Wzniesiemy się na wyżyny swoich umiejętności

29 marca 2017, 12:29, red
Musimy obronić po raz czternasty własną halę i wykrzesać wszystkie możliwe siły – tak przed decydującym o awansie do półfinałów play off meczem mówi trener Dariusz Maciejewski. Akademiczki są w pełni zmobilizowane i zapowiadają walkę do ostatnich sekund. Po czterech meczach w rywalizacji z CCC Polkowice jest remis 2:2

- Próbujemy coś udoskonalić w naszym systemie defensywy i wprowadzić coś nowego w ataku. Po 9 meczach w ciągu miesiąca musimy bardzo ostrożnie podchodzić do spotkania. To wszystko rozstrzygnie się w głowach i dyspozycji dnia a ta dyspozycja dnia musi się przełożyć na bardzo dobra obronę i dużo lepsza skuteczność niż w Polkowicach – mówił trener Dariusz Maciejewski.

Nasza hala to nasz nasz największy atut. Jak pokazują statystyki, na wyjazdach grają dwie trzy zawodniczki i ze słabszym przeciwnikiem takie rozwiązanie jest wystarczające. Gorzej jest, kiedy po drugiej stronie jest taka potęga jak CCC Polkowice. - W takich meczach zawsze nam kogoś brakuje. Polkowice wiedzą, że dysponują szeroką ławkę, grają mocno na granicy faulu. Bronią bardzo mocno w defensywnie i mają swoich zadaniowców, którzy doskonale wywiązują się ze swojej roli – tłumaczy trener akademiczek.

Gorzowska hala jest magiczna. Zawodniczki przyjezdne zawsze boją się tych ścian jak i naszych kibiców. Wierzymy, że to oni poniosą nas do zwycięstwa – dodaje Maciejewski.- Wszyscy wiemy o co gramy zarówno trenerzy, zawodniczki jak i kibice. Chcemy ten sezon maksymalnie wydłużyć i zapraszamy wszystkich. Cześć tych którzy zawsze są na meczach tym razem też będzie, ale liczymy też na tych, którzy nam kibicują i chcą nam pomóc. Wierzymy że kibice wzniosą się na wyżyny swoich możliwości – my w meczu zrobimy to samo.

Ostatnie starcie w walce o finał w hali przy Chopina w środę o godzinie 19:00. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Telewizja Polska.

Fotoreportaż


Multimedia

  • Dariusz Maciejewski


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!