Wiadomości › Zdrowie i uroda

Pomoc w nocy uzyskamy od razu w szpitalu

21 września 2017, 11:07
Dobra wiadomość dla pacjentów. Od 1 października osoby chcące skorzystać z opieki ambulatoryjnej w nocy lub w weekendy i święta nie będą już musiały jechać do przychodni przy ul. Piłsudskiego, a pomoc uzyskają od razu w szpitalu przy Dekerta

Nowy sprzęt za 250 tysięcy euro

7 września 2017, 21:58
Obraz z Gorzowa powędruje w świat. Dzięki nowoczesnym technologiom i współpracy z niemieckimi lekarzami, już niebawem na oddziale ginekologiczno-położniczym pojawi się nowoczesny sprzęt dzięki któremu będą możliwe konsultacje i badania na odległość.

Lubuskie szpitale w sieci

28 czerwca 2017, 09:06
20 lubuskich szpitali włączonych zostało do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, wśród nich m.in. szpital w Gorzowie. To gwarancja, że NFZ zawrze z nim umowę – bez konieczności uczestniczenia w postępowaniu konkursowym.

Nowoczesny sprzęt w gorzowskim szpitalu

20 kwietnia 2017, 21:35
290 tysięcy złotych kosztował nowoczesny aparat RTG, który trafił na oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Nowoczesnego aparat RTG z ramieniem C zastąpi stary wysłużony aparat, który wiele lat temu oddział chirurgii dziecięcej gorzowskiego szpitala dostał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pacjenci na SOR mają czekać krócej

9 marca 2017, 12:29
Gorzowski szpital przyznaje, ze nie jest zadowolony z czasu w jakim pacjenci przyjmowani są na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jednak kierownictwo oddziału i władze lecznicy robią wszystko, aby ten czas był jak najkrótszy – tak zapewniali dziś dziennikarzy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

2 mln zł na gorzowską hematologię

7 marca 2017, 10:28
Radni sejmiku województwa lubuskiego zdecydowali, że szpital w Gorzowie otrzyma 2 mln zł na rozbudowę Oddziału Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego. Dzięki temu powstanie pracownia diagnostyki molekularnej do rutynowych badań hematologicznych.

2 miliony na Hematologię

13 lutego 2017, 17:24
Dodatkowe 2 miliony złotych ma otrzymać gorzowski oddział Hematologii. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu, dzięki któremu znacznie skróci się czas oczekiwania na wyniki badań molekularnych, cytogenetycznych oraz badań histopatologicznych pacjentów oddziału.

Doktor H. nie ma już w Gorzowie

25 stycznia 2017, 13:16
Jak powiedziała, tak zrobiła. Lekarka POZ z Piłsudskiego sama odeszła z pracy i wyjechała z naszego miasta. Nie chciała również bezpośredniej konfrontacji z pacjentami

Grypa w natarciu - będzie jeszcze gorzej.

24 stycznia 2017, 20:12
W przychodniach w Gorzowie coraz bardziej tłoczno. Grypa jest w natarciu. W naszym regionie do połowy stycznia zachorowało na nią blisko 4000 osób, podczas gdy w listopadzie liczba zachorowań w całym miesiącu to 5500 osób. Będzie jeszcze gorzej – szczyt zachorowań przypada na luty.

Lekarka zaszczuta przez dziennikarzy?

20 stycznia 2017, 17:46
O sprawie doktor H. i jej zachowaniu wobec gorzowskich pacjentów zrobiło się głośno ponad tydzień temu. Szef pogotowia podjął decyzję o jej zawieszeniu, jednak pani doktor chce odejść sama z pracy.


Fotoreportaże