Koszty uzyskania przychodów w PIT 2017

19 kwietnia 2017, 17:09
Wszystkie osoby zarabiające w ciągu roku podatkowego pieniądze mają obowiązek wypełnienia PIT 2017 oraz odprowadzenia podatku do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu skarbowego. Podatek to nic innego, jak pobierane przez fiskus od każdego z nas zobowiązanie pieniężne. Wybór właściwej deklaracji PIT i załączników, które wypełnimy, uzależniony jest od formy opodatkowania.

Deklarację można wypełnić i złożyć w tradycyjnej formie papierowej. Jednak jest forma czasochłonna, niewygodna i można rzec przestarzała. Ministerstwo finansów zachęca żeby rozliczenie PIT 2017 przygotować i wysłać przez Internet. A narzędziem pomocnym i nieocenionym przy tego typu”operacji” jest program PIT za darmo, który oferuje wiele portali podatkowych. W wielu miejscach w sieci można wypełnić darmowy pit online oraz bezpieczne wysłać go elektronicznie do właściwego Urzędu Skarbowego. Każdy może teraz w łatwy sposób, bez wychodzenia z domu wypełnić odpowiedni PIT 2017 online, udostępniany przez nie jeden portal podatkowy. Rekomendujemy PITax.pl, program z którym wypełnisz wszystkie aktualnie obowiązujące deklaracje.  Program, dzięki czytelnemu kreatorowi daje pewność wypełniłeś PIT prawidłowo, a ponadto masz dostęp do wiedzy ekspertów oraz pomocy technicznej.

Koszty uzyskania przychodów w PIT 2017

Co roku składamy roczne rozliczenie PIT a z wyliczeń często wynika, że musimy zapłacić płacimy od uzyskanych w poprzednim roku rozliczeniowym dochodów. Dochody to nic innego, jak przychody pomniejszone o koszty uzyskania tych przychodów, czyli koszty, które zostały poniesione w związku z wykonywaną pracą, np. koszty dojazdu do pracy.

Całkowite koszty pracownicze zależą od tego, ile umów o pracę zawarliśmy oraz czy miejsce zatrudnienia położone jest w miejscu zamieszkania czy poza nim. Jeśli mieszkamy w innej miejscowości niż zakład pracy, do którego musimy dojechać, mamy prawo do odliczenia 139,06 złotych miesięcznie, jednak odliczenie nie może przekroczyć kwoty 1 668,72 zł rocznie. Jeśli zarabialiśmy pieniądze u kilku pracodawców, nie mamy prawa do odliczenia większego niż podane w ustawie o PIT 2 002,05 złotych rocznie. W sytuacji gdy byliśmy zatrudnieni u wielu pracodawców i musieliśmy przyjeżdżać do zakładu pracy z innego miasta, miasteczka, czy wsi, możemy spokojnie odliczyć kwotę 2 502,56 złotych, jednak nie więcej.

Jakie są terminy składania formularzy podatkowych PIT 2017 online?

Zgodnie z obowiązującą ustawą, po zakończeniu roku podatkowego, podatnicy podatku dochodowego są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym do dnia 30 kwietnia roku następnego.

PITax.pl Łatwe podatki został wybrany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jako najlepszy program do PIT dla użytkowników oraz organizacji pozarządowych zbierających 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Artykuł powstał we współpracy z dobrym portalem podatkowym PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski