Wiadomości › Felietony

Krótkie zwarcie, długie śledztwo

20 października 2017, 09:49
107 dni, czyli 3 miesiące i 15 dni zajęło śledczym z prokuratury ustalenie, że w gorzowskiej katedrze doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Biegli, którzy działali na zlecenie gorzowskiej, prokuratury wzięli za te ustalenia zapewne niemałe pieniądze.

Bagietka z zakalcem: Akademia Jakuba oblała egzamin

27 września 2017, 20:39
Jak do diabła, można wierzyć w tę akademię i jej medialnych przedstawicieli, skoro najważniejsze instytucje konstatują wprost: tu nie ma działalności naukowej, ale jedynie popularnonaukowa.

Bagietka z zakalcem: Gorzowska polityka, czy tylko piaskownica?

24 września 2017, 18:42
W Gorzowie polityka interesuje dwa lub trzy tysiące osób, w regionie może dziesięć. Przekonanie, że gorzowian interesują polityczne spory, jest błędne.

Kampania w cieniu Katedry lub odwrotnie

10 września 2017, 21:50
Kampania w cieniu Katedry, czy Katedra w cieniu kampanii. Poza wszystkim więcej światła trzeba rzucić na przyczyny pożaru i ewentualnych winnych. Milczenie prokuratury i brak informacji o finansach ze strony Kościoła, mocno zaciemnia obraz całości.

Bagietka z zakalcem: Wójcicki nie ma z kim przegrać

1 września 2017, 19:54
Nie wszystko idzie jak po maśle, raczej jak po grudzie. Jest jednak naiwnością przekonanie, że przeciętni mieszkańcy, podzielają opinie zaangażowanych w sprawy Gorzowa oponentów prezydenta Wójcickiego.

Bagietka z zakalcem: Boję się prawdziwych Polaków...

17 sierpnia 2017, 18:00
Walę w gong sumień tych, którzy rasistowskie hasła wypisują anonimowo na murach, ale zwracam się też do tych, którzy z imienia i nazwiska, bezwstydnie, robią to od dwóch dni na portalach społecznościowych.

Bagietka z zakalcem: Co nas w mieście wkurza?

7 sierpnia 2017, 17:36
Oczywiście wszechobecne korki, ale też powszechny marazm i „tumiwisizm”. Prezydent zdaje się interesować tym, czy mieszkańcy go lubią, ale już w mniejszym stopniu interesują go ich oczekiwania i problemy.

Bagietka z zakalcem: Panie, media publiczne kłamią!

23 lipca 2017, 17:45
Gawiedź od dawna ma swoje wytłumaczenie: „Panie, media kłamią!”. Subtelni obserwatorzy spraw publicznych, oczywiście, tak nie mówią. Nigdy jednak, zwykli ludzie nie byli tak blisko prawdy, jak teraz, gdy publicznym mediom przyszło się zmierzyć z ogólnonarodowym protestem, przeciw zawłaszczaniu sądów.

Blokowanie inwestycji - ulubione zajęcie niektórych gorzowian

22 lipca 2017, 08:11
Uratowaliśmy Gorzów przed falą brudnego, cuchnącego paliwa, przed nocnymi dostawami i ciągle palącymi się światłami – obwieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym radna Marta Bejnar-Bejnarowicz. Garstka osób po raz kolejny blokuje budowę stacji paliw – tym razem na osiedlu Staszica.

Lud wychodzi na ulicę. Nie tylko ten "lewacki"

21 lipca 2017, 06:53
Tego już żadna władza nie powinna lekceważyć. O ile garstka kilkunastu osób zgromadzona na Starym Rynku w Gorzowie nie robiła na nikim specjalnego wrażenia, tak grupa kilkuset osób, która zebrała się w czwartkowy wieczór pod gorzowskim sądem to już ilość znacząca.


Fotoreportaże


x
Praca!