Wiadomości

Wróciły kontrole na granicy z Niemcami

10 lutego 2019, 11:43
Od niedzieli 10 lutego na przejściu granicznym w Świecku zostały przywrócone kontrole graniczne. Wszystko przez konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie. Kontrole potrwają do soboty 16 lutego.

Polski żubr został nielegalnie zastrzelony w Niemczech

9 lutego 2019, 17:11
Zabicie lubuskiego żubra w Niemczech było niezgodne z prawem. Taką informację przedstawiło ministerstwo sprawiedliwości Brandenburgii, które umieściło żubra na liście nielegalnie odstrzelonych zwierząt. Zwierzę, które wędrowało po województwie lubuskim i pojawiało się m.in. w Gorzowie, Santoku czy Krzeszycach, przeszło we wrześniu 2017 roku na niemiecką stronę, gdzie zostało zastrzelone.

Rozbił renault o słup i uciekł pieszo [film i zdjęcia]

9 lutego 2019, 16:28
W sobotnie popołudnie przy Al. Konstytucji 3 Maja w Gorzowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego renault megane. Kierowca rozbił auto o słup i uciekł z miejsca zdarzenia pieszo, porzucając rozbity samochód.

W kamienicy w centrum Gorzowa ulatnia się gaz [zdjęcia]

8 lutego 2019, 22:32
W piątkowy wieczór gorzowscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Obotryckiej ulatnia się gaz. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe.

Nietypowe pizze w Gorzowie

8 lutego 2019, 19:22
Z pizzą jest jak z zespołem rockowym. Liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki. Jeżeli jesteś smakoszem pizzy i szukasz nowych smakowych doznań, zobacz jakie nowości znaleźliśmy w kilku gorzowskich pizzeriach.

Strażacy na próbę ewakuowali escape room w Gorzowie

8 lutego 2019, 18:10
Czy w gorzowskim escape roomie jest bezpiecznie? Sprawdzili to w piątek 8 lutego strażacy, którzy wraz z pracownikami obiektu przeprowadzili próbną ewakuację.

Przy Walczaka powstanie nowy dyskont [zdjęcia]

8 lutego 2019, 16:40
Co prawda, nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, ale wiemy już co zostanie wybudowane na bardzo atrakcyjnej działce przy ul. Walczaka w Gorzowie, niedaleko wieżowca Stilonu. Teren kupiła firma Lidl sp. z o.o., która od dawna chciała wybudować w tym miejscu swój dyskont.

Przystanek na Walczaka zostanie zlikwidowany [film]

8 lutego 2019, 12:53
Codziennie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Dowgielewiczowej dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Kierowcy, którzy omijali stojący na przystanku autobus, omal nie doprowadzali do potrąceń pieszych przechodzących przez pasy. Służby podjęły w piątek decyzję o likwidacji przystanku.

Wrócą handlowe niedziele?

8 lutego 2019, 11:28
Od 2019 roku zakupy w Gorzowie i w całym kraju możemy zrobić tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. A już w 2020 roku we wszystkie niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu. Jak się okazuje, zakaz handlu doprowadził do bankructwa tysiące małych sklepów w całej Polsce i nie wykluczone, że czekają nas zmiany w ustawie.

5 milionów kilometrów gorzowskich autobusów

8 lutego 2019, 10:34
Ponad 5 mln 200 tysięcy kilometrów przejechały w 2018 roku autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Oznacza to, że nasza planetę okrążyłyby aż 130 razy.


Fotoreportaże


x