Wiadomości › Miejskie

Żużlowcy z wizytą w szpitalu

14 grudnia 2017, 21:29
To była nie lada gratka dla pracowników i pacjentów gorzowskiego szpitala. W czwartkowy poranek odwiedzili ich zawodnicy sekcji żużlowej Klubu Sportowego Stal Gorzów. Podczas spotkania można było im zadać dowolne pytanie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami i otrzymać autograf.

Gorzów: Rekordowo niskie bezrobocie

14 grudnia 2017, 12:46
Pod koniec listopada stopa bezrobocia w Gorzowie spadła poniżej trzech procent i wyniosła 2,8 %. W całym powiecie jest nico gorzej,bo tu bezrobocie wynosi 4,9%. Dla porównania – w 2010 roku bezrobocie w naszym mieście wynosiło 8,3%.

Kolejne autobusy zasiliły flotę MZK

14 grudnia 2017, 12:31
Nowe MAN-y, w kolorze limonkowym przyjechały do Gorzowa. Cztery, niskopodłogowe autobusy trafiły do naszego miasta w ramach realizacji projektu pt. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. - tabor autobusowy”.

Jak kupić dobrą rybę na święta?

13 grudnia 2017, 17:58
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, a co za tym idzie też na wigilijnym stole nie może zabraknąć ryby. Wszelkiego rodzaju sklepy i hipermarkety prześcigają się w ofertach sprzedaży ryb – czy to żywych, marynowanych czy też mrożonych. Dlatego też podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Rusza Jarmark Świąteczny

13 grudnia 2017, 17:35
W czwartek 14 grudnia w samo południe na Starym Rynku w Gorzowie zacznie działać jarmark bożonarodzeniowy. To już tradycja, że na kilka dni przed świętami, mieszkańcy mogą skorzystać z oferty handlowej, przygotowanej przez kupców na zaproszenie GRH, OSiR-u i Urzędu Miasta.

Egipskie ciemności i wciąż opóźnione pociągi

13 grudnia 2017, 08:57
Powracamy do tematu opóźnionych pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających z Gorzowa. Okazuje się, że od czasu wprowadzenia w życie nowego rozkładu jazdy, z Gorzowa punktualnie nie odjechał jeszcze żaden pociąg.

Wielokulturowe spotkanie przy stole

11 grudnia 2017, 10:48
W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury na Zawarciu spotkali się przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych mieszkający w Gorzowie. Wigilię, już po raz jedenasty, zorganizowali Ewa i Edward Dębiccy ze Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy.

IC z Gorzowa: opóźniony pociąg i zagubione wagony

11 grudnia 2017, 10:09
Miało być tak pięknie i nowocześnie, a wyszło jak zawsze. Okazuje się, że odjeżdżając z Gorzowa, jest się pasażerem niższej kategorii. Zamiast bezpośredniego połączenia z Wrocławiem czy Krakowem gorzowianie w poniedziałkowy poranek dostali w prezencie podróż z dwoma przesiadkami.

Prezydentem Gorzowa według czytelników zostałby...

9 grudnia 2017, 10:17
Przez miesiąc czytelnicy portalu gorzowianin.com mogli wziąć udział w zabawie, w której oddawali głos na osobę, która według nich powinna zostać prezydentem Gorzowa. W ankiecie wzięło udział ponad 3 tysiące osób.

Zaśmiecał teren, został ukarany

8 grudnia 2017, 13:42
Straż Miejska ukarała mieszkańca Gorzowa za zaśmiecanie terenu przy ul. Żelaznej. Strażnicy dotarli do mężczyzny, który był odpowiedzialny za pozostawianie odpadów w niedozwolonym miejscu. Gorzowianin dostał mandat karny.
Fotoreportaże