Wiadomości › Nasze Miasto

Remont Traktu Królewskiego w Gorzowie okiem drona

5 sierpnia 2021, 12:37
Zobaczcie, jak wygląda ulica Mieszka I od sądu do skrzyżowania z ulicą Borowskiego oraz Chrobrego od Borowskiego do Katedry. Nagraliśmy dla Was krótki film z drona, na którym możecie zobaczyć postęp prac na tzw. Trakcie Królewskim

450 seniorów skorzystało z bezpłatnych posiłków

24 listopada 2020, 12:36
Już 450 osób skorzystało z darmowych obiadów, które współfinansowane są przez miasto Gorzów w ramach akcji Wspieraj Seniora. W magistracie wiceprezydent Małgorzata Domagała rozmawiała z restauratorami, którzy włączyli się w akcję dostarczania obiadów gorzowskim seniorom.

Czerwony kapturek w nowoczesnym wydaniu w NoVa Park

13 października 2020, 19:00
W sobotę 17 października w godzinach 13.00-18.00 NoVa Park szykuje teatralne atrakcje dla całej rodziny. Na klientów Centrum czeka interaktywny spektakl familijny bazujący na popularnej powieści Charles’a Perraulta „Czerwony Kapturek”, ale w zupełnie nowym, niecodziennym wydaniu. W programie wydarzenia zaplanowano także animacje oraz konkursy dla dzieci.

Co z miejskimi fontannami?

14 maja 2020, 13:45
Miejskie fontanny są nie tylko ozdobą miasta, ale również dają trochę ochłody w upalne dni. Dlatego też mieszkańcy Gorzowa zaczęli się dopytywać dlaczego fontanny nie zostały uruchomione tradycyjnie 1 maja.

Co z opłatami za żłobki i przedszkola? Płacić czy nie?

30 marca 2020, 11:22
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich. Wiele firm jest zamkniętych, przez co spora grupa osób jest pozbawiona pracy. Zamknięte są również żłobki i przedszkola, więc rodzice muszą szukać na własną rękę opieki dla dzieci. Dlatego też rodzice pytają się czy muszą płacić pełną opłatę za prywatny żłobek i przedszkole, skoro nie ma w nich dzieci.

Umowa na nowy OIOM podpisana

7 sierpnia 2019, 11:25

Gorzów: Dzieci będą w końcu miały rozbudowaną szkołę!

3 sierpnia 2019, 13:14
Dopiero za piątym razem udało się wybrać wykonawcę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. Nowe skrzydło ma pomieścić blisko 300 dzieci. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Mieszkaniec chce jednokierunkowej Fabrycznej

2 sierpnia 2019, 11:45
Od tygodnia trwa kolejny etap przebudowy ul. Śląskiej w Gorzowie. W związku z tym nastąpiły zmiany w organizacji ruchu na gorzowskim Zawarciu. Mieszkaniec ul. Waryńskiego apeluje, aby ul. Fabryczna na odcinku od ronda ks. Sadownika do ul. Waryńskiego pozostało drogą jednokierunkową po zakończeniu remontu.

Gorzów: Łąka kwietna, zamiast trawnika

29 lipca 2019, 10:42
Mieszkańcy Gorzowa chcą, aby miasto stało się bardziej zielone i przyjazne, a wyschnięte trawniki zastąpić łąkami kwietnymi. Jak się okazuje, władze Gorzowa w końcu wysłuchały głosów mieszkańców i już jesienią 2019 roku w mieście powstanie pierwsza łąka kwietna.

Gorzów: Kilkaset drzew i krzewów do wycinki pod budowę hali

23 lipca 2019, 20:15
Wycinka drzew przy Słowiance pod budowę hali widowiskowo-sportowej nie spowoduje degradacji parku Słowiańskiego. Tak uważają urzędnicy, którzy odpowiedzieli na petycję Stowarzyszenia Zielone Miasto Gorzów przeciwko wycince drzew.


Fotoreportaże