Wiadomości

Pierwszy spacer po Kwadracie

21 lutego 2018, 09:45
Po kilku miesiącach prac, wyremontowany Plac Nieznanego Żołnierza w Gorzowie zostanie w końcu udostępniony dla mieszkańców. Chętni gorzowianie będą mogli przespacerować się wspólnie z prezydentem po Kwadracie. Inwestycja kosztowała blisko 6 mln zł.

Co słychać na Sikorskiego? [zdjęcia]

20 lutego 2018, 19:56
Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego do końca przyszłego tygodnia będzie demontował torowisko na odcinku od ul. Dworcowej do Młyńskiej. Później zajmie się frezowaniem nawierzchni.

Na "Kwadracie" zamieszkają bezdomni?

20 lutego 2018, 11:32
Od listopada czekamy na otwarcie gorzowskiego „Kwadratu”. Inwestycja, choć jeszcze nie ukończona, już wzbudza ogromne kontrowersje wśród mieszkańców miasta. Wielu osobom nie podoba się obecny wygląd Placu Nieznanego Żołnierza.

Nie przejedziemy ul. Wodną pod estakadą

20 lutego 2018, 11:01
Wykonawca modernizacji estakady kolejowej w Gorzowie rozpocznie w środę 21 lutego kolejny etap prac. Tym razem roboty będą obejmować wiadukt stalowy nad ul. Wodną. Przejazd przez estakadą będzie zamknięty na blisko miesiąc.

Spichrzowa czeka na projektanta

20 lutego 2018, 10:13
Wydawało się, że władze Gorzowa rozstrzygną pierwszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej w ramach zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej. Propozycja firmy przekraczała budżet o 55 tys. zł. Jednak miasto unieważniło postępowanie i ogłosiło kolejny przetarg.

Intercity pyta o nowe połączenia

19 lutego 2018, 21:25
Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia – to tych i kilku innych miast możemy dojechać z Gorzowa bezpośrednim pociągiem. Teraz PKP Intercity czeka na kolejne pomysły swoich pasażerów. W internetowych konsultacjach można brać udział do 26 lutego.

Pokaz garnków czy „cudowne” materace. Jak nie dać się oszukać?

19 lutego 2018, 20:26
Bezpłatne badania, które trwają 10-20 sekund, domowa rehabilitacja, prelekcje o zdrowym stylu życia, prezenty, a nawet Jan Paweł II – wszystko to jest wabikiem mającym nakłonić starszych, schorowanych ludzi do zakupów. Pięć firm, które sprzedawały towary podczas specjalnych pokazów zostało ukaranych.

Dron nie powalczy ze smogiem w Gorzowie

19 lutego 2018, 18:17
Radny Grzegorz Musiałowicz zwrócił się do prezydenta Gorzowa z pytaniem jakie działania w najbliższym czasie podejmie miasto, jeżeli chodzi o poprawę jakości powietrza. Tym bardziej, że magistrat ignoruje wskazania z urządzeń użyczonych przez firmę Airly, które rozmieszczone są w siedmiu lokalizacjach w mieście.

Trzech mężczyzn nie żyje. Spożywali alkohol i środki psychoaktywne [film]

19 lutego 2018, 12:50
W poniedziałek 19 lutego odbyła się sekcja zwłok trzech mężczyzn, których ciała znaleziono w sobotę w domu jednorodzinnym w miejscowości Kwiatkowice koło Gorzowa. Mężczyźni zmarli wskutek ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. Powodem mogło być zmieszanie alkoholu i środków psychoaktywnych.

Szarpanina w autobusie MZK. Kierowca oblany piwem

18 lutego 2018, 21:00
19-letni mieszkaniec Gorzowa z piwem w ręce wszedł do autobusu linii T1 i zaczął się awanturować wobec kierowcy. Agresywny mężczyzna zaczął się szarpać z kierowcą i innymi pasażerami. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.
Fotoreportaże


x
Praca!