Wiadomości › Miejskie

Od stycznia 2019 więcej zapłacimy za śmieci

21 czerwca 2018, 20:06
Związek Celowy Gmin MG-6 zapowiada podwyżkę opłat za wywóz śmieci na terenie Gorzowa i okolicznych gmin. Za odbiór odpadów zapłacimy od 2 zł więcej za śmieci segregowane i 3 zł więcej za śmieci niesegregowane. Podwyżki wejdą w życie od 1 stycznia 2019 roku.

Gorzowski PET już działa

21 czerwca 2018, 16:29
Długo oczekiwany PET/CT, umożliwiający precyzyjną diagnozę pacjentów z chorobą onkologiczną, w gorzowskim szpitalu dziś rozpoczął pracę. To wysokiej klasy urządzenie które pozwala wykryć i ocenić zmiany niemożliwe do zobrazowania za pomocą innych technik radiologicznych, i jedyne takie w lubuskich szpitalach. Pierwsi Pacjenci w Gorzowie już zostali poddani tym badaniom.

Ruchome schody w przejściu podziemnym do likwidacji

21 czerwca 2018, 14:25
Nie będzie istotnych zmian w rejonie przejścia podziemnego przy ulicy Piłsudskiego. Jak twierdzą urzędnicy, wybudowanie naziemnego przejścia w tym miejscu jest niemożliwe, a zainstalowanie całodobowego monitoringu – zbyt kosztowne.

Zło czai się przy Obotryckiej

20 czerwca 2018, 22:01
Najpierw dostajesz kaptur, który zakładasz na głowę. Po kilku chwilach wchodzisz do mrocznego pomieszczenia, w którym zaczyna się Twoja przygoda. Jeżeli lubisz się bać, to w Scary House w Gorzowie będziesz mógł przeżyć na własnej skórze sceny niczym z filmowych horrorów.

Gorzowska strefa kibica pękała w szwach [zdjęcia]

19 czerwca 2018, 19:17
We wtorkowe popołudnie setki kibiców z Gorzowa wspólnie oglądało mecz Polska - Senegal w specjalnie stworzonej strefie kibica nad Wartą. Jak się okazało, zainteresowanie wspólnym dopingiem przerosło oczekiwania organizatorów. Namiot okazał się za mały, a wiele osób stało na zewnątrz. Niestety Polacy przegrali 1:2.

Gorzowska karta mieszkańca już od września?

19 czerwca 2018, 09:32
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta gorzowscy radni zdecydują czy w Gorzowie zostanie wprowadzona karta mieszkańca, która ma oferować szereg ulg i zniżek. Jeżeli radni podejmą uchwałę, to karta zacznie obowiązywać od września 2018 roku.

Gorzów doczeka się północnej obwodnicy?

18 czerwca 2018, 07:30
Prezydent Jacek Wójcicki powraca do pomysłu budowy północnej obwodnicy miasta, a w tym budowy ul. Kamiennej. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na przeprowadzenie analizy możliwości budowy obwodnicy oraz opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej. Projekt ma być gotowy do końca listopada.

"Wartą" do Warszawy bardziej komfortowo

17 czerwca 2018, 16:29
Już nie TLK Warta złożona ze starych, 8-miejscowych przedziału, ale IC Warta. PKP Intercity zmienia kategorię pociągu, który dowozi nas z Gorzowa do Poznania, czy Warszawy.

Szturm na wolne miejsca

14 czerwca 2018, 12:19
Kolejne problemy z połączeniami do Poznania. Do naszej redakcji zwrócili się czytelnicy, którzy opowiadają o fatalnych warunkach podróżowania pociągami na trasie Poznań – Gorzów. Okazuje się, że przewoźnikowi brakuje składów, bo te czekają na przeglądy i naprawy.

W niedzielę Nadwarciańska Dycha

13 czerwca 2018, 18:30
Nadwarciańska Dycha to największy bieg uliczny w Gorzowie. Jego uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów ulicami miasta. Piąta edycja imprezy startuje w niedziele 17 czerwca.


Fotoreportaże


x
Praca!