Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Ukraińcy w Gorzowie, to nie problem. To szansa !

14 stycznia 2018, 22:13
Liczni w naszym mieście Ukraińcy, to nie problem, ale doskonała okazja. Mimo tego, dla władz Gorzowa, i tak zwanych „elit”, co najwyżej etniczna ciekawostka. To, że ze starzejącego się w niespotykanym tempie Gorzowa, duże fabryki jeszcze się nie wyniosły, jest zasługą tych blisko pięciu tysięcy pracowników ze Wschodu.

Biedne to nasze miasto

5 stycznia 2018, 16:17
Biedne to miasto nasze, oj biedne. Nie stać nas na naprawę kilku chodników rocznie więcej. To można jeszcze zrozumieć. Nie każdy musi nimi chodzić. Nie stać też nas na remont najstarszej gorzowskiej podstawówki. Romscy uczniowie to w końcu nie problem miasta.

Gorzowska Szopka Polityczna 2017

31 grudnia 2017, 21:10
- Tym razem udało nam się – zdają się mówić wszyscy ci, którzy mimo przepowiedni pisarza Davida Meade’a, dostrzegli, iż tajemnicza planeta X nie uderzyła w Ziemię, Warta nie wyszła z brzegów, w „Przemysłówkę” nie uderzył samolot z Babimostu, Katedrę udało się uratować, a pewien senator, nie ogłosił się jeszcze biskupem diecezji.

Bagietka z zakalcem: Miłość do zwierząt podszyta cynizmem

30 grudnia 2017, 16:05
Mam wspaniałego bernardyna, nie chodzę w butach ze skóry, i często wyrażam pogardę dla tych, którzy trzymają psa na łańcuchu. Irytuje mnie jednak orgia ataków, którą politycy bez właściwości, przypuścili na hodowców zwierząt futerkowych.

Przedświąteczne przemyślenia Roberta Bagińskiego

24 grudnia 2017, 12:18
Potrafię sobie wyobrazić siebie, tam w Betlejem i dzisiaj w Gorzowie. Doszukiwałbym się afery, a moje teksty opatrzone by były hałaśliwymi tytułami. Nie jestem przekonany, że okres świąteczny jest dla większości czasem zadumy, a tym bardziej przemiany. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę ładunek emocji w tym czasie kumulowany, to dla wielu spory wysiłek.

Bagietka z zakalcem: Być przyzwoitym wiceprezydentem

17 grudnia 2017, 23:27
Warto zachowywać miarę w ocenach spraw miasta. Wszystko po to, by podejmując odpowiedzialność w realu, nie skończyć tak, jak poprzednik wiceprezydent Agnieszki Surmacz.

Bagietka z zakalcem: Przepis na prezesa z faksu

28 listopada 2017, 20:40
Spełnił się czarny sen protestujących pod sądami. Minister Ziobro w trybie nagłym i drogą faksową wymienił władze gorzowskiego sądu. Nowy prezes mocno zapracował na nominację. Wyczuł wiatr zmian, nastawił odpowiednio żagle, i zgrabnie "przysurfował" ze Słubic do Gorzowa.

Bagietka z zakalcem: To promocja czy propaganda ?

15 listopada 2017, 22:43
O propagandzie w mieście napisano już mnóstwo. Jednak warto temat podnosić, bo przekaz płynący z magistrackiego biura promocji, niebezpiecznie balansuje na granicy szaleństwa i śmieszności.

Po co komu tacy radni? Żeby się pośmiać...

5 listopada 2017, 21:27
Dla wielu poważnych przedsiębiorców, specjalistów i ekspertów, czy po prostu ludzi spełnionych zawodowo, propozycja bycia radnym, jest tą z kategorii kabaretowych. Radni zdecydowali się w przeszłości, że nie będą wpuszczać do Gorzowa cyrków ze zwierzętami, ale sami uprawiają formy, o wiele bardziej szkodliwe społecznie.

Inwestycje. Okręt jeszcze nie tonie, ale są w nim dziury

29 października 2017, 20:05
Nie ma w Gorzowie tematu bardziej emocjonującego, i groteskowego zarazem, niż kwestia inwestycji. Ten obszar mocno oderwał się od zapowiedzi, a także, oczekiwań ich odbiorców.


Fotoreportaże


x
Praca!