Wiadomości › Komunikacja

Kolejne autobusy zasiliły flotę MZK

14 grudnia 2017, 12:31
Nowe MAN-y, w kolorze limonkowym przyjechały do Gorzowa. Cztery, niskopodłogowe autobusy trafiły do naszego miasta w ramach realizacji projektu pt. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. - tabor autobusowy”.

Nowe MAN-y wjadą do Gorzowa

13 grudnia 2017, 11:42
Już w czwartek do naszego miasta przyjadą cztery 15-metrowe autobusy marki MAN. Jest to najnowszy zakup Miejskiego Zakładu Komunikacji. Natomiast po świętach do Gorzowa trafią nowoczesne hybrydy.

Egipskie ciemności i wciąż opóźnione pociągi

13 grudnia 2017, 08:57
Powracamy do tematu opóźnionych pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających z Gorzowa. Okazuje się, że od czasu wprowadzenia w życie nowego rozkładu jazdy, z Gorzowa punktualnie nie odjechał jeszcze żaden pociąg.

Kosztowny objazd autobusów MZK

12 grudnia 2017, 18:01
Przez 14 miesięcy aż dziewięć autobusów komunikacji miejskiej musiało korzystać z objazdów z uwagi na remont ul. Warszawskiej i Walczaka. Jak wyliczyli gorzowscy urzędnicy tylko w skali jednego miesiąca autobusy musiały pokonać o 13 tys. kilometrów więcej, a to kosztowało MZK ponad 51 tysięcy złotych.

IC z Gorzowa: opóźniony pociąg i zagubione wagony

11 grudnia 2017, 10:09
Miało być tak pięknie i nowocześnie, a wyszło jak zawsze. Okazuje się, że odjeżdżając z Gorzowa, jest się pasażerem niższej kategorii. Zamiast bezpośredniego połączenia z Wrocławiem czy Krakowem gorzowianie w poniedziałkowy poranek dostali w prezencie podróż z dwoma przesiadkami.

Bilety MZK ponownie za złotówkę

5 grudnia 2017, 17:05
Do końca roku mieszkańcy Gorzowa będą mogli skorzystać z przejazdów komunikacją miejską jedynie za złotówkę. Wszystko przez kolejną akcję mPay i Mastercard. W puli znalazło się 80 tysięcy biletów.

Gorzów z jednym biletem na komunikację miejską i pociąg?

4 grudnia 2017, 14:03
Bilet mają zintegrować komunikację miejską w Gorzowie z pociągami spółki PolRegio. Chodzi o to, aby w wyznaczonej aglomeracji poruszać się na jednym bilecie zarówno pociągiem, jak i komunikacją miejską.

Przyszłość na Górczynie należy do tramwaju

4 grudnia 2017, 12:03
W momencie, kiedy pierwsze tramwaje pojadą na os. Górczyn w Gorzowie, komunikację autobusową na tym osiedlu czeka spora rewolucja. Według założeń miasta, w 2021 roku autobusy zmienią swoje trasy, tak aby dowozić pasażerów właśnie do tramwaju.

Nie kupisz biletu MZK na Piaskach i Ustroniu

4 grudnia 2017, 09:41
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza od nowego roku zmiany. Niestety nie są one dobre dla klientów korzystających z kas biletowych na pętli Piaski i Silwana.

Nie będzie reaktywacji linii autobusowej 128

30 listopada 2017, 14:07
Mieszkańcy Gorzowa, a zwłaszcza nauczyciele i uczniowie szkół z osiedla Piaski chcieli przywrócenia kursowania autobusu linii 128. W tej sprawie do prezydenta miasta trafiła również petycja. Niestety nie ma szans na powrót autobusu, ponieważ jest to nieopłacalne.
Fotoreportaże