Wiadomości › Nasze zdrowie

Na oddziale zakaźnym brakuje rąk do pracy

12 października 2020, 13:00
Na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie brakuje rąk do pracy. Dlatego też szpital poprosił o pomoc siostry zakonne. Na apel szpitala do tej pory odpowiedziała… tylko jedna zakonnica.

Zmarli kolejni pensjonariusze z DPS w Zielonej Górze

12 października 2020, 10:15
To był trudny weekend na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Zmarło dwóch kolejnych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Zielonej Górze, które trafiły do Gorzowa po ewakuacji placówki.

Coraz większa liczba zakażonych koronawirusem. Padł kolejny rekord!

10 października 2020, 11:06
W sobotni poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Po raz kolejny padł rekord zakażeń. W całym kraju potwierdzono aż 5300 przypadków zakażenia COVID-19, z czego 121 osób to mieszkańcy województwa lubuskiego.

Zebrali wodę, środki czystości i pieniądze. Wszystko dla chorych z DPS

9 października 2020, 18:38
Kilkadziesiąt litrów wody, środki czystości, maszynki do golenia, szampony, mydła i wiele innych artykułów codziennego użytku zebrali uczniowie I LO w Gorzowie dla pensjonariuszy DPS, którzy trafili z Zielonej Góry na oddział zakaźny szpitala w Gorzowie.

Gorzów: Przyjechały do szpitala rodzić. Dowiedziały się, że mają koronawirusa

8 października 2020, 19:00
Na oddział położniczo-ginekologiczny szpitala w Gorzowie zostały przyjęte dwie kobiety w trakcie akcji porodowej. Lekarze przed przyjęciem na oddział, wykonali kobietom test na obecność koronawirusa. Jak się okazało, obie pacjentki miały wynik pozytywny. Dlatego też poród odbył się w specjalnych warunkach.

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Padł kolejny rekord

8 października 2020, 11:15
W czwartkowy poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Po raz kolejny padł rekord zakażeń. W całym kraju potwierdzono aż 4 280 przypadków zakażenia COVID-19, z czego 69 osób to mieszkańcy województwa lubuskiego.

Dwóch pensjonariuszy DPSu podłączonych do respiratorów

8 października 2020, 10:10
Na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie przebywa obecnie 66 pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” z Zielonej Góry. Stan dwóch pacjentów pogorszył się, dlatego zostali przeniesieni na oddział intensywnej terapii i podłączeni do respiratorów.

W szpitalu w Gorzowie zmarła pensjonariuszka z „Domu Kombatanta”

6 października 2020, 13:05
We wtorek 6 października na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zmarła pensjonariuszka z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” z Zielonej Górze. Zakażona koronawirusem kobieta, została przetransportowana do gorzowskiego szpitala w niedzielne popołudnie.

Personel medyczny zakażony koronawirusem. Szpital prosi o pomoc zakonnice

5 października 2020, 18:15
Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zaapelował do sióstr zakonnych o pomoc przy opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Wszystko przez to, że 30 pracowników medycznych gorzowskiego szpitala ma dodatni wynik na COVID-19 i zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych.

Otwarte rany i odleżyny. Tragiczny stan pacjentów, którzy trafili do Gorzowa z Zielonej Góry

5 października 2020, 10:53
Do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało przetransportowanych 64 podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, gdzie wykryto ponad 90 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak się okazało, stan pacjentów jest tragiczny – mają m.in. odleżyny czy otwarte rany.


Fotoreportaże


x