Trener Chomski zawieszony!

27 kwietnia 2017, 19:33, aw
fot. Anna Warchoł
Komisja Orzekająca Ligi zdecydowała, że trener Stali Gorzów Stanisław Chomski zostanie zawieszony za zachowanie podczas meczu w Toruniu. To oznacza brak Chomskiego podczas niedzielnego meczu.

W czwartek 27 kwietnia w Bydgoszczy odbyło się posiedzenie Komisji Orzekającej Ligi podczas której została podjęta decyzja w sprawie zachowania trenera Stali Gorzów Stanisława Chomskiego podczas meczu I rundy DMP rozegranego w Toruniu 17 kwietnia.

Komisja Orzekająca Ligi zdecydowała, że trener Chomski zostanie ukarany dwutygodniowym zawieszeniem za podburzanie publiczności oraz publiczne znieważenie sędziego podczas meczu, z Toruniem.

– Reakcja komisji musiała być natychmiastowa, ponieważ nie możemy dopuszczać do eskalacji podobnych zachowań w przyszłości. Wierzymy, że tak doświadczony trener, jakim jest Stanisław Chomski wyciągnie odpowiednie wnioski ze swojego postępowania podczas meczu w Toruniu – czytamy na stronie speedwayekstraliga.pl wypowiedź Zbigniewa Owsianego, przewodniczącego Komisji Orzekającej Ligi.

Chodziło o moment, w którym trener gorzowian po wykluczeniu Bartosza Zmarzlika z ostatniego biegu zawodów nie powstrzymał nerwów i nazwał sędziego Tomasza Proszowskiego "drukarzem".

Kara, jaką podjęła komisja wchodzi w życie z dniem podjęcia orzeczenia. To oznacza, że Stanisław Chomski przez dwa tygodnie nie będzie mógł pełnić żadnej funkcji podczas zawodów, a tym samym przebywać w parku maszyn podczas najbliższego meczu z ROW Rybnik, który już w niedzielę 30 kwietnia na gorzowskim stadionie.

<iframe width="680" height="383" src="https://www.youtube.com/embed/-IHdyYtWbIw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!