Wiadomości

Dzieci poczekają na rozbudowę szkoły na Górczynie

8 listopada 2018, 10:45
Drugi przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie zakończy się prawdopodobnie unieważnieniem. Wszystko przez to, że jedyna oferta jaka wpłynęła do magistratu przewyższa założony budżet po ponad 8,8 mln zł.

Policjanci na L4. Zabraknie ich 11 listopada?

7 listopada 2018, 15:42
Coraz więcej policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie bierze zwolnienia lekarskie L4. Policjantów brakuje nie tylko w Gorzowie, ale w wielu miejscach na terenie województwa lubuskiego. Problemem może okazać się zabezpieczenie uroczystości okazji 11 listopada, a do pomocy mogą być wykorzystani żołnierze i strażacy.

Sprawa ginekologa, który zgwałcił pacjentkę wraca do sądu

7 listopada 2018, 12:07
W piątek 16 listopada w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie Piotra P., ginekologa, którego Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich uznał za winnego gwałtu na pacjentce. Od wyroku skazującego go na 4 lata więzienia oraz 10-letniego zakazu wykonywania zawodu odwołał się oskarżyciel posiłkowy i prokurator.

Mieszkańcy chcą ponownego zamknięcia drogi

6 listopada 2018, 18:33
Osoby mieszkający przy ul. Nad Wartą w Gorzowie chcą ponownego zamknięcia drogi specjalnymi zaporami. Wszystko przez to, że pomimo zakazu wjazdu, wielu kierowców skraca sobie drogę z ul. Kostrzyńskiej do ul. Dobrego jadąc przez osiedlową drogę. Mieszańcy ul. Nad Wartą podkreślają, że boją się o swoje bezpieczeństwo i proszą o interwencję.

Przerwany gazociąg w Chwalęcicach [zdjęcia]

5 listopada 2018, 17:38
W poniedziałkowe popołudnie podczas prac budowlanych w Chwalęcicach koło Gorzowa doszło do przerwania gazociągu. Sytuacja została szybko opanowana, nikomu nic się nie stało.

Prace na deptaku przy Sikorskiego [zdjęcia]

5 listopada 2018, 13:58
Strefa odpoczynku, ławki, dużo zieleni i brak ruchu kołowego – tak ma wyglądać docelowo deptak przy ul. Sikorskiego w Gorzowie. Póki co, wykonawca inwestycji zdemontował tory tramwajowe i zerwał asfalt. W najbliższym czasie mają ruszy prace ziemne.

Problemy z realizacją budżetu obywatelskiego

5 listopada 2018, 11:23
Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego 2018 zostały zrealizowane 24 projekty na terenie Gorzowa. Następne pomysły mieszkańców są w trakcie realizacji, jednak niektóre trzeba było przełożyć na 2019 rok z uwagi na brak wykonawców.

Nowe modele sterowników do ogrzewania grzejnikowego

5 listopada 2018, 11:10
Oferta sterowników do zarządzania ogrzewaniem grzejnikowych firmy TECH Sterowniki wzbogaciła się o dwa nowe urządzenia: regulator WiFi 8s mini oraz siłownik STT-869. Minimalistyczny design oraz pełna funkcjonalność urządzeń sprawiają, że są one doskonałym rozwiązaniem wspierającym zarządzanie temperaturą w pomieszczeniach.

Po pijaku wybił młotkiem szybę w autobusie [zdjęcia]

5 listopada 2018, 09:39
W sobotni wieczór mężczyzna wybił szybę w autobusie linii 103 w Gorzowie. Do wybicia szyby w pojeździe posłużył młotek bezpieczeństwa. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany i miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Został zatrzymany przez policję.

Napad na Żabkę przy Kwadracie

4 listopada 2018, 21:35
Zamaskowany bandyta wtargnął do Żabki, zabrał kasetkę z pieniędzmi i uciekł w nieznanym kierunku. Policja w Gorzowie szuka młodego, wysokiego mężczyzny, który w niedzielny wieczór dokonał rozboju w sklepie przy Chrobrego. Nie wiadomo, ile pieniędzy udało mu się zabrać.


Fotoreportaże


x
Praca!