Wiadomości › Nasze zdrowie

Rusza Centralny Punkt Wydawania Wyników

30 września 2020, 14:05
Od 1 października Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie uruchamia Centralny Punkt Odbioru Wyników. Bez konieczności wejścia do szpitala będzie można w nim odebrać wyniki badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych. Poprzez uruchomieniu punktu zarząd szpitala zamierza ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.

Generator Ge/Ga już w gorzowskim szpitalu

30 września 2020, 14:03
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie dołączył dziś do elitarnego grona placówek medycznych w Polsce, które dysponują generatorem Ge/Ga. Dzięki niemu Kliniczny Zakład Medycyny Nuklearnej gorzowskiego szpitala już w przyszłym tygodniu będzie mógł wykonywać badania PET/CT w oparciu o izotopy znakowane Galem-68. Obecnie takie urządzenia ma zaledwie 6 lecznic Polsce.

Robot chirurgiczny Da Vinci wkrótce w gorzowskim szpitalu

24 września 2020, 15:17
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie przygotowuje się do zakupu jednego z najnowocześniejszych w kraju robotów chirurgicznych. Da Vinci to urządzenie, które wspomaga wykonywanie zabiegów chirurgicznych. W gorzowskim szpitalu już rozpoczął się proces certyfikacji, którego efektem ma być potwierdzenie umiejętności i doświadczenia zespołów chirurgicznych obsługujących robota.

Szpital wznawia komercyjne testy na koronawirusa

18 września 2020, 18:05
Od piątku 18 września gorzowski szpital wznawia komercyjne badania na koronawirusa. Test na COVID-19 może zrobić każda chętna osoba, która zapłaci za takie badanie 430 zł.

Dziękujemy naszym bohaterom

18 września 2020, 15:20
„Drodzy Lekarze, kochane Panie Pielęgniarki oraz wszyscy Pracownicy Służby Zdrowia dziękujemy wam za to, że wykonujecie swoją pracę z tak wielkim zaangażowaniem narażając swoje zdrowie. Dziękujemy Wam, za to, że możemy na was liczyć w trudnych chwilach. Wierzymy, że szybko uda się Wam pokonać koronawirusa”. Tak do medyków z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. napisała Nikola ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie. Jej i inne prace wykonane przez dzieci w okresie narodowej kwarantanny już można oglądać na wystawie w gorzowskiej galerii Askana.

Lekarze namawiali 26-latkę do usunięcia ciąży. W Gorzowie urodziła zdrowego synka

17 września 2020, 16:00
Pani Weronika to 26-letnia mieszkanka Gorzowa, która czeka na przeszczep wątroby. Z tego powodu w innych klinikach na terenie Polski lekarze namawiali kobietę do aborcji Natomiast lekarze z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podjęli się misji uratowania zagrożonego poronieniem dziecka. Udało się i pani Weronika urodziła zdrowego synka dzięki czemu­ może podjąć dalsze leczenie.

Metamorfoza gorzowskiej chirurgii

16 września 2020, 14:10
Dwa lata temu groziła mu zapaść. Mówiło się nawet o groźbie jego likwidacji. Tymczasem dzięki determinacji zarządu gorzowskiej lecznicy Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. nie tylko udało się utrzymać, ale także z powodzeniem rozwinąć. Dziś chirurgia to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijający się oddział, gdzie lekarze mają do dyspozycji najnowszej generacji sprzęt, a średnia wieku personelu lekarskiego – wynosząca poniżej 50 roku życia - jest znacznie poniżej średniej krajowej.

Gorzów: Seniorzy coraz częściej porzucani w szpitalu

13 września 2020, 19:31
W ubiegłych latach seniorzy byli porzucani w gorzowskim szpitalu zazwyczaj w okresie świątecznym i wakacyjnym. Natomiast w tym roku problem stał się bardziej powszechny i nie ma miesiąca, kiedy w szpitalu nie byłoby porzuconego przez rodzinę dziadka lub babci.

Zarejestruj się do szpitalnej poradni bez wychodzenia z domu

11 września 2020, 09:31
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i uruchomił pilotażowy program rejestracji do wybranych poradni przez internet. Wystarczy założyć konto w systemie eRejestracja.

Harmonogram przyjęć do szpitala

4 września 2020, 11:18
W celu zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa oraz komfortu oczekiwania na przyjęcie do szpitala Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. apeluje o planowe (zgodnie z załączonym harmonogramem) zgłaszanie się do lecznicy.


Fotoreportaże


x