wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Wiadomości › Życie i styl

Nowoczesny sprzęt w gorzowskim szpitalu

20 kwietnia 2017, 21:35

290 tysięcy złotych kosztował nowoczesny aparat RTG, który trafił na oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Nowoczesnego aparat RTG z ramieniem C zastąpi stary wysłużony aparat, który wiele lat temu oddział chirurgii dziecięcej gorzowskiego szpitala dostał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gdzie warto wybrać się z Gorzowa na weekend?

25 marca 2017, 10:17

Korzystna infrastruktura komunikacyjna Gorzowa Wielkopolskiego sprzyja weekendowym, mniej lub bardziej spontanicznym wypadom do różnych wyjątkowych miejsc w Polsce. Prezentujemy dwa wyjątkowe miasteczka, do których można dojechać bezpośrednio z Gorzowa - coś dla zwolenników architektonicznych zabytków i górskich wędrówek.

Pacjenci na SOR mają czekać krócej

9 marca 2017, 12:29

Gorzowski szpital przyznaje, ze nie jest zadowolony z czasu w jakim pacjenci przyjmowani są na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jednak kierownictwo oddziału i władze lecznicy robią wszystko, aby ten czas był jak najkrótszy – tak zapewniali dziś dziennikarzy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Więcej jedzenia w Askanie [zdjęcia]

20 lutego 2017, 14:22

Nowa strefa food-court już funkcjonuje w galerii Askana. Teraz tłumaczenie dla tych, którzy mówią po polsku: W pierwszej gorzowskiej galerii handlowej została otwarta zmodernizowana strefa gastronomiczna. Teraz można tam zjeść "chińszczyznę" i kebaba, ale już niebawem pożerać będziemy mogli burgery.

2 miliony na Hematologię

13 lutego 2017, 17:24

Dodatkowe 2 miliony złotych ma otrzymać gorzowski oddział Hematologii. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu, dzięki któremu znacznie skróci się czas oczekiwania na wyniki badań molekularnych, cytogenetycznych oraz badań histopatologicznych pacjentów oddziału.

Grypa w natarciu - będzie jeszcze gorzej.

24 stycznia 2017, 20:12

W przychodniach w Gorzowie coraz bardziej tłoczno. Grypa jest w natarciu. W naszym regionie do połowy stycznia zachorowało na nią blisko 4000 osób, podczas gdy w listopadzie liczba zachorowań w całym miesiącu to 5500 osób. Będzie jeszcze gorzej – szczyt zachorowań przypada na luty.

Od dziś do lekarza bez ubezpieczenia

12 stycznia 2017, 12:06

Osoby korzystające z podstawowej opieki zdrowotnej nie poniosą kosztów z tym związanych, nawet jeśli wystąpią trudności z potwierdzeniem posiadanego przez nich prawa do świadczeń. Przewidują to przepisy, które wchodzą w czwartek w życie.

Gorzów ma jedyną taką bazę w Polsce [zdjęcia]

22 listopada 2016, 11:35

We wtorek oficjalnie otwarto tymczasową bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy gorzowskim szpitalu. Ta właściwa powstanie w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Pacjenci gorzowskiego SORu podzieleni

8 listopada 2016, 15:47

Od początku listopada w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Gorzowie wprowadzono system kwalifikacji medycznej „triage”. Dzieli on pacjentów na trzy kategorie oznaczone kolorem czerwonym, żółtym i zielonym. Od przydzielenia do danej grupy, zależy jak szybko uzyskamy pomoc.

Przedświąteczny najazd gorzowian na SOR

31 października 2016, 14:35

Pacjencie - nie jedź na SOR, gdy u Twojego lekarza rodzinnego jest kolejka, lub gdy chcesz porady specjalisty. Gorzowski szpital apeluje po raz kolejny do mieszkańców, aby oddziału ratunkowego nie traktować jako przychodni.