Wiadomości › Nasze zdrowie

Zobacz jak roznosimy wirusa

23 października 2020, 13:57
2,5 miliona wyświetleń ma film zrealizowany przez izraelskie ministerstwo zdrowia. Umieszczony na YouTube film, powinien zobaczyć każdy. Pokazuje on drogę, jaką rozprzestrzenia się wirus. I nie chodzi jedynie o SARS-CoV-2, ale o każdego szkodliwego dla naszego zdrowia wirusa.

Lubuskie: kolejny rekord zakażeń

22 października 2020, 10:40
Czerwona strefa także w Gorzowie? Najprawdopodobniej w całej Polsce. Liczba zakażeń w ciągu ostatniej doby osiągnęła poziom 12 107. W województwie lubuskim odnotowano 283 zakażenia, a w samym Gorzowie dodatnich wyników jest 33. To dane przekazane przez ministerstwo zdrowia i Lubuski Urząd Wojewódzki.

Koronawirus w Gorzowie: 105 nowych zakażeń

21 października 2020, 10:09
Pojawił się już najnowszy raport dotyczący liczby zakażeń na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Według danych z Ministerstwa Zdrowia, w całym kraju stwierdzono 10 040 przypadków zakażenia wirusem SARS-COV2. 283 przypadki, to osoby mieszkające na terenie województwa lubuskiego.

Szpital wstrzymuje planowe przyjęcia na oddziały

20 października 2020, 18:01
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie poinformował, że z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej wstrzymuje do odwołania planowe przyjęcia na oddziały. Wyjątkiem są pacjenci skierowani do diagnostyki i leczenia onkologicznego, leczenia w trybie chemioterapii oraz okulistyki.

Brakuje łóżek na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie

19 października 2020, 13:00
Zarówno w całym województwie lubuskim, jak i w samym Gorzowie dzienna liczba nowych osób zakażonych koronawirusem utrzymuje się na wysokim poziomie. Tylko w poniedziałek 19 października w Gorzowie przybyło 20 nowych pacjentów. Jak poinformował prezes gorzowskiego szpitala, łóżka na oddziale zakaźnym zostały wykorzystane w 100 procentach.

Wysoka liczba zakażonych koronawirusem

19 października 2020, 10:43
W poniedziałkowy poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. W całym kraju potwierdzono 7482 przypadki zakażenia COVID-19, z czego 93 osoby to mieszkańcy województwa lubuskiego.

Do pomocy w szpitalu zgłosił się ksiądz i kilku mieszkańców

16 października 2020, 13:22
Liczba pacjentów zakażonych koronawirusem na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie utrzymuje się na wysokim poziomie. A do tego aż 61 pracowników lecznicy zostało odsuniętych od pracy z powodu COVID-19 lub kwarantanny. Natomiast do pomocy przy chorych zgłosiła się tylko jedna zakonnica. Dlatego też szpital ponowił apel o pomoc, ale tym razem do wszystkich chętnych. Jak się okazało, odezwał się ksiądz i kilku mieszkańców.

25 seniorów z Domu Kombatanta pokonało koronawirusa

15 października 2020, 12:00
Szpital w Gorzowie poinformował, że część pensjonariuszy z „Domu Kombatanta” w Zielonej Górze wyzdrowiała i ma negatywne testy na COVID-19. Część seniorów opuściła już Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie i została przetransportowana do lecznicy w Torzymiu.

Masz kwarantannę? Poznaj sposoby na zdrowe i pożywne posiłki

14 października 2020, 10:15
Pandemia koronawirusa od kilku miesięcy zmienia rzeczywistość Polaków. Niektórzy trafiają na obowiązkową kwarantannę, inni izolują się sami, by podczas przeziębienia nie narażać swoich bliskich. W tym czasie nie można jednak zapominać o odpowiednio zbilansowanych, zdrowych posiłkach. Właściwa dieta ma bardzo korzystny wpływ na odporność i funkcjonowanie całego organizmu. Co jeść w czasach, gdy nie można nawet wyjść z domu?

Na oddziale zakaźnym brakuje rąk do pracy

12 października 2020, 13:00
Na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie brakuje rąk do pracy. Dlatego też szpital poprosił o pomoc siostry zakonne. Na apel szpitala do tej pory odpowiedziała… tylko jedna zakonnica.


Fotoreportaże


x