Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Miasto układów. Kto blokuje rozwój Gorzowa?

18 czerwca 2018, 19:47
Można zmienić prezydenta miasta, ale nie ma gwarancji, czy to zmieni stosunek miejscowych elit do spraw Gorzowa. One mają się dobrze, ale tylko na zdjęciach z bankietów i w loży VIP na stadionie żużlowym.Nawet tutaj w sporej części siedzą nie za swoje, ale dzięki darowanym im karnetom, do których publicznie nie chcą się przyznać. Oto, czego nikt nie chce powiedzieć wprost: Gorzów rozwija się w przeciwnym kierunku, niż powinien i mógłby inaczej, ale to nie jest na rękę jego skarlałym elitom.

Bagietka z zakalcem: Maruderstwo kochamy bardziej niż żużel

4 czerwca 2018, 23:01
Gdyby karano za malkontenctwo, gorzowscy politycy mieliby na karku kilka wyroków dożywocia, bez możliwości ubiegania się o złagodzenie kary.

Barwy kampanii: wielki pic na wodę, fotomontaż i potiomkinowskie wioski

27 maja 2018, 21:39
Zwolennicy Platformy Obywatelskiej mają prawo czuć się zawiedzeni, za to sam prezydent Wójcicki i dwójka jego konkurentów, mogą już otwierać szampana. Rozpoczynająca się właśnie nad Wartą kampania wyborcza, uświadamia nam, jak bardzo niepoważnie traktują swoich wyborców tutejsi politycy.

Bagietka z zakalcem: Kwadrat niezgody, czy kawał prywaty?

4 maja 2018, 09:00
Nawet „Kwadrat” potrafi podzielić. Wyjątkowy faryzeizm, jaki w imię skłonności do samookłamywania się, uprawiają gorzowskie „elity” kulturalne, lewituje pomiędzy górami cynizmu, i nizinami dobrej woli.

Bagietka z zakalcem: Nie wierzcie politykom!

27 kwietnia 2018, 20:32
Kiedyś radny, to był ktoś. Może irytowało, że był obok lub ponad innymi, ale przynajmniej nie było tak jak teraz: wielu radnych reprezentuje totalne dno, a nawet, znajduje się głęboko pod nim.

Bagietka z zakalcem: Tuning politycznych gruchotów

14 kwietnia 2018, 21:50
Warto kupić popcorn, wciąć do ręki coca-colę, i obserwować to romansidło z nie mniejszym zainteresowaniem, niż „M jak Miłość”. Cukierkowa nazwa nowego komitetu to niedopasowana do rzeczywistości forma politycznego marketingu na miarę Gorzowa.

Bagietka z zakalcem: Kasa misiu, kasa!

6 kwietnia 2018, 22:08
Teza, że obniżenie wynagrodzeń polityków i szefów instytucji publicznych, obniży poziom kandydatów do pracy w nich, jest fałszywa. Już dzisiaj wieloma spółkami i agencjami w regionie, zarządzają osoby, które nie powinny tyle zarabiać, bo nigdy i nikt, nie zapłaciłby im tyle w sektorze prywatnym.

Bagietka z zakalcem: Ze Sławomirem na wyborczej wędce

2 kwietnia 2018, 12:37
Zaproszenie do Gorzowa w charakterze gwiazdy tegorocznego Koniec Lata Party, autora i wykonawcy utworu „Miłość w Zakopanem”, to poza dyskusją wyborcza kiełbasa, ale krytykowanie prezydenta za zaspokajanie niezbyt wyszukanych gustów mieszkańców, byłoby błędem.

Halo? Policja? Przyjedźcie do kościoła!

25 marca 2018, 17:54
Jeżeli napotkaliście w sieci na ogłoszenia parafialne z jednego kościołów w Warszawie i uważacie, że to fake, to muszę Was rozczarować. To prawda. Księża za wszelką cenę chcą pozbawiać zarobku tych, którzy oferują wszelkiego rodzaju palmy. A okazja jest jedna w roku, bo i palmowa niedziela zdarza się tylko raz. Później zostanie tylko popiół…

W Gorzowie nawet nie ma kto zgasić światła [film]

24 marca 2018, 22:21
Sobotni wieczór należał do akcji „Godzina dla Ziemi WWF” w ramach której w całej Polsce zostały zgaszone na godzinę iluminacje najważniejszych miejskich obiektów W Gorzowie światła miały zostać zgaszone na m.in. w galeriach handlowych oraz na Dominancie.


Fotoreportaże


x