Wiadomości › Miejskie

Pierwsze opryski przeciwko meszkom i komarom

23 kwietnia 2018, 16:51
W miniony weekend w Gorzowie zostały przeprowadzone pierwsze opryski na meszki i komary. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to oprysk zostanie powtórzony. W tym roku na walkę tymi dokuczliwymi owadami miasto przeznaczyło 10 tys. zł.

Mieszkańcy chcą zieleni, nie „dzikiego” parkingu

23 kwietnia 2018, 12:05
Gorzowianie mieszkający na osiedlu Staszica mają dosyć kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych, co powoduje niszczenie zieleni. Mieszkańcy żalą się, że nie mogą liczyć na pomoc ze strony urzędników.

Majówka na Kwadracie

23 kwietnia 2018, 09:22
W czwartek 3 maja na Placu Nieznanego Żołnierza w Gorzowie odbędzie się piknik dla mieszkańców miasta. Impreza rozpocznie się w południe i potrwa do wieczora.

Nowe windy w gorzowskich przychodniach

20 kwietnia 2018, 09:14
Pacjenci mogą już korzystać z wind zewnętrznych w trzech przychodniach na terenie Gorzowa. Windy w placówkach na Piłsudskiego, Mieszka I i Baczyńskiego mają ułatwić dostęp do gabinetów lekarskich, zwłaszcza tych znajdujących się na wyższych piętrach. A wszystko dzięki budowie windy zewnętrznej przy placówkach na Piłsudskiego, Mieszka I i Baczyńskiego.

Miasto wybuduje kładkę przez Wartę! W 2020 roku

19 kwietnia 2018, 14:36
Miasto nie porozumiało się z PKP PLK w sprawie remontu kładki dla pieszych na moście kolejowym w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwotnie remont kładki miał być wykonany w 2017 roku. Miasto miało nawet zapisane w budżecie pieniądze na remont w kwocie około 2 milionów złotych. Remont jednak się nie rozpoczął, gdyż został prace zostały wstrzymane decyzją wojewody lubuskiego.

Rowerzyści przejadą przez Gorzów

19 kwietnia 2018, 11:40
Druga w tym roku masa rowerowa odbędzie się w sobotę 21 kwietnia. Start zaplanowano na godz. 10 z parkingu amfiteatru przy ul. Drzymały. Rowerzyści będą mieli do pokonana prawie 8 kilometrów ulicami miasta.r

Prace na Walczaka idą pełną parą [zdjęcia]

19 kwietnia 2018, 10:52
Wykonawca przebudowy torowiska przy ul. Walczaka raportuje kolejne etapy inwestycji. Firma ZUE zakończyła budowę chodnika na odcinku od ul. Dowgielewiczowej do ronda Gdańskiego. Trwa układania podbudowy oraz podkładów pod torowisko.

Bedą remonty, będą korki

19 kwietnia 2018, 09:41
Drugie półrocze 2018 roku to będzie prawdziwy sprawdzian dla kierowców w Gorzowie. Jeżeli dla wielu problemem była zamknięta Warszawska, to wyobraźcie sobie, co będzie się dziać w mieście, kiedy roboty ruszą na Kostrzyńskiej, Kazimierza Wielkiego i drugiej części Myśliborskiej.

Rusza remont przyszpitalnych parkingów

18 kwietnia 2018, 15:13
Fajerwerków nie będzie, ale szpital wyrówna teren, który przylega bezpośrednio do pętli autobusowej zlokalizowanej tuż przy lecznicy w Gorzowie. Mały remont nawierzchni ma trwać od czwartku do końca tygodnia.

W czerwcu pierwsze podwyżki dla nauczycieli

18 kwietnia 2018, 14:46
Prezydent Gorzowa doszedł do porozumienia z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w mieście. Dzięki temu, jeszcze tym roku zaczną obowiązywać nowe stawki dodatków funkcyjnych.


Fotoreportaże


x
Praca!