Wiadomości

Wielka tratwa przypłynie do Gorzowa

7 lipca 2018, 08:00
Takiej jednostki pływającej Gorzów jeszcze nie gościł. W sobotę 7 lipca do naszego miasta dopłyną uczestnicy Wielkiego Flisu Niepodległości, którzy płyną rzeką Wartą na tratwie. Na gorzowskim nadbrzeżu

Pasażerów droga przez mękę

6 lipca 2018, 15:55
Pasażerowie podróżujący z Gorzowa nie mają szczęścia. Kursująca pomiędzy Gorzowem a Santokiem (w przypadku pociągów Regio) oraz pomiędzy Gorzowem a Zwierzynem (PKP Intercity) to czasami prawdziwa droga przez mękę. Kilka dni temu blisko 40 osób miało zmieścić się w 28-miejscowym busie.

Wojewoda musi oddać pieniądze za 500 plus

6 lipca 2018, 14:05
Na początku lipca Sąd Rejonowy w Gorzowie wydał wyrok w sprawie zwrotu pieniędzy za program 500 plus dla województwa lubuskiego. Tym samym wojewoda lubuski musi zwrócić prawie 72 tys. zł za obsługę programu. Sprawa trafiła do sądu, ponieważ wojewoda nie przekazał na rzecz województwa lubuskiego wnioskowanej dotacji celowej na realizację rządowego programu.

Kamień usunięty, schody do naprawy

6 lipca 2018, 13:32
Schody w przejściu podziemnym przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie zostały zniszczone przez nieznanego sprawcę, który zrzucił po nich wielki kamień. Miasto deklaruje, że schody zostaną naprawione tak szybko, jak będzie to tylko możliwe.

Co z tą Sulęcińską?

6 lipca 2018, 11:26
Chociaż Gorzów otrzymał rządowe wsparcie na przebudowę ul. Sulęcińskiej, to inwestycja stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że brakuje chętnych do inwestycji i pierwszy przetarg został unieważniony. Teraz miasto musi ogłosić kolejne postępowanie, bo prace muszą zostać przeprowadzone do końca roku. Inaczej dofinansowanie przepadnie.

Sharnee Zoll-Norman wraca do Gorzowa!

6 lipca 2018, 10:59
Do gorzowskiego zespołu wraca jedna z najlepszych rozgrywających w polskiej lidze. Znana wszystkim kibicom amerykanka Sharnee Zoll-Norman w nadchodzącym sezonie zagra ponownie w barwach gorzowskiego AZS AJP.

Remont Kostrzyńskiej i kolejny etap prac [zdjęcia]

6 lipca 2018, 09:42
Prace na pierwszym odcinku przebudowy ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie idą pełną parą, a droga jest po prostu nie do poznania. Natomiast we wtorek rusza kolejny etap przebudowy, który obejmie odcinek od przystanku autobusowego „os. Słoneczne” do cerkwi.

Ogórek podbił serca gorzowian [film]

5 lipca 2018, 19:03
Autobus kursujący na linii 761 podbił serca gorzowian. Jeździli Ci mali i Ci duzi. Rodzice z dziećmi, pasjonaci komunikacji miejskiej i starodawnych pojazdów. To był prezent dla gorzowian z okazji 761-lecia miasta.

Wiadukt nad Chrobrego od nowa

5 lipca 2018, 18:16
W piątek rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z renowacją wiaduktu stalowego nad ul. Chrobrego. W związku z tym zmianie ulegnie organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Chrobrego, mostu Staromiejskiego i ul. Spichrzowej.

Myśliborska gotowa do końca lipca?

5 lipca 2018, 12:46
Rozbudowa pierwszego odcinka ul. Myśliborskiej w Gorzowie miała zakończyć się do końca czerwca, jednak wykonawca natrafił na kolizje pod ziemią, które nie pozwoliły na ukończenie robót w terminie. Teraz firma zapowiada, że zakończy prace do końca lipca.


Fotoreportaże


x
Praca!