dotknięci chorobą nowotworową musieli wyjeżdżać do województw ościennych.

Roboty w służbie neurochirurgów

4 grudnia 2020, 09:53
Neurochirurdzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie w czwartek 3 grudnia testowali robota chirurgicznego ExcelsiusGPS wykorzystywanego w operacjach kręgosłupa. Wykonywali krótkie zabiegi na specjalnie zaprojektowanym fantomie, w którym umieszczono wydrukowany na drukarce 3D kręgosłup rzeczywistego pacjenta.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi darmowa i dobrowolna

2 grudnia 2020, 13:46
Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska podpisała już odpowiednie umowy i ma zamówienie na ponad 45 mln dawek szczepionki na koronawirusa. Pierwsze szczepienia będą możliwe już w lutym 2021 roku. Co istotne, szczepionka będzie darmowa i dobrowolna.

Szpital z pozytywnym audytem

1 grudnia 2020, 12:38
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. spełnia wymagania norm ISO i audytorzy TUV Rheinland Polska będą wnioskować o utrzymanie posiadanych przez lecznicę certyfikatów ISO. Takie wnioski płyną z przeprowadzonego audytu sprawdzającego. Audyty zgodności z ISO w gorzowskim szpitalu odbyły się już po raz siódmy.

Szpital w Gorzowie kupił sprzęt do tlenoterapii

30 listopada 2020, 15:36
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie inwestuje w sprzęt ratujący życie osobom zakażonym koronawirusem. Od poniedziałku pacjenci przebywający na oddziałach zakaźnych gorzowskiego szpital mogą korzystać z 14 nowoczesnych aparatów do tlenoterapii.

508 zakażeń w regionie

26 listopada 2020, 11:28
Dziś mamy 508 nowych zakażeń koronawirusem na terenie województwa lubuskiego. Najwięcej, bo aż 67 zakażonych osób pochodzi z powiatu krośnieńskiego. Sporo zakażeń też jest wciąż w Gorzowie i powiecie gorzowskim.

Medicopter z Gorzowa wykonuje 500 misji rocznie

23 listopada 2020, 12:28
Już od 4 lat Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ratuje życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. Na budowę filii LPR, mieszkańcy północnej części województwa czekali aż 7 lat.

W Gorzowie tylko 15 zakażeń

23 listopada 2020, 10:43
Spada liczba zakażeń koronawirusem na terenie całego kraju. W ciągu ostatniej doby zanotowano 15 002 zakażenia, w tym 406 w województwie lubuskim. W Gorzowie też bardzo mało nowych zakażeń – zaledwie 15.

"Dzisiaj nie jestem prezesem, jestem Robert, jestem pielęgniarzem”

20 listopada 2020, 18:56
25 lat temu pracowałem ostatni raz jako pielęgniarz, w Szpitalu Miejskim na Warszawskiej, na oddziale intensywnej terapii – tam była szkoła życia, ale tego, co zobaczyłem na oddziale covidowym nie da się opisać słowami. Wydarzenia ostatnich dni, szczególnie hejt, który został skierowany w pracowników naszego Szpitala przekonał mnie do opisania doświadczeń z oddziału covidowego. Wiceprezes gorzowskiego szpitala - Robert Surowiec w ubiegłym miesiącu ubrał się w "stój kosmity" i starał się pomóc personelowi, a przede wszystkim pacjentom chorym na koronawirusa. Oto jego historia:


Fotoreportaże