O awans będziemy bić się w Gorzowie

26 marca 2017, 21:44, red
fot. Marcin Kluwak
Decydujące starcie w Gorzowie. Koszykarki AZS AJP przegrały w Polkowicach dwa spotkania w walce o awans do półfinałów mistrzostw Polski. W obu wyjazdowych meczach polkowiczanki stanowiły bardziej zgrany zespół i zasłużenie wygrały przed własną publicznością.

Polkowiczanki wybroniły własny parkiet i to był ich podstawowy cel. Grały pod presją i to wytrzymały – mówił tuż po meczu szkoleniowiec gorzowskiej drużyny Dariusz Maciejewski. Akademiczki po raz drugi przegrały fizycznością. - Nie możemy poradzić sobie z Rezan i Harrison. Pracujemy bardzo dzieżko w obronie i gramy węższym składem. Potem jest problem w skuteczności. Dziesięciu graczy w Polkowicach punktowało – to świadczy o tym, że w tym zespole bardzo dobrze rozkłada się układ sił – dodał trener.

W meczu bardzo dobrze zagrały Courtney Hurt i Stephanie Talbot. - Potrzebowaliśmy jeszcze jednego impulsu i tego impulsu gdzieś nam zabrakło – tłumaczył Maciejewski. - Dwa warte siebie zespoły zagrały dwa świetne mecze. CCC jest bardzo mocne. Polkowiczanki były dziś przygotowane na wszystkie nasze pomysły taktyczne. Potrafiły odpowiedzieć na każdą zagrywkę – mówiła z kolei Courtney Hurt.

W rywalizacji Gorzów – Polkowice jest 2:2. Ostatni, decydujący o awansie mecz rozegrany zostanie w Gorzowie. - W domu przy naszej publiczności postawimy się, nie mamy nic do stracenia – mówił Maciejewski. - Jesteśmy gotowe, by wyciągnąć wnioski z tych porażek i z całych sił bić się o wygraną w środę – dodała Hurt.

Kto wygra środowe spotkanie awansuje dalej. Drużyna przegrana kończy sezon. Stawka jest więc wysoka a czasu na regenerację sił i ustalenie taktyki bardzo mało. W półfinale na zwycięzcę czeka już wrocławska Ślęza, która zakończyła rundę zasadniczą na pierwszym miejscu.

CCC Polkowice - AZS AJP Gorzów Wielkopolski 63:52 (12:13, 18:10, 15:18, 18:11)

CCC: Rezan 10, Gajda 8, W. Musina 10, R. Musina 7, Faulkner 8, Harrison 6, Gala 5, Stankiewicz 4, Leciejewska 3, Ortiz 2

AZS: Hurt 19, Talbot 16, Seekamp 6, Misiek 4, Kopciuch 3, Pawlak 2, Dźwigalska 2

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!