Nasze zdrowie

Medicopter z Gorzowa wykonuje 500 misji rocznie

23 listopada 2020, 12:28
Już od 4 lat Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ratuje życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. Na budowę filii LPR, mieszkańcy północnej części województwa czekali aż 7 lat.

W Gorzowie tylko 15 zakażeń

23 listopada 2020, 10:43
Spada liczba zakażeń koronawirusem na terenie całego kraju. W ciągu ostatniej doby zanotowano 15 002 zakażenia, w tym 406 w województwie lubuskim. W Gorzowie też bardzo mało nowych zakażeń – zaledwie 15.

"Dzisiaj nie jestem prezesem, jestem Robert, jestem pielęgniarzem”

20 listopada 2020, 18:56
25 lat temu pracowałem ostatni raz jako pielęgniarz, w Szpitalu Miejskim na Warszawskiej, na oddziale intensywnej terapii – tam była szkoła życia, ale tego, co zobaczyłem na oddziale covidowym nie da się opisać słowami. Wydarzenia ostatnich dni, szczególnie hejt, który został skierowany w pracowników naszego Szpitala przekonał mnie do opisania doświadczeń z oddziału covidowego. Wiceprezes gorzowskiego szpitala - Robert Surowiec w ubiegłym miesiącu ubrał się w "stój kosmity" i starał się pomóc personelowi, a przede wszystkim pacjentom chorym na koronawirusa. Oto jego historia:

Prezesi szpitala w Gorzowie zakażeni koronawirusem

18 listopada 2020, 10:12
W środę w Gorzowie przybyły aż 132 osoby zakażone koronawirusem. Wśród nich jest również Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie jest na oddziale zakaźnym. Natomiast Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala, u którego potwierdzono obecność COVID-19 przebywa w domu.

Lubuskie: Pracę karetki paraliżuje… dezynfekcja

16 listopada 2020, 12:28
W ostatnich miesiącach dostępność zespołów ratownictwa medycznego w całym kraju jest mocno ograniczona. W większości przypadków karetki pogotowia są blokowane przez wielogodzinne stanie pod szpitalami w oczekiwaniu na przyjęcie pacjenta. Jednak w województwie lubuskim karetki są uziemione przez długi proces dezynfekcji. Wówczas, kiedy w mieście nie ma dostępnego zespołu ratownictwa medycznego, do pomocy są wysyłani strażacy.

Szpital kupił sprzęt za 2,5 mln zł. Pieniądze dało miasto

13 listopada 2020, 18:00
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki w porozumieniu z radnymi zdecydował o przekazaniu 2,5 mln zł dla szpitala. Pieniądze pozwoliły na zakup angiografu, czyli sprzętu do diagnostyki pacjentów w kierunku zakażenia koronawirusem. Sprzęt jest już w szpitalu i czeka na pierwsze badania.

Brakuje leków i butli z tlenem. Lubuskie prosi Niemców o pomoc

10 listopada 2020, 20:00
Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak zwróciła się do premierów Brandenburgii i Saksonii z prośbą o wsparcie lubuskich szpitali w walce z pandemią koronawirusa. W regionie brakuje przede wszystkim leku remdesivir, butli z tlenem i testów kasetkowych. Strona niemiecka od razu odpowiedziała i zaoferowała pomoc. Natomiast wojewoda lubuski uważa, że nie ma potrzeby przyjmowania wsparcia z Niemiec.

Terytorialsi pomagają w gorzowskim szpitalu [zdjęcia]

10 listopada 2020, 18:23
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przeprowadzić wstępną selekcją pacjentów, pobierają wymazy w punktach drive thru. Natomiast od niedawna składają raporty dotyczące stanu obłożenia łózek w szpitalu oraz wprowadzają wyniki badań na obecność koronawirusa do systemu.

Personel szpitala w Gorzowie oddaje osocze [zdjęcia]

9 listopada 2020, 16:40
Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego, którzy byli zakażeni koronawirusem, ale już wyzdrowieli oddają swoje osocze dla osób chorych. Jako pierwszy osocze oddał lekarz, który na co dzień pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Osocze ozdrowieńców jest jednym ze sposobów leczenia osób zakażonych COVID-19, które są w stanie ciężkim.

Gorzów: Rośnie liczba osób zakażonych COVID-19. Najmłodszy pacjent ma 3 tygodnie

7 listopada 2020, 13:32
Sytuacja w gorzowskim szpitalu cały czas jest trudna. Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym są zajęte, a pacjentów przybywa. Jak informuje wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, w lecznicy przebywają obecnie 164 osoby zakażone koronawirusem, w tym 5 dzieci. Najmłodsze z nich ma zaledwie 3 tygodnie. Ponadto 15 pacjentów jest podłączonych do respiratora.


Fotoreportaże