Wiadomości

Prezydent kontra ekolodzy

20 listopada 2017, 15:14
Działacze Stowarzyszenia Zielone Miasto Gorzów chcą przeprosin od prezydenta Jacka Wójcickiego za stwierdzenie, że winę w opóźnieniach w realizacji przebudowy Kostrzyńskiej ponoszą ekolodzy. Natomiast prezydent podkreśla, że przepraszał nie będzie, bo nie ma za co.

Remont Kobylogórskiej z poślizgiem

20 listopada 2017, 13:02
Prace przy ul. Kobylogórskiej w Gorzowie miały zakończyć się w październiku. Niestety ze względu na różnicę pomiędzy stanem faktycznym drogi, a tym co było w dokumentacji roboty wydłużyły się. Nowy termin oddania drogi do użytku to końcówka listopada.

Miasto dołoży i doświetli „zebry”

20 listopada 2017, 11:00
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg doświetlenie przejść dla pieszych w mieście. Inwestycja będzie kosztowała blisko 50 tysięcy złotych więcej, niż zakładał magistrat. Nowe oświetlenie ma być gotowe w grudniu.

Ulica zapomniana przez Boga

20 listopada 2017, 08:11
O tej porze roku, zwłaszcza po opadach deszczu ul. Półwiejska w Gorzowie jest fatalnym stanie. Podnoszący się poziom wody w Warcie spowodował lokalne podtopienia gruntów. Mieszkańcy Półwiejskiej na stan drogi narzekają każdego roku. Teraz idą na rozmowę z prezydentem Gorzowa.

Akademiczki przegrywają z Wisłą

19 listopada 2017, 21:25
Do zwycięstwa zabrakło niewiele. Z grającą dziś gorzej krakowską Wisłą akademiczki mogły sobie poradzić. Zabrakło jednak koncentracji i szybkich kontrataków. Akademiczki po kolejnym przegranym meczu zajmują 6 miejsce w ligowej tabeli.

Remont Chrobrego może być znacznie droższy

19 listopada 2017, 08:01
Przygotowanie projektu na remont ulicy Chrobrego miało kosztować niecały milion złotych. Okazuje się, że nie ma chętnego, który za tę kwotę podejmie się tego zadania. Najniższa oferta przewyższa budżet o blisko pół milion złotach. Jeżeli miasto nie znajdzie brakującej kwoty, modernizacja deptaka znacznie się opóźni.

20-letnia gorzowianka walczy o tytuł Miss Polonia i Miss Publiczności

18 listopada 2017, 13:40
Pochodząca z Gorzowa Agata Borowiak znalazła się w gronie 20 finalistek prestiżowego konkursu piękności Miss Polonia 2017. 20-latka liczy na wsparcie mieszkańców w głosowaniu na Miss Publiczności, gdzie obecnie zajmuje drugie miejsce.

Zobacz, jak przebiegają prace na estakadzie kolejowej [film i zdjęcia]

17 listopada 2017, 13:07
Przebudowa estakady kolejowej w Gorzowie idzie pełną parą, co widać po zakresie prac, jaki został zrobione. Jak przyznają władze PKP PLK oraz wykonawca, zrealizowano już 50 procent inwestycji, dzięki czemu termin zakończenia robót jest niezagrożony.

Sprzedawał fikcyjne maszyny

17 listopada 2017, 09:46
Ponad cztery miliony złotych były warte pojazdy ciężarowe, maszyny rolnicze i koparko-ładowarki, które do sprzedaży oferowała firma zarejestrowana w Gorzowie. Jej 40-letni właściciel oskarżony jest o oszustwa na łączną kwotę ponad pół miliona złotych.

Pożar starego młyna w Gorzowie [zdjęcia]

16 listopada 2017, 17:04
W czwartkowe popołudnie przy ul. Wyszyńskiego doszło do pożaru budynku. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej oraz pogotowie.
Fotoreportaże