Wiadomości › Komunikacja

Będzie nowy pociąg do Berlina

19 marca 2018, 16:32
Jest szansa na dodatkowe pociągi do Berlina. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, który jest współorganizatorem przewozów na linii Gorzów - Berlin, ma to nastąpić w 2019 roku.

Dostał zawału serca w drzwiach portierni MZK [film]

13 marca 2018, 14:10
O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić pan Adam, pracownik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, który po zakończeniu pracy dostał zawału serca. Życie mężczyzny, uratował kolega z pracy, który przystąpił do reanimacji aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

Od dzisiaj taniej do Poznania pociągami Intercity

11 marca 2018, 16:20
Z Gorzowa pojedziemy taniej do Poznania. PKP Intercity wprowadziło promocję dla podróżujących do stolicy Wielkopolski. Normalny bilet będzie tańszy od konkurencyjnego REGIO o 50 groszy.

Jakie zmiany w rozkładzie Intercity w Gorzowie?

10 marca 2018, 11:13
Przysłowiowego „konia z rzędem” temu, kto odgadnie, jak od 11 marca wyglądać będzie dalekobieżna komunikacja kolejowa z naszego miasta. Wszelkiego rodzaju wyszukiwarki – czy to na stronach internetowych, czy też w aplikacji pokazują różne dane. Wszystko dlatego, że część połączeń będzie odjeżdżać z dworca „wschodniego”, część ze stacji Gorzów Wielkopolski Główny a jeszcze inne ze stacji Strzelce Krajeńskie Wschód.

"Śliski poranek" na drogach pod Gorzowem

9 marca 2018, 09:30
Jak donoszą kierowcy, o poranku jest bardzo ślisko na drogach — szczególnie tych w niższej kategorii odśnieżania. Tzw. "szklanka" pojawiła się np. na starej „trójce” - tam doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką.

Lepszy brudny autobus, niż zepsuty [zdjęcia]

7 marca 2018, 18:43
Brudne autobusy na gorzowskich drogach to już żadna nowość. Teraz będzie jeszcze gorzej, bo jak informuje MZK, w zakładzie awarii uległa myjnia.

Powstanie przystanek kolejowy „Gorzów Zachód”? [zdjęcia]

3 marca 2018, 21:29
Mieszkańcy Gorzowa marzą od wielu lat o elektryfikacji linii kolejowej. Ta inwestycja jest obecnie bardziej realna, niż kiedykolwiek wcześniej. Jeżeli linii na odcinku Piłka – Krzyż – Gorzów – Kostrzyn nad Odrą zostanie zelektryfikowana, to PKP PLK zamierza wybudować nowe przystanki kolejowe w kilku lokalizacjach.

PKS Bydgoszcz zamiast PKP Intercity

2 marca 2018, 13:59
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bydgoszczy będzie dowozić pasażerów PKP Intercity z Gorzowa do Zwierzyna. Autobusowa Komunikacja Zastępcza ma kursować na tej trasie od 11 marca.

Utrudnień na kolei coraz więcej

26 lutego 2018, 19:40
Nie mamy szczęścia do dalekobieżnych pociągów. Nie od maja, ale już od 11 marca z Gorzowa odjedzie tylko jeden pociąg spółki Intercity. Na poranny pociąg do Trójmiasta i Rzeszowa oraz nocy do Warszawy będziemy musieli dojechać autobusem do Zwierzyna.

Bilet dla juniorów za 10 złotych miesięcznie?

21 lutego 2018, 17:01
Symboliczne opłaty za bilety komunikacji miejskiej dla małych dzieci i uczniów szkół podstawowych? To możliwe. Radni z klubu PO złożyli wniosek o wprowadzenie tzw. biletu „Junior”.
Fotoreportaże


x
Praca!