Wiadomości › Miejskie

Siłownia pod chmurką na Zawarciu [zdjęcia]

16 października 2018, 12:34
Przy ul. Kwiatowej w Gorzowie powstało nowe miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Mieszkańców mogą korzystać z siłowni pod chmurką kiedy tylko będą chcieli. Do wyboru jest kilka urządzeń.

Bieda na torach

15 października 2018, 21:33
PKP Intercity, mimo zapewnień polityków partii rządzącej, wciąż traktuje Gorzów jako piąte koło u wozu. Według nowego rozkładu jazdy, z listy połączeń zniknie nocny pociąg do Warszawy oraz poranny do Krakowa przez Wrocław.

Apteki dyżurujące w nocy

15 października 2018, 13:07
W Gorzowie ruszyły nocne dyżury aptek. Wszystko wskazuje na to, że w każdym tygodniu inna apteka dyżurować będzie od 21 do 8 rano. Dyżury trwać mają tydzień.

Prace na estakadzie i zamknięta Nadbrzeżna

13 października 2018, 12:11
Wykonawca modernizacji estakady kolejowej w Gorzowie przystąpi w poniedziałek do kolejnego etapu prac przy układaniu szyn kolejowych. W związku z tym w poniedziałek i środę na kilka godzin zostanie zamknięta ul. Nadbrzeżna.

Wygodne leżanki w prezencie od WOŚP

12 października 2018, 21:26
Na oddziały dziecięce Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. trafiły dziś fotele dla opiekunów małych pacjentów. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiony z ubiegłorocznego styczniowego finału WOŚP. Nowością w szpitalu są też fotele na blok porodowy kupione przez szpital dla osoby towarzyszącej kobiecie podczas narodzin dziecka.

Miasto da 1 mln zł na katedrę?

12 października 2018, 18:39
Podczas najbliższej sesji, gorzowscy radni mają podjąć decyzję czy miasto przeznaczy 1 mln zł na odbudowę wieży katedry. Jak przyznaje kościół, sam remont wieży może pochłonąć nawet 10 mln zł, a prace mają potrwać do 2019 roku.

Pojadą, aby pożegnać sezon

12 października 2018, 16:31
W sobotę na ulice Gorzowa wyjadą setki motocyklistów, a wszystko w ramach oficjalnego zakończenia sezonu motocyklowego. Tradycyjnie do naszego miasta zjadą fani jednośladów z całej zachodniej Polski. Impreza odbywa się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

w Nova Park pobiją rekord!

11 października 2018, 18:48
We wtorek 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. To właśnie tego dnia NoVa Park – wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – powalczą o pobicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób w ciągu 30 minut.

5-latki z przedszkola były szarpane i zastraszane

11 października 2018, 08:27
Co najmniej 15 dzieci z przedszkola miejskiego w Gorzowie było bitych, ciągniętych za uszy i zastraszanych przez wychowawczynię. Nauczycielka została odsunięta od obowiązków, a prokuratura prowadzi sprawę pod kątem znęcania się nad małoletnimi.

Mieszkańcy będą pilnować nowych drzewek [film i zdjęcia]

10 października 2018, 16:13
W środę odbyło się sadzenie drzewek na błoniach przy Filharmonii Gorzowskiej, w miejscu gdzie w czerwcu tego roku firma zajmująca się utrzymaniem zieleni, skosiła posadzone rok wcześniej drzewka wraz z trawą. Tym razem nowe sadzonki zostały lepiej zabezpieczone, a gorzowianie zapowiadają częstsze odwiedziny i pilnowanie swoich drzewek.


Fotoreportaże


x
Praca!