Śniegu nie ma, ale jest ślisko [zdjęcia]

4 stycznia 2017, 11:54, aw
fot. Pomoc drogowa Jacek Zell
W prawie całej Polsce sypie śnieg i wszystkie stacje ostrzegają przed zawiejami i zamieciami. Natomiast w Gorzowie – pogoda bardziej jesienna, niż zimowa. Pomimo to, na drogach jest ślisko.

Padający od rana deszcz oraz deszcz ze śniegiem sprawiają, że jezdnia jest śliska. Do tego mocno wieje – średnia prędkość wiatru to 40 km/h, a porywy osiągają nawet 90 km/h.

Kierowcy, którzy nie dostosują prędkości do warunków panujących na drodze mogą przedwcześnie zakończyć podróż.

Do wypadku doszło w środowe przedpołudnie na 67 km trasy S3 w kierunku Szczecina. Kierowca toyoty land cruiser na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości i na śliskiej nawierzchni nie mógł opanować auta. Samochód został bardzo mocno zniszczone. Kierowca wraz z pasażerem został zabrany do szpitala na badania.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i nie przecenianie swoich umiejętności. Należy pamiętać, że wykonywane manewry powinny być płynne, a odległość od poprzedzającego pojazdu powinna być na tyle duża, by umożliwić w razie konieczności bezpieczne zatrzymanie się.

Kiedy możemy spodziewać się śniegu w Gorzowie? Według prognoz, w piątek 6 stycznia ma zacząć lekko sypać, a temperatura będzie wahać się w okolicach -3 stopni Celsjusza. Śnieg poprószy również w sobotę, ale nie poleży zbyt długo, bo w niedzielę zacznie ponownie padać deszcz.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!