wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Wiadomości › Felietony

Czym się szczyci urząd miejski?

10 marca 2017, 13:16

Cichońskiego, Teatralna, Warszawska – skrzyżowanie pozostanie przejezdne - taką informacje podał dziś gorzowski magistrat. To niewątpliwy sukces urzędników, bo patrząc na pozostałe inwestycje byłaby szansa, że po zamknięciu skrzyżowania moglibyśmy długo czekać na jego otwarcie.

Bagietka z zakalcem: Miastu pozostał wstyd

14 lutego 2017, 09:30

Historia gorzowskiej lekarki Lindy H. znalazła w niedzielę swój epilog w ogólnopolskiej stacji „Polsat”, a miastu nad Wartą pozostał wstyd, bo takie rzeczy zdarzają się tylko w miejscach dziwnych. Oto znana na całym świecie medyczna oszustka Linda H., a wcześniej znana jako Linada Astor lub profesor Poddubiuk, znalazła swoje miejsce jako zleceniobiorca w gorzowskim Pogotowiu Ratunkowym.

Władze w Zielonej Górze - włączcie myślenie!

11 lutego 2017, 17:15

Ręce same składają się do oklasków. Zielona Góra załatwiła nam (prawie) bezpośrednie połączenie z Paryżem, Genewą, czy nawet Barceloną i Madrytem! Jak to możliwe? Wystarczy wsiąść w Babimoście do samolotu i przez Warszawę ruszyć w świat.

Magistrat kręci się wokół Facebooka?

9 lutego 2017, 11:10

W ostatnich miesiącach da się zauważyć tendencję w Urzędzie Miasta Gorzowa do ogłaszania i wyboru większości rzeczy na portalu społecznościowym. A przecież nie każdy musi mieć tam konto.

Z przymrużeniem oka: Ciemność widzę i strumień pieniędzy płynących z magistartu

1 lutego 2017, 14:41

Prywatna firma nakazała innej prywatnej firmie wymianę oświetlenia, bo ta nie dostanie licencji na rozgrywanie zawodów na obiekcie. Jednak prywatna firma sama nie może nic zrobić, bo tylko wynajmuje obiekt od miasta i czeka na to aż kolejne złotówki popłyną szerokim strumieniem.

Z przymrużeniem okiem: Pilnują zdechłych kur i nie dają ludziom spać

25 stycznia 2017, 15:33

Zmniejsza się przestępczość a wykrywalność wzrasta – lubuska policja chwali się liczbami i osiągnięciami. I tak jest każdego roku – od wielu lat. Powinniśmy więc już dawno być krainą mlekiem i miodem płynącą.

Z przymrużeniem oka: "Wiecie - rozumiecie", czyli dobra zmiana w regionalnych mediach

20 stycznia 2017, 21:17

„Dobra zmiana" dotarła też do lokalnych i regionalnych mediów. Dziennikarze Radia Zachód i Radia Gorzów zostali pozbawieni dostępu do najbardziej popularnych informacyjnych stacji telewizyjnych, a w regionalnej telewizji – niczym za komuny - nie wolno poruszać niewygodnych tematów.

Z przymrużeniem oka: Ksiądz po kolędzie

5 stycznia 2017, 12:19

Kolęda ruszyła na całego. Niektórzy już sprawdzają na stronach poszczególnych parafii kiedy w ich okolicach zjawi się ksiądz. Nie po to, aby go przyjąć z otwartymi rękoma, ale bardziej po to, aby ulotnić się na ten czas do znajomych lub na zakupy.

Bagietka z zakalcem: Grypa dopadnie wojewodę?

31 grudnia 2016, 11:53

Robert Bagiński – postać kontrowersyjna a zarazem ciekawa. To on wie co piszczy w polityce – tej naszej, lokalnej. Tej dla nas – zwykłych zjadaczy chleba – najważniejszej. Celnie punktuje nieprawidłowości, nie boi się pisać wprost. Właśnie dlatego ma u nas stała rubrykę. Dziś Robert pisze o ptasiej grypie, która dopadła nie tylko drób

Widziane z Zawarcia - rzut okiem na Warszawską

29 grudnia 2016, 11:49

Grzegorz Musiałowicz - radny, ale przede wszystkim działacz społeczny. Robi wiele dla naszego miasta - bacznie też obserwuje co dzieje się w Gorzowie. Czasami swoje myśli przelewa na papier, czy klawiaturę.