Po Warszawskiej wciąż tylko autobusem

5 maja 2017, 15:16, red
fot. Mateusz Stefaniak
Otwarcie dla ruchu ulicy Warszawskiej w Gorzowie to nie tylko spora ulga dla kierowców aut osobowych. Także podróżujący komunikacją miejską będą mogli pokonać trasę w kierunku Górczyna czy Ustronia o wiele szybciej. Oto garść najbardziej przydatnych informacji.

Od najbliższego poniedziałku otwarte dla ruchu zostanie rondo na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Walczaka - tylko dla kierunku na wprost i ulica Warszawska od skrzyżowania z Jagiełły do skrzyżowania z ul. Ogrodową. Zamknięta dla ruchu pozostaje ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jagiełły oraz zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Warszawska i Cichońskiego.

Co się z tym wiąże? Zawieszone pozostaje kursowanie linii tramwajowych nr „1” (Wieprzyce – Silwana -Wieprzyce) oraz nr „3” (Silwana – Piaski - Silwana), natomiast linia tramwajowa nr „2” (Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce) będzie funkcjonowała ze zwiększoną częstotliwością.

Zastępcza komunikacja autobusowa od poniedziałku skierowana zostanie po trasie:

TAM: Zakład Energetyczny – Sikorskiego – Chrobrego – Jagiełły - Warszawska – Podmiejska – Pomorska – Walczaka – Silwana

POWRÓT: Silwana – Walczaka – Pomorska – Podmiejska – Warszawska – Jagiełły – Łokietka Wybickiego – Estkowskiego – Orląt Lwowskich – Zakład Energetyczny.

 

Zmienione zostaną też trasy niektórych linii autobusowych 107, 113, 124, 125, 126 i 501. Autobusy, który do tej pory kurowały ulicą Teatralną od Ronda Santockiego w kierunku Centrum przejadą ulicami Warszawską i Jagiełły. Na trasie utworzone zostaną przystanki: Muzeum i Plac Staromiejski (przy posesji nr 12). Na swoją stałą trasę powraca linia 122. Linie autobusowe na trasie objazdu zatrzymują się na wszystkich obecnie funkcjonujących przystankach oraz dodatkowo uruchomionych „Pl. Staromiejski”.

 

Co ważne, przy przesiadkach z linii tramwajowej „2” na linie komunikacji zastępczej lub odwrotnie podróż można kontynuować na tym samym bilecie. Miejski Zakład Komunikacji informuje, że z uwagi na spodziewane duże natężenie ruchu na trasach objazdowych mogą wystąpić zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładu jazdy. Dlatego aby dotrzeć do celu na czas MZK apeluje, aby zaplanować sobie pewną rezerwę czasową i wyjechać kilka minut wcześniej.

 

Od poniedziałku zawieszone zostaną przystanki autobusowe: „Urząd Miasta”, „Szpitalna” w kierunku Górczyna, „Teatralna” w obu kierunkach, „Arsenał” w kierunku os. Staszica dla linii nr 113, 122, 124, 126, 135, „Katedra” dla linii nr T-1 i 501 w obu kierunkach, a przystanek „Rondo Santockie” w kierunku śródmieścia zostanie przeniesiony z ulicy Podmiejska na ul. Warszawską (naprzeciw przystanków tramwajowych)


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!