Wiadomości

Czy niebezpieczny piroman spalił bezdomnego?

8 lutego 2019, 09:59
Gorzowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podpaleń do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie Gorzowa. Za podpalenia śmietników i samochodów odpowiada Edward W., który został zatrzymany przez policję. Teraz śledczy sprawdzają czy 38-latek odpowiada również m.in. za pożar pustostanu, w którym spłonął bezdomny.

Na tym przejściu dla pieszych może dojść do tragedii [film]

7 lutego 2019, 16:54
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie zgłosił na policję niebezpieczne zachowania kierowców przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Dowgielewiczowej, które zarejestrowała kamera miejskich autobusów. Widać na nich jak kierowcy samochodów osobowych, pomimo tego że jest przejście dla pieszych i podwójna linia ciągła wyprzedzają lub omijają autobus. Nawet wtedy, kiedy na przejście wchodzą piesi.

Które gminy najbardziej zalegają w opłatach za śmieci?

7 lutego 2019, 11:41
Na początku stycznia władze Związku Celowego Gmin MG6 przedstawiły raport, z którego wynikało, że mieszkańcy nie segregują prawidłowo śmieci Jak się okazuje, segregacja to nie jedyny problem. Wszystkie gminy, w tym również Gorzów zalegają w opłatach za śmieci. Dług wynosi prawie 8 mln zł.

Co z opinią w sprawie pożaru katedry?

7 lutego 2019, 09:47
Od października 2017 roku wiemy, że bezpośrednią przyczyną pożaru katedry w Gorzowie było zwarcie instalacji elektrycznej znajdującej się w wieży kościoła. Natomiast co spowodowało zwarcie instalacji, to przez ponad rok ustalali biegli. Ekspertyza na którą czekają wszyscy jest już gotowa i trafiła jeszcze w grudniu do prokuratury, ale póki co nie poznamy jej treści.

Stacja paliw podzieliła gorzowian

6 lutego 2019, 11:54
Nie milkną komentarze na temat budowy stacji paliw przy ulicy Fredry w Gorzowie. Lokalne media donoszą o proteście mieszkańców okolicznych bloków, natomiast radny Tomasz Rafalski pisze w tej sprawie interpelacje do władz miasta.

Światła na skrzyżowaniu Kostrzyńskiej i Dobrej

6 lutego 2019, 10:18
Trwa przebudowa ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. Wykonawca od środy 6 lutego planuje przystąpić do kolejnych prac na skrzyżowaniu ul. Kostrzyńskiej z ul. Dobrą, co wiąże się z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.

Miasto szuka wykonawcy remontu ul. Piłsudskiego

6 lutego 2019, 09:57
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Piłsudskiego na odcinku 410 metrów od ronda Piłsudskiego do ul. Walczaka. Prace mają ruszyć wiosną i zakończyć się w sierpniu.

Śmierć 9-latka to nieszczęśliwy wypadek

5 lutego 2019, 11:00
Prokuratura Rejonowa w Gorzowie właśnie umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 9-letniego chłopca, który jesienią ubiegłego roku zmarł w parku trampolin. Okazało się, że dziecko miało wadę serca.

Śmieci wciąż trafiaj do pieców

5 lutego 2019, 10:13
Strażnicy miejscy przeprowadzili w styczniu 81 kontroli na terenie Gorzowa, jeżeli chodzi o to czym palą w piecach mieszkańcy. Okazało się, że w niektórych przypadkach gorzowianie palili po prostu śmieciami.

Zobacz, jak wyglądała akcja ratunkowa żubra [film]

5 lutego 2019, 08:20
Przez blisko 5 godzin kilkudziesięciu strażaków prowadziło akcję ratunkową żubra, pod którym zarwał się lód na jeziorze w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Uratowanie zwierzęcia i wyciągnięcie go na brzeg nie było łatwym zadaniem, co możemy zobaczyć na filmie nagranym przez strażaków z OSP Mierzęcin.


Fotoreportaże


x