Michał Bajor "Od Kofty do Korcza"


Michał Bajor

adres:
Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu muz 10, 66-400 Gorzów Wielkopolski

bilety:
Bilety · 109 zł
bilety.fm

Wiosną 2019 Michała Bajora zagra ostatnią, pożegnalną trasę z repertuarem z płyty "Od Kofty do Korcza". Na specjalne zaproszenie Estrady Szczecińskiej Artysta drugi raz odwiedzi Filharmonię w Gorzowie Wielkopolskim.
Dwupłytowy album "Od Kofty... do Korcza", podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Fotoreportaże


x