Wiadomości › Komunikacja

Zamień samochód na autobus

20 września 2018, 09:36
W piątek wszyscy kierowcy, którzy zostawią swoje samochody pod domem i zdecydują się na jazdę autobusem komunikacji miejskiej będą mogli to zrobić za darmo. Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny auta. Akcja bezpłatnych przejazdów MZK odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Prawie połowa "szynobusów" wyłączona z ruchu

3 września 2018, 18:30
W dobie nowoczesnych, klimatyzowanych i przestronnych pociągów, wyposażonych w wielu udogodnień, mieszkańcy regionu gorzowskiego wciąż zmuszeni są do korzystania z archaicznych rozwiązań. Mowa tu o wagonie, który łączy dwie stolice województwa – Gorzów i Zieloną Górę.

Uczniowie za darmo, ale nie w Gorzowie

3 września 2018, 08:00
Kilka polskich miast wprowadziło od września bezpłatną komunikację miejską dla uczniów. Dzięki temu, na poniedziałkowe rozpoczęcie roku szkolnego wielu uczniów mogło pojechać autobusem lub tramwajem zupełnie za darmo. Niestety takich rozwiązań próżno szukać w Gorzowie.

Pociągi ruszą w grudniu. Będzie ich więcej

29 sierpnia 2018, 13:01
Według nieoficjalnych informacji już w grudniu tego roku przez Gorzów przejeżdżać mają pociągi jadące ze Szczecina w kierunku Warszawy, czy Przemyśla. Wszystko to ma związek z remontem linii kolejowej na odcinku Szczecin Dąbie – Dobiegniew.

Pociągi pojadą dopiero w grudniu

8 sierpnia 2018, 17:08
Remont gorzowskiej estakady miał zakończyć się we wrześniu. Okazuje się, że nie ma na to szans. Zastępczą komunikacją autobusową będziemy musieli jeździć aż do grudnia.

Mężczyzna wybił szybę w autobusie MZK

30 lipca 2018, 10:03
Do niecodziennej sytuacji doszło na jednym z przystanków autobusowych na osiedlu Staszica w Gorzowie. Mężczyzna stojący na przystanku dał upust swojej agresji i wybił szybę w drzwiach autobusu, który akurat podjechał

Asfalt znów „płynie” pod Gorzowem [film]

27 lipca 2018, 16:08
W piątek 27 lipca na drodze wojewódzkiej nr 132 doszło do kolejnej sytuacji w której asfalt pod wpływem wysokiej temperatury zaczął się topić. Służba drogowa zajęła się doraźnym naprawianiem jezdni, w której zaczęły się tworzyć dziury.

Helmuty przechodzą lifting [zdjęcia]

26 lipca 2018, 16:49
Stare helmuty do złudzenia mają przypominać nowoczesne Pesy, które mają pojawić się w Gorzowie. 30 tysięcy ma kosztować odrestaurowanie jednego, można powiedzieć, już zabytkowego pojazdu.

FlixBus zawiezie gorzowian do wielu miast w Polsce!

10 lipca 2018, 16:48
9 czy 12 złotych za podróż do Szczecina, Poznania lub Zielonej Góry. Za 19 złotych pojedziemy do Łodzi i Wrocławia, za 29 do Warszawy a 39 złotych kosztować ma nas podróż do Krakowa. Flixbus wchodzi do Gorzowa i na sam początek imponuje ilością połączeń.

Pasażerów droga przez mękę

6 lipca 2018, 15:55
Pasażerowie podróżujący z Gorzowa nie mają szczęścia. Kursująca pomiędzy Gorzowem a Santokiem (w przypadku pociągów Regio) oraz pomiędzy Gorzowem a Zwierzynem (PKP Intercity) to czasami prawdziwa droga przez mękę. Kilka dni temu blisko 40 osób miało zmieścić się w 28-miejscowym busie.


Fotoreportaże