wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Wiadomości › Felietony

Z przymrużeniem oka: Ksiądz po kolędzie

5 stycznia 2017, 12:19

Kolęda ruszyła na całego. Niektórzy już sprawdzają na stronach poszczególnych parafii kiedy w ich okolicach zjawi się ksiądz. Nie po to, aby go przyjąć z otwartymi rękoma, ale bardziej po to, aby ulotnić się na ten czas do znajomych lub na zakupy.

Bagietka z zakalcem: Grypa dopadnie wojewodę?

31 grudnia 2016, 11:53

Robert Bagiński – postać kontrowersyjna a zarazem ciekawa. To on wie co piszczy w polityce – tej naszej, lokalnej. Tej dla nas – zwykłych zjadaczy chleba – najważniejszej. Celnie punktuje nieprawidłowości, nie boi się pisać wprost. Właśnie dlatego ma u nas stała rubrykę. Dziś Robert pisze o ptasiej grypie, która dopadła nie tylko drób

Widziane z Zawarcia - rzut okiem na Warszawską

29 grudnia 2016, 11:49

Grzegorz Musiałowicz - radny, ale przede wszystkim działacz społeczny. Robi wiele dla naszego miasta - bacznie też obserwuje co dzieje się w Gorzowie. Czasami swoje myśli przelewa na papier, czy klawiaturę.

Drugie dno ptasiej grypy

23 grudnia 2016, 20:34

Teraz już nie toczy się wojna o to, żeby uchronić gospodarstwa, czy też hodowle przed ptasią grypą. Teraz toczy się walka o to, aby ta ptasia grypa była, bo tu chodzi o miliony. Często o dorobek całego życia.

Stuknęło nam 15 tysięcy!

29 listopada 2016, 22:25

Nie, nie chodzi tu o ilość odsłon naszej strony w miesiącu, czy też ilość złotówek, które zarabiamy. Bo odsłon mamy o wiele, wiele, wiele więcej, a złotówek jeszcze tyle nie zarabiamy. Chodzi tu o ilość osób „lubiących” nasz profil na facebooku.

Bagietka z zakalcem: Tajemnice radnego Surmacza i nabici w butelkę wyborcy...

20 listopada 2016, 22:39

Ta sprawa powinna zelektryzować polityczne środowisko Lubuskiego, ale przejdzie bez większego echa, bo zasada „ręka rękę myje” jest przez tutejsze elity traktowana niemal jak wyznanie wiary.

Czy nad Wartą będzie brunatniej ? Jest się czego bać...

13 listopada 2016, 22:23

Chociaż w mieście nad Wartą, a nawet w Lubuskiem, to jeszcze nie problem, bo nacjonaliści przypominają co najwyżej stado ujadających i bezpańskich kundli bez zębów, problem może się pojawić. Jeśli będą politycznie „dokarmiani”, mogą w przyszłości także gryźć i nie będzie to tylko łapanie za nogawki.

W majestacie prawa radni zablokują budowę stacji na Piaskach

3 listopada 2016, 19:00

Grupka kilku osób od blisko dekady blokuje budowę małej stacji paliw na osiedlu Piaski. Najpierw mieszkańcom nie podobało się, że stacja powstanie przy szkole, teraz – gdy inwestor postanowił przenieść budowę kilkaset metrów dalej – mówią, że nie chcą jeść „jabłek z benzyną”.

Bagietka z zakalcem: PiS w Lubuskiem wygrywa...

28 października 2016, 22:19

W regionie będącym naturalnym rezerwuarem głosów dla Platformy Obywatelskiej, największe poparcie posiada konserwatywne Prawo i Sprawiedliwość. Opublikowane przez „Polska The Times” badania preferencji wyborczych w poszczególnych regionach pokazują obecnej opozycji bolesną prawdę, że liczy się tylko wtedy, gdy będzie razem.

Bagietka z zakalcem: Czarny protest 2.0!

16 października 2016, 19:20

Robert Bagiński, czołowy gorzowski i nawet lubuski bloger, opisujący rzeczywistość taką, jaka jest. Na swojej stronie często porusza tematy, których nigdy w życiu żadne inne media by „tknęły”. U nas zawsze ma swoją rubrykę, ale po bardziej kontrowersyjne teksty odsyłamy na bloga.