Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Kwadrat niezgody, czy kawał prywaty?

4 maja 2018, 09:00
Nawet „Kwadrat” potrafi podzielić. Wyjątkowy faryzeizm, jaki w imię skłonności do samookłamywania się, uprawiają gorzowskie „elity” kulturalne, lewituje pomiędzy górami cynizmu, i nizinami dobrej woli.

Bagietka z zakalcem: Nie wierzcie politykom!

27 kwietnia 2018, 20:32
Kiedyś radny, to był ktoś. Może irytowało, że był obok lub ponad innymi, ale przynajmniej nie było tak jak teraz: wielu radnych reprezentuje totalne dno, a nawet, znajduje się głęboko pod nim.

Bagietka z zakalcem: Tuning politycznych gruchotów

14 kwietnia 2018, 21:50
Warto kupić popcorn, wciąć do ręki coca-colę, i obserwować to romansidło z nie mniejszym zainteresowaniem, niż „M jak Miłość”. Cukierkowa nazwa nowego komitetu to niedopasowana do rzeczywistości forma politycznego marketingu na miarę Gorzowa.

Bagietka z zakalcem: Kasa misiu, kasa!

6 kwietnia 2018, 22:08
Teza, że obniżenie wynagrodzeń polityków i szefów instytucji publicznych, obniży poziom kandydatów do pracy w nich, jest fałszywa. Już dzisiaj wieloma spółkami i agencjami w regionie, zarządzają osoby, które nie powinny tyle zarabiać, bo nigdy i nikt, nie zapłaciłby im tyle w sektorze prywatnym.

Bagietka z zakalcem: Ze Sławomirem na wyborczej wędce

2 kwietnia 2018, 12:37
Zaproszenie do Gorzowa w charakterze gwiazdy tegorocznego Koniec Lata Party, autora i wykonawcy utworu „Miłość w Zakopanem”, to poza dyskusją wyborcza kiełbasa, ale krytykowanie prezydenta za zaspokajanie niezbyt wyszukanych gustów mieszkańców, byłoby błędem.

W Gorzowie nawet nie ma kto zgasić światła [film]

24 marca 2018, 22:21
Sobotni wieczór należał do akcji „Godzina dla Ziemi WWF” w ramach której w całej Polsce zostały zgaszone na godzinę iluminacje najważniejszych miejskich obiektów W Gorzowie światła miały zostać zgaszone na m.in. w galeriach handlowych oraz na Dominancie.

Bagietka z zakalcem: Gorzowska polityka cuchnie na odległość

21 marca 2018, 21:12
Nudni i leniwi gorzowscy politycy, wyznaczają niestety miarę tego, jak mieszkańcy postrzegają politykę, a co za tym dalej idzie - słusznie się od niej odwracając. Stworzyli sobie publiczność, ale tej zaczyna coś śmierdzieć.

"Stąd Jestem", czy "Stąd sp...am" ?

11 marca 2018, 17:50
Toczy się dyskusja o nowej marce miasta. Wydawało się, że prezydenckie harce na ten temat ostatecznie zakończyły się wraz z kompromitacją "Gorzów - w sam raz". Niestety nie, bo pojawiła się nowa akcja: "Stąd Jestem".

Niech Gorzów będzie miastem dla starszych. Zróbmy na tym interes !

25 lutego 2018, 22:02
Przez lata pisano i mówiono nad Wartą, różne dziwne rzeczy, mamiąc odbiorców, że będzie to „przystań” i miasto „w sam raz” dla młodych. Pozlepiane na ślinę obrazki, marszczą się, jak bibuła.

Nadwarciański pan, ukraiński cham

21 lutego 2018, 21:08
Wydawało się, że to nie nastąpi tak szybko. Pośród bezkresu zalewanych przez Wartę i Noteć pól, lokalną przestrzeń publiczną, zalała fala antyukraińskiego hejtu. Wszystko za sprawą wpisu, na fanpage'u udającym portal.


Fotoreportaże


x
Praca!