Wiadomości

Kiedy zostaną otwarte lokale na bulwarze?

10 listopada 2018, 19:15
Od kilkunastu miesięcy lokale znajdujące się w niszach na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim są zamknięte. A wszystko przez remont estakady kolejowej, który ma kilkumiesięczne opóźnienie. Prace powoli zbliżają się do końca, a pierwsi najemcy będą mogli korzystać z nisz na początku 2019 roku.

Przez Gorzów przejechali rowerzyści [film i zdjęcia]

10 listopada 2018, 14:24
W sobotę ulicami Gorzowa przejechały setki rowerzystów, aby wspólnie uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości. Wśród osób, które pokonały trasę 11 kilometrów rowerami był prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i prezydent Słupska Robert Biedroń.

Co, gdzie i kiedy na Święto Niepodległości w Gorzowie?

10 listopada 2018, 10:15
W sobotę i niedzielę mieszkańcy Gorzowa będą mogli wziąć udział w obchodach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Oprócz uroczystości państwowych odbędą się występu artystyczne, sportowe rywalizacje czy pokazy sprzętu wojskowego.

Oszuści atakują seniorów w Gorzowie

9 listopada 2018, 12:47
Po raz kolejny celem oszustów stały się osoby starsze. Tylko w czwartek na terenie Gorzowa doszło do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy na funkcjonariusza CBŚP. Na szczęście seniorzy nie dali się nabrać i nie oddali gotówki.

Od grudnia pociągiem ze Wschodniego

9 listopada 2018, 10:25
Zakończono rekonstrukcję estakady kolejowej w Gorzowie nad wszystkimi niszami oraz prace nad pięciom wiaduktami. Opóźnienie w realizacji inwestycji spowodowane jest przede wszystkim koniecznością wykonania dodatkowych prac, które nie były wcześniej przewidziane. Pociągiem po estakadzie pojedziemy dopiero w marcu 2019 roku.

Trzeba nakarmić wygłodniałych sojuszników

8 listopada 2018, 18:44
W kampanii samorządowej można mieć wielkie plany i szczytne cele, ale koniec końców, trzeba będzie nakarmić wygłodniałych sojuszników i oddanych żołnierzy. Zwłaszcza nad Wartą, politycy łatwo znajdują uzasadnienie dla kolesiostwa i promowania leserów.

Skazani na przesiadki

8 listopada 2018, 17:53
Niska frekwencja w pociągach odjeżdżających z Gorzowa oraz modernizacja linii Szczecin – Poznań. To główne przyczyny ograniczenia w kursowaniu pociągów dalekobieżnych z naszego miasta. Od 9 grudnia wyjazd z Gorzowa będzie jeszcze trudniejszy.

Zapłać za paliwo przy dystrybutorze

8 listopada 2018, 16:21
Orlen uruchomił płatności mobilne za paliwo na wszystkich swoich stacjach własnych w Polsce. Aby skorzystać z nowej możliwości, kierowcy powinni zainstalować aplikację na smartfony Orlen Mobile, do której dodano funkcję płatności pod nazwą Orlen Pay.

Brak chętnych na ścieżkę wzdłuż Warty

8 listopada 2018, 16:10
Po raz trzeci przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty w Gorzowie zakończył się fiaskiem. Wszystko przez to, że kolejny raz nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby zrealizować inwestycję.

Strażacy mają dosyć. Też idą na L4

8 listopada 2018, 15:19
Do strajkujących policjantów na L4 dołączają również strażacy. W całym województwie lubuskim na zwolnieniach lekarskich może być nawet 40 procent strażaków, którzy na co dzień wyjeżdżają do akcji ratowniczo-gaśniczych. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie uspokaja i tłumaczy, że ciągłość pracy w poszczególnych jednostkach będzie zachowana.


Fotoreportaże


x
Praca!