Wiadomości › Miejskie

Przez blisko rok utrudniony będzie wjazd na most

27 czerwca 2017, 12:12
Już od środy kierowcy jadący przez Most Staromiejski muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do trzeciego, etapu inwestycji – modernizacji wiaduktu stalowego nad ul. Chrobrego.

Nie było chętnych na wraki. Jest kolejna licytacja

27 czerwca 2017, 11:05
Władze Gorzowa chcą przeprowadzić kolejną publiczną licytację samochodów, które stały się własnością miasta. To druga próba sprzedaży pięciu wraków, których nikt nie chciał kupić. Do listy zostało dopisane jeszcze jedno zniszczone auto.

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży

26 czerwca 2017, 10:25
Kulturalne i na sportowo – takie będzie tegoroczne lato w Gorzowie. W organizację zajęć dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta zaangażowały się niemal wszystkie instytucje kultury i kluby sportowe.

Zapchane studzienki to prawdziwa plaga w naszym mieście!

25 czerwca 2017, 20:18
Ponadnormatywne opady deszczu? Zbyt wąskie rury odpływowe, czy może zbyt wysoki poziom Kłodawki? Wszyscy szukają przyczyn ostatnich podtopień przy Jagiełły, Borowskiego i innych ulic w Gorzowie jest banalnie proste.

W ZIT-ach czwarte miejsce w kraju

25 czerwca 2017, 11:06
Po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu wykorzystanie przez Gorzów środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wynosi prawie 45 %. Tym samym w wykorzystaniu unijnych dotacji znaleźliśmy się na czwartym miejscu w kraju; za Zieloną Górą, Trójmiastem i Warszawą.

Burza nas trochę postraszyła [zdjęcia]

23 czerwca 2017, 07:54
Miało być groźnie. Synoptycy przewidywali, że nad naszym regionem przejdzie nawałnica. Jednak jak donoszą nasi czytelnicy, tym razem nic wielkiego się nie stało. - Postraszyło trochę, po błyskało i popadało – pisała pani Katarzyna.

Ostrzegamy przed kolejnymi nawałnicami

22 czerwca 2017, 15:33
Do naszych zachodnich granic zbliża się potężny front burzowy. IMGW wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu. W naszym regionie może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy.

Pizza Hut wraca do Gorzowa

21 czerwca 2017, 18:33
Po drodze do domu, pracy czy szkoły – Pizza Hut Express, która niebawem na stałe zagości w galerii Askana ma odpowiadać aktualnym trendom. Niewielki, ponad 60-metrowy lokal powstanie w III kwartale 2017 roku.

Pędzliczek będzie w końcu wycięty

19 czerwca 2017, 20:28
Jest szansa, że w końcu temat chronionych roślin, ptasich gniazd i porośniętych mchem drzew przestanie spędzać sen z powiek miejskim urzędnikom. Jest zgoda na przeniesienie części konarów drzew, na których występuje objęty ochroną mech. Czy więc remont Kostrzyńskiej w końcu ruszy?

Powroty znad morza w korkach i wypadek [zdjęcia]

18 czerwca 2017, 17:15
To już miejmy nadzieje ostatnie dni, kiedy wracając znad morza musimy stać w korkach. Przed nami wakacje, a na S3 tradycyjnie korek. W czwartek był od Brzozowca w kierunku Gorzowa, teraz droga ekspresowa korkuje się od strony Marwic.


Fotoreportaże