Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Gorzowska polityka cuchnie na odległość

21 marca 2018, 21:12
Nudni i leniwi gorzowscy politycy, wyznaczają niestety miarę tego, jak mieszkańcy postrzegają politykę, a co za tym dalej idzie - słusznie się od niej odwracając. Stworzyli sobie publiczność, ale tej zaczyna coś śmierdzieć.

"Stąd Jestem", czy "Stąd sp...am" ?

11 marca 2018, 17:50
Toczy się dyskusja o nowej marce miasta. Wydawało się, że prezydenckie harce na ten temat ostatecznie zakończyły się wraz z kompromitacją "Gorzów - w sam raz". Niestety nie, bo pojawiła się nowa akcja: "Stąd Jestem".

Niech Gorzów będzie miastem dla starszych. Zróbmy na tym interes !

25 lutego 2018, 22:02
Przez lata pisano i mówiono nad Wartą, różne dziwne rzeczy, mamiąc odbiorców, że będzie to „przystań” i miasto „w sam raz” dla młodych. Pozlepiane na ślinę obrazki, marszczą się, jak bibuła.

Nadwarciański pan, ukraiński cham

21 lutego 2018, 21:08
Wydawało się, że to nie nastąpi tak szybko. Pośród bezkresu zalewanych przez Wartę i Noteć pól, lokalną przestrzeń publiczną, zalała fala antyukraińskiego hejtu. Wszystko za sprawą wpisu, na fanpage'u udającym portal.

Bagietka z zakalcem: Największymi krytykami Gorzowa są... gorzowianie

9 lutego 2018, 21:36
Z analizy wywiadów lokalnych polityków, a także publicznych tekstów, od gazetowych, przez portale internetowe i fora społecznościowe, a na sesjach Rady Miejskiej kończąc, wyłania się obraz miasta nad Wartą, który w przeważającej części jest negatywny.

Gdy nienormalność jest normalna

8 lutego 2018, 23:00
Akceptacja dla działań, jakie szkodzą nam wszystkim, jest w społeczeństwie powszechna. Niestety i wśród twórców prawa jest podobnie. Być może tego tekstu nie byłoby, gdyby nie rozmowa z politykiem z południa. Temat dotyczył przepisów, które są szykowane, aby stworzyć prawo przeciw tym, którzy palą byle czym i czują się bezkarni. Ów mąż stanu zaskoczył mnie mówiąc, że nie zamierza powiadamiać o uciążliwym sąsiedzie, który pali śmieciami. Czemu?! A, no bo nie chce, by mu... wybito szyby.

Bagietka z zakalcem: Za znicz i klepsydrę stanie przed sądem

4 lutego 2018, 21:11
Wiele świadczy o tym, że politycy posłużyli się tępymi urzędnikami ADM-u i policjantami, by pogrozić zwykłym ludziom palcem. Przed sądem staje były lider KOD-u, a dzisiaj opozycyjnego stowarzyszenia „Obywatele GW”, bo ośmielił się postawić pod biurem poseł Rafalskiej znicz.

Bagietka z zakalcem: Ukraińcy w Gorzowie, to nie problem. To szansa !

14 stycznia 2018, 22:13
Liczni w naszym mieście Ukraińcy, to nie problem, ale doskonała okazja. Mimo tego, dla władz Gorzowa, i tak zwanych „elit”, co najwyżej etniczna ciekawostka. To, że ze starzejącego się w niespotykanym tempie Gorzowa, duże fabryki jeszcze się nie wyniosły, jest zasługą tych blisko pięciu tysięcy pracowników ze Wschodu.

Biedne to nasze miasto

5 stycznia 2018, 16:17
Biedne to miasto nasze, oj biedne. Nie stać nas na naprawę kilku chodników rocznie więcej. To można jeszcze zrozumieć. Nie każdy musi nimi chodzić. Nie stać też nas na remont najstarszej gorzowskiej podstawówki. Romscy uczniowie to w końcu nie problem miasta.

Gorzowska Szopka Polityczna 2017

31 grudnia 2017, 21:10
- Tym razem udało nam się – zdają się mówić wszyscy ci, którzy mimo przepowiedni pisarza Davida Meade’a, dostrzegli, iż tajemnicza planeta X nie uderzyła w Ziemię, Warta nie wyszła z brzegów, w „Przemysłówkę” nie uderzył samolot z Babimostu, Katedrę udało się uratować, a pewien senator, nie ogłosił się jeszcze biskupem diecezji.


Fotoreportaże


x