Wiadomości › Miejskie

Śmieci na Kwadracie trafią pod ziemię

17 stycznia 2019, 10:11
Jeszcze w tym roku Związek Celowy Gmin MG6 planuje wybudować na Kwadracie pojemniki podziemne. Inwestycja ma poprawić nie tylko efektywność segregowania, ale przede wszystkim estetykę otoczenia, ponieważ obecne śmietniki stojące na chodnikach po prostu szpecą okolicę.

Największe Serce Świata dla Pawła Adamowicza w Gorzowie [film i zdjęcia]

16 stycznia 2019, 21:25
Mieszkańcy Gorzowa po raz kolejny pokazali, że są solidarni z Gdańskiej pod tragicznych wydarzeniach podczas niedzielnego finału WOŚP. Akcja ułożenia serca ze zniczy przyciągnęła gorzowian na Kwadrat. Mieszkańcy podkreślali, że nie zgadzają się z tym, co wydarzyło się w Gdańsku.

Gorzowianie nie segregują prawidłowo śmieci

16 stycznia 2019, 12:06
Od ponad roku w Gorzowie działa nowy system gospodarki odpadami z podziałem na 5 frakcji. Niemal wszyscy mieszkańcy miasta deklarują segregowanie śmieci, jednak nie widać tego w trakcie odbierania odpadów. Dlatego też Związek Celowy Gmin MG6 apeluje do gorzowian o segregowanie śmieci.

Największe serce świata w Gorzowie

16 stycznia 2019, 09:00
W środowy wieczór dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie zapraszają wszystkich wolontariuszy i mieszkańców miasta do wzięcia udziału w akcji "Największe Serce Świata dla Pawła Adamowicza". Wolontariusze chcą na Kwadracie ułożyć wielkie serce ze świec.

Całkiem nowy SOR

16 stycznia 2019, 08:41
Dużo więcej przestrzeni i nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, pomagający lekarzom w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz wydzielona strefa dla dzieci to widoczne dla każdego efekty realizacji przez gorzowską lecznicę dwóch unijnych projektów

Sieci handlowe znikają z Gorzowa i okolic

15 stycznia 2019, 14:34
Tesco zamyka kompaktowy hipermarket w Kłodawie, a Piotr i Paweł od początku stycznia „wyprowadził się” z galerii Manhattan. Czy to efekt wolnych od handlu niedziel, czy coraz większej ilości dyskontów spożywczych?

Pomoc nadchodzi z nieba

15 stycznia 2019, 10:00
Ta pomoc nadchodzi z nieba i to najczęściej nad Gorzowem Wielkopolskim. Według statystyk Lotniczego Pogotowia Ratunkowego medycy z północy województwa w 2018 r. zrealizowali ponad 500 misji. To jeden z najlepszych wyników w Polsce.

Gorzów solidarny z Gdańskiem. Mieszkańcy zapali znicze za zmarłego prezydenta Adamowicza [film]

14 stycznia 2019, 19:16
Ponad 200 osób przyszło na skwer koło zabytkowej „bimby”, aby zapalić znicze i wspólnie pomodlić się za tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mieszkańcy Gorzowa pokazali, że w obliczu tragedii do której doszło podczas finału WOŚP są solidarni z mieszkańcami Gdańska.

Gorzów zebrał prawie 300 tys. zł podczas WOŚP

14 stycznia 2019, 09:48
Zakończyło się liczenie pieniędzy zbieranych na ulicach Gorzowa oraz tych z licytacji na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co prawda rekordu nie udało się pobić, ale zebrano łącznie 298 tys. zł.

Śniadanie z prezydentem Wójcickim

13 stycznia 2019, 19:49
Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie odbyła się licytacja vouchera na śniadanie z prezydentem Jackiem Wójcikim. Zwycięzcą licytacji jest pan Krzysztof z żoną u którego prezydent Wójcicki osobiście przygotuje śniadanie.


Fotoreportaże


x