Alarm w szkole w Deszcznie

5 stycznia 2017, 14:04, red
fot. Anna Warchoł
Kilka wozów straży pożarnej, patrol policji i zespół ratownictwa medycznego. Kilkanaście minut po godzinie 13 dyspozytor centrum powiadamiania ratunkowego otrzymał informację o zbiorowym zatruciu w szkole w Deszcznie.

Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe – przyjechało miejscowe OSP a także ratownicy z Gorzowa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano też wóz ratownictwa chemicznego.

Po przeszukaniu pomieszczeń okazało się, że ktoś rozpylił w jednej z klas gaz pieprzowy. Narażonych na bezpośrednie działanie gazu zostało 20 dzieci będących w tym czasie w klasie – z wszystkich innych klas do sali gimnastycznej ewakuowano łącznie 180 uczniów.

Jak informuje oficer operacyjny komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, poszkodowana została jedna osoba. W tej chwili trwa akcja strażaków – pomieszczenia są wietrzone.

AKTUALIZACJA

godz. 14:20: Jeden z uczniów przyniósł do szkoły pojemniczek z gazem do samoobrony – podczas zabawy tym gazem jeden z uczniów rozpylił niewielką ilość substancji. Po ewakuacji dwie osoby z klasy uskarżały się na rożnego rodzaju dolegliwości. Strażacy podali uczniom tlen i przekazali grupie ratownictwa medycznego.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!