Wiadomości › Zdrowie i uroda

Nie będzie kolejek do rejestracji w szpitalu [zdjęcia]

14 listopada 2017, 14:01
Od wtorku w szpitalu przy ul. Dekerta w Gorzowie działa kolejkomat. Urządzenie wydaje numerki do konkretnej przyszpitalnej poradni wraz z informacją o liczbie osób czekających przed nami.

20-letnia gorzowianka w finale Miss Polonia

24 października 2017, 13:27
Pochodząca z Gorzowa Agata Borowiak znalazła się w gronie 20 finalistek prestiżowego konkursu piękności Miss Polonia 2017. 20-latka liczy na wsparcie mieszkańców głosowaniu na Miss Publiczności.

Pośpimy o godzinę dłużej. Być może ostatni raz

24 października 2017, 12:04
W nocy z 28 października na 29 października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Co oznacza cofnięcie zegarków z godz. 3 w nocy na godz. 2. Być może będzie to ostatnia zmiana czasu, ponieważ politycy pracują nad projektem, który zakłada obowiązywanie czasu letniego przez cały rok.

Miasto dofinansuje zakup PET dla gorzowskiego szpitala

27 września 2017, 16:51
Prezydent Jacek Wójcicki zdecydował o przekazaniu 1,7 mln złotych na dofinansowanie zakupu urządzenia PET dla szpitala w Gorzowie. Jest to możliwe dzięki kolejnej, bardzo korzystnej sprzedaży miejskich nieruchomości.

Pomoc w nocy uzyskamy od razu w szpitalu

21 września 2017, 11:07
Dobra wiadomość dla pacjentów. Od 1 października osoby chcące skorzystać z opieki ambulatoryjnej w nocy lub w weekendy i święta nie będą już musiały jechać do przychodni przy ul. Piłsudskiego, a pomoc uzyskają od razu w szpitalu przy Dekerta

Nowy sprzęt za 250 tysięcy euro

7 września 2017, 21:58
Obraz z Gorzowa powędruje w świat. Dzięki nowoczesnym technologiom i współpracy z niemieckimi lekarzami, już niebawem na oddziale ginekologiczno-położniczym pojawi się nowoczesny sprzęt dzięki któremu będą możliwe konsultacje i badania na odległość.

Lubuskie szpitale w sieci

28 czerwca 2017, 09:06
20 lubuskich szpitali włączonych zostało do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, wśród nich m.in. szpital w Gorzowie. To gwarancja, że NFZ zawrze z nim umowę – bez konieczności uczestniczenia w postępowaniu konkursowym.

Nowoczesny sprzęt w gorzowskim szpitalu

20 kwietnia 2017, 21:35
290 tysięcy złotych kosztował nowoczesny aparat RTG, który trafił na oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Nowoczesnego aparat RTG z ramieniem C zastąpi stary wysłużony aparat, który wiele lat temu oddział chirurgii dziecięcej gorzowskiego szpitala dostał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pacjenci na SOR mają czekać krócej

9 marca 2017, 12:29
Gorzowski szpital przyznaje, ze nie jest zadowolony z czasu w jakim pacjenci przyjmowani są na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jednak kierownictwo oddziału i władze lecznicy robią wszystko, aby ten czas był jak najkrótszy – tak zapewniali dziś dziennikarzy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

2 mln zł na gorzowską hematologię

7 marca 2017, 10:28
Radni sejmiku województwa lubuskiego zdecydowali, że szpital w Gorzowie otrzyma 2 mln zł na rozbudowę Oddziału Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego. Dzięki temu powstanie pracownia diagnostyki molekularnej do rutynowych badań hematologicznych.
Fotoreportaże