Wiadomości

Okradli bankomaty i ślad po nich zaginął [wideo]

18 lipca 2017, 12:06
Prokuratura Okręgowa w Gorzowie prowadziła postępowania w sprawie napadu na bankomat przy ul. Piłsudskiego oraz Szarych Szeregów. Jedna ze spraw został umorzona, bo... nie odnaleziono sprawców.

Ludzkie szczątki na Kwadracie

18 lipca 2017, 10:23
Na elementy ludzkich szczątków, pochowanych w drewnianej trumnie, natrafili budowlańcy pracujący na gorzowskim Kwadracie. Natychmiast została zawiadomiona policja, a nadzór nad czynnościami objął prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że szczątki mogą pochodzić sprzed kilkudziesięciu lat, a to oznacza, że pochówku dokonano prawdopodobnie podczas II wojny światowej.

By mieszkańcom jeździło się lepiej

18 lipca 2017, 09:39
Gorzowski magistrat szuka firmy, która przeprowadzi badania marketingowe w zakresie komunikacji miejskiej i podmiejskiej. To wszystko ma sprawić, że system sieci komunikacyjnej oraz opłaty zostaną dopasowane do potrzeb mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich miejscowości.

Arsenał Kultury będzie wizytówką centrum Gorzowa

17 lipca 2017, 12:48
W miniony weekend został rozstrzygnięty konkurs na koncepcję architektoniczną dawnej „Przemysłówki” , w której ma się mieścić Miejskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sztuki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozbudowa może rozpocząć się pod koniec 2018 roku.

Gorzów dostał 10 tys. euro na katedrę

17 lipca 2017, 10:23
W weekend we Frankfurcie nad Odrą rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na odbudowę gorzowskiej katedry. Burmistrzowie Frankfurtu i Słubic wręczyli również prezydentowi Jackowi Wójcickiemu symboliczny czek na kwotę 10 tys. euro.

Potężny korek na S3 pod Gorzowem [film]

15 lipca 2017, 10:45
Kolejny weekend i droga ekspresowa S3 znów się korkuje. Jednak w dzisiejszy sobotni poranek sytuacja jest gorsza, niż przed tygodniem.

Kolejny etap prac przy estakadzie

15 lipca 2017, 08:54
Przebudowa estakady kolejowej w Gorzowie idzie pełną parą. Robotnicy zajmują się obecnie modernizacją wiaduktu nad ul. Chrobrego, natomiast w poniedziałek przystąpią do modernizacji wiaduktu po stronie wschodniej, a następnie po zachodniej.

Bagietka z zakalcem: „Razem dla Katedry”, ale jednak osobno...

14 lipca 2017, 21:12
W dniu pożaru katedry, mieszkańców zjednoczył płomień pochłaniający symbol ich miasta, ale kilka dni później, odstręczył polityczny zaduch hipokryzji i „pazeroctwa”. Piątkowy koncert pt. „Razem dla Katedry” okazał się klapą i to na własne życzenie organizatorów.

Czy kantor online jest bezpieczny?

14 lipca 2017, 14:38
Kantory online nie podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, dlatego pojawiają się wątpliwości, czy są tak bezpieczne jak kantory stacjonarne. Jednak muszą systematycznie przekazywać raporty ze swojej działalności Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej, a ponadto istnieje kilka sposobów, aby przekonać się o ich rzetelności.

Przy Górczyńskiej powstanie stacja paliw?

14 lipca 2017, 13:57
Niewykluczone, że w ciągu najbliższych kilku lat przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie zostanie wybudowana nowa stacja paliw. Terenem obecnego parkingu strzeżonego interesuje się Grupa Orlen.


Fotoreportaże