Wiadomości › Miejskie

Akcja przewonienia gazu ziemnego

23 października 2017, 10:05
Do końca października na terenie Gorzowa będzie przeprowadzana akcja przewonienia gazu ziemnego, czyli zmienienia intensywności zapachu gazu. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, przez szybsze wykrywanie nieszczelności instalacji gazowych.

Autobusy dobiły torowisko na Chrobrego

21 października 2017, 18:16
Były testy, potem entuzjazm w sieciach społecznościowych, a teraz pozostał niesmak i obawa o bezpieczeństwo. Chodzi o torowisko na Chrobrego, po którym jeżdżą autobusy. Kilkanaście ton co kilka minut zrobi swoje. Wcześniej czy później dojdzie tam do tragedii.

Pod ciężarówką zapadła się studzienka

21 października 2017, 10:23
Dostarczał towar do miejscowego sklepu i zaparkował na studzience kanalizacyjnej. Ciężar był tak duży, że chodnik nie wytrzymał. Naprzeciwko „okrąglaka” przy Sikorskiego w ziemi powstała potężna wyrwa.

Zmiany w organizacji ruchu na Mieszka I [zdjęcia]

19 października 2017, 12:35
Przy ulicy Mieszka I na odcinku od skrzyżowania z ul. Borowskiego do ul. Roosevelta trwają prace związane z uporządkowaniem oznakowania poziomego i pionowego.

Noteć zmieni się w Wartę

18 października 2017, 14:53
Rano pojedziemy do Gdyni przez Bydgoszcz i do Przemyśla przez Wrocław i Kraków. Po południu i w nocy Intercity zawiezie nas do Warszawy i Rzeszowa. Takie są wstępne plany dalekobieżnych połączeń kolejowych z Gorzowa.

Rusza remont katedry w Gorzowie [zdjęcia]

18 października 2017, 10:21
W środowy poranek pod gorzowską katedrę przyjechały samochody ciężarowe, które przywiozły elementy rusztowania. Te zostanie ustawione, aby mógł ruszyć remont wieży katedralnej.

Propozycje do budżetu radnego Musiałowicza

16 października 2017, 09:22
Mamy kolejne propozycje do budżetu miasta. Tym razem swoje pomysły przesłał do magistratu radny Grzegorz Musiałowicz. To radny, który jest – w naszej ocenie – najbliżej mieszkańców, dlatego też warto wsłuchać się w jego propozycje.

Sezon motocyklowy oficjalnie zakończony [film i zdjęcia]

14 października 2017, 15:29
W sobotę ulicami Gorzowa przejechało blisko 1,5 tysiąca motocyklistów. Fani jednośladów w ten sposób oficjalnie pożegnali sezon, ale również przypomnieli o tym, że z roku na rok na ulicach pojawia się coraz więcej motocykli. Oprócz parady, na uczestników czekało ognisko i zbiórka charytatywna.

Korki w Gorzowie będą jeszcze większe. Dlaczego?

14 października 2017, 11:42
Zastanawiacie się, dlaczego Gorzów w godzinach komunikacyjnego szczytu jest praktycznie nieprzejezdny? Odpowiedź jest prosta. Liczba samochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca w naszym mieście jest większa niż chociażby w Gdańsku, Łodzi czy Poznaniu. Do tego mamy mało miejsc parkingowych i ułomny system komunikacji miejskiej.

Ptasia grypa w liczbach

13 października 2017, 17:12
8 złotych i 20 groszy kosztowała utylizacja jednej sztuki drobiu w czasie zakrojonej na szeroką skalę akcji zwalczania ptasiej grypy. Do końca sierpnia z budżetu państwa na ten cel wydatkowano blisko 65 milionów złotych.
Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski