Parkingi przy S3 czekają na podróżnych [zdjęcia]

26 kwietnia 2017, 15:59, red
fot. Marcin Kluwak
Od środy 26 kwietnia kierowcy mogą korzystać z dwóch miejsc obsługi podróżnych na wysokości Marwic, kilka kilometrów za Gorzowem w kierunku Szczecina.

Dobra wiadomość dla kierowców poruszających się północną częścią drogi ekspresowej. Długo wyczekiwane miejsce obsługi podróżnych zostało w końcu udostępnione dla podróżnych.

MOP powstał na wysokości Marwic – zarówno w kierunku Szczecina, jak i Gorzowa. Do dyspozycji kierowców zostały przygotowane parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych oraz z małymi dziećmi. A także toalety i

miejsca do odpoczynku. Jeżeli ktoś zatrzyma się na dłuższą przerwę, to będzie mógł skorzystać z siłowni zewnętrznej oraz z placu zabaw dla dzieci.

Docelowo miała też tutaj powstać stacja paliw i gastronomia, jednak nic z tego. - Wszystko ze względu na brak chętnych do prowadzenia tego typu działalności. Kilkukrotnie został już unieważniony przetarg ze względu na brak firm, które chciałyby zająć się realizacją inwestycji – komentuje Anna Jakubowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Zielonej Góry.

Jakubowska podkreśla, że MOP, to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również miejsce pozwalające na bezpieczne prowadzenie kontroli drogowej. Do tego celu przygotowana została specjalna infrastruktura. To m.in. znaki aktywne, ustawione na kilka kilometrów przed MOPem, które podczas prowadzonej kontroli wyświetlały będą komunikaty informujące o czasowych zmianach organizacji ruchu (np. ograniczeniu prędkości, zakazie wyprzedzania), wprowadzonych na potrzeby prowadzonych działań. Budowa dwóch MOPów to koszt 11 mln zł.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!