Wiadomości › Miejskie

Co mnie wkurza? Fuszerka na Wróblewskiego [zdjęcia]

20 maja 2019, 20:52
Tydzień temu wykonawca przebudowy ul. Wróblewskiego w Gorzowie zajmował się poprawkami w rejonie skrzyżowania z ul. Górczyńską. Tam został zerwany i wylany nowy asfalt. Jednak poprawek nie przeprowadzono w zupełnie innym miejscu, gdzie przy okazji opadów deszczu droga jest zalewana.

Setki rowerzystów przejechały przez Gorzów [film i zdjęcia]

18 maja 2019, 17:26
W sobotnie popołudnie ulicami Gorzowa przejechała "Coolturalna masa rowerowa". Pogoda była idealna do jazdy rowerem, więc na wspólnym przejeździe pojawiły się setki rowerzystów w każdym wieku.

Ruszyło koszenie traw w mieście

17 maja 2019, 17:14
Do końca czerwca ma potrwać koszenie traw na miejskich terenach. Trawa zostanie skoszona w całym Gorzowie na trawnikach, w pasach drogowych, parkach i skwerach. Na koszenie trawy i utrzymanie zieleni miasto przeznaczyło blisko 1 mln zł.

Protest i blokada krajowej 22 pod Gorzowem

17 maja 2019, 11:26
We wtorek 21 maja na rondzie w Różankach odbędzie się blokada drogi krajowej nr 22 i protest przeciwko budowie biogazowni. W manifestacji wezmą udział mieszkańcy nie tylko Różanek, ale również Wawrowa i Janczewa. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w protest również mieszkańców Gorzowa.

Utrudnienia na Nadbrzeżnej

17 maja 2019, 10:41
Wykonawca przebudowy estakady kolejowej zajmie się budową kanalizacji deszczowej w ul. Nadbrzeżnej. W związku z tym, na czas robót ul. Nadbrzeżna zostanie zamknięta. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Mieszkańcy o obywatelskich inwestycjach

16 maja 2019, 17:32
We wtorek 21 maja rozpoczynają się spotkanie w ramach budżetu obywatelskiego 2020. Mieszkańcy Gorzowa podczas spotkań będą prezentowane projekty do realizacji w danej okolicy oraz dyskusja o potrzebach i rozwoju danego osiedla. Na początek będzie Zawarcie, a następnie Wieprzyce.

Gorzowianie chcą sami stworzyć wypożyczalnię miejskich rowerów

15 maja 2019, 20:18
Mieszkańcy z inicjatywy społecznej „Gorzów to My” chcą stworzyć w Gorzowie bezpłatną wypożyczalnię rowerów miejskich. Rowery, które są nieużywane lub po prostu popsute chcą zebrać od samych mieszkańców. Następnie o ich naprawę mają zadbać więźniowie z zakładu karnego. Część rowerów ma również trafić do osób potrzebujących.

Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

13 maja 2019, 15:45
Podwójne drzwi, wzmocnione kłódki, zamknięte domofony. Jeśli myślicie, że to jest wystarczające zabezpieczenie przed kradzieżą, to nic bardziej mylnego. Wraz z nastaniem wiosny w Gorzowie uaktywnili się złodzieje rowerów. Tylko od początku tego roku skradziono aż 36 rowerów na terenie miasta.

Ktoś podpalił pszczele ule

13 maja 2019, 13:18
W niedzielny wieczór doszło do pożaru pszczelich uli na Wieprzycach. Strażacy nie mają wątpliwości, że było to podpalenie, dlatego też sprawa została przekazana policji. Całkowitemu spaleniu uległy cztery ule.

Miasto sprzedaje działki na nowym osiedlu

9 maja 2019, 15:33
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na działki znajdujące się na nowym osiedlu Leśnym, które jest położone przy drodze do Kłodawy. Miasto wystawiło na sprzedaż na początek 7 działek o różnym metrażu i cenie. Najtańsza działka to koszt 130 tys. zł netto, a najdroższa 166 tys. zł netto.


Fotoreportaże


x