Wiadomości › Miejskie

Nie będzie w tym roku Moto Racing Show?

22 lutego 2018, 21:19
Pod znakiem zapytania stoi w tym roku organizacja imprezy motoryzacyjnej na moście Staromiejskim w Gorzowie. Wszystko przez to, że Ośrodek Sportu i Rekreacji nie ma pieniędzy na Moto Racing Show i zamierza wystąpić z wnioskiem o wsparcie finansowe do gorzowskich radnych.

Wyremontowany Kwadrat oddany do użytku [zdjęcia]

22 lutego 2018, 16:14
Po kilku miesiącach poślizgu został oddany do użytku Plac Nieznanego Żołnierza w Gorzowie. Inwestycja została zrealizowana za blisko 6 mln zł. Na mieszkańców czeka aż 175 ławek, plac zabaw czy też fontanna.

Szczegółowy harmonogram prac na Sikorskiego

22 lutego 2018, 08:30
Trwają w najlepsze prace obejmujące pierwszy etap przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie. A władze miasta dopiero teraz spotkały się z przedsiębiorcami z tej ulicy, aby przedstawić im założenia projektu i harmonogram prac tej ważnej inwestycji.

Bilet dla juniorów za 10 złotych miesięcznie?

21 lutego 2018, 17:01
Symboliczne opłaty za bilety komunikacji miejskiej dla małych dzieci i uczniów szkół podstawowych? To możliwe. Radni z klubu PO złożyli wniosek o wprowadzenie tzw. biletu „Junior”.

Prezydent Wójcicki czeka na wyrok

21 lutego 2018, 11:31
Na początku marca zapadnie wyrok w sprawie Jacka Wójcickiego, obecnego prezydenta Gorzowa, a ówczesnego wójta gminy Deszczno. Prokuratura wnioskuje o wyrok w zawieszeniu oraz 5-letni zakaz sprawowania funkcji urzędniczych. Wójcicki jest oskarżony o nadużycie uprawnień w obrocie gospodarczym,

Pierwszy spacer po Kwadracie

21 lutego 2018, 09:45
Po kilku miesiącach prac, wyremontowany Plac Nieznanego Żołnierza w Gorzowie zostanie w końcu udostępniony dla mieszkańców. Chętni gorzowianie będą mogli przespacerować się wspólnie z prezydentem po Kwadracie. Inwestycja kosztowała blisko 6 mln zł.

Na "Kwadracie" zamieszkają bezdomni?

20 lutego 2018, 11:32
Od listopada czekamy na otwarcie gorzowskiego „Kwadratu”. Inwestycja, choć jeszcze nie ukończona, już wzbudza ogromne kontrowersje wśród mieszkańców miasta. Wielu osobom nie podoba się obecny wygląd Placu Nieznanego Żołnierza.

Intercity pyta o nowe połączenia

19 lutego 2018, 21:25
Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia – to tych i kilku innych miast możemy dojechać z Gorzowa bezpośrednim pociągiem. Teraz PKP Intercity czeka na kolejne pomysły swoich pasażerów. W internetowych konsultacjach można brać udział do 26 lutego.

Pokaz garnków czy „cudowne” materace. Jak nie dać się oszukać?

19 lutego 2018, 20:26
Bezpłatne badania, które trwają 10-20 sekund, domowa rehabilitacja, prelekcje o zdrowym stylu życia, prezenty, a nawet Jan Paweł II – wszystko to jest wabikiem mającym nakłonić starszych, schorowanych ludzi do zakupów. Pięć firm, które sprzedawały towary podczas specjalnych pokazów zostało ukaranych.

Dron nie powalczy ze smogiem w Gorzowie

19 lutego 2018, 18:17
Radny Grzegorz Musiałowicz zwrócił się do prezydenta Gorzowa z pytaniem jakie działania w najbliższym czasie podejmie miasto, jeżeli chodzi o poprawę jakości powietrza. Tym bardziej, że magistrat ignoruje wskazania z urządzeń użyczonych przez firmę Airly, które rozmieszczone są w siedmiu lokalizacjach w mieście.
Fotoreportaże


x
Praca!