Hala w Polkowicach obroniona. Przez CCC

25 marca 2017, 21:20, Marcin Kluwak
W starciu o wejście do półfinałów mistrzostw Polski gorzowianki wciąż prowadzą, ale już mniej zdecydowanie. Polkowiczanki we własnej hali były nie do zatrzymania a egzekutorem wygranej była Weronika Gajda.

Darmowe bilety na mecz, podgrzewana atmosfera, ogromna ilość kibiców i niesamowite widowisko. Także tym razem hala została obroniona, tyle że przez zespół z Polkowic.- W pierwszej połowie nie mogliśmy poradzić sobie z fizycznością. Gospodynie mają ogromną siłę pod koszem. Zdarzały się fragmenty, ze wszystkie trzy zawodniczki będące pod koszem miały powyżej 1,90 metra – mówił tuż po meczu trener Dariusz Maciejewski. Pierwsza połowa przebiegała więc pod wyraźne dyktando polkowiczanek.

W drugiej części meczu siły się wyrównały. - Dochodziliśmy na 5 punktów i zespół z Polkowic nie pozwolił nam na to, aby wyjść na prowadzenie. Pięć ostatnich celnych rzutów zza 3 w ostatniej kwarcie zakończyło rozgrywkę i trzeba było zacząć myśleć powoli o kolejnym spotkaniu – tłumaczył Maciejewski. Egzekutorem w dzisiejszym meczu okazał się być Weronika Gajda, która zanim usiadła na ławkę za 5 fauli zdążyła wyprowadzić drużynę na znaczne prowadzenie.

Akademiczki w niedzielę rozegrają spotkanie numer 4. Jeżeli i tym razem polkowiczanki okażą się za silne, rywalizacja przeniesie się do Gorzowa. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 19:00

CCC Polkowice – InvestInTheWest AZS AJP. 82:69 (28:21, 16:15, 18:20, 20:13) 

CCC: Faulkner 17, Gajda 14, Harrison 14, Leciejewska 9, Musina 2, Gala 15, Rezan 5, Stankiewicz 4, R. Musina 2, Ortiz 0, Urbaniak 0.

InvestInTheWest AZS AJP: Talbot 19, Hurt 9, Seekamp 3, Dźwigalska 2, Szajtauer 2, Misiek 22, Pawlak 12, Kopciuch 0, Jaworska 0, Stelmach 0.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!