wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Śniegu nie ma, ale jest ślisko [zdjęcia]

4 stycznia 2017, 11:54, aw

W prawie całej Polsce sypie śnieg i wszystkie stacje ostrzegają przed zawiejami i zamieciami. Natomiast w Gorzowie – pogoda bardziej jesienna, niż zimowa. Pomimo to, na drogach jest ślisko.
fot. Pomoc drogowa Jacek Zell

Padający od rana deszcz oraz deszcz ze śniegiem sprawiają, że jezdnia jest śliska. Do tego mocno wieje – średnia prędkość wiatru to 40 km/h, a porywy osiągają nawet 90 km/h.

Kierowcy, którzy nie dostosują prędkości do warunków panujących na drodze mogą przedwcześnie zakończyć podróż.

Do wypadku doszło w środowe przedpołudnie na 67 km trasy S3 w kierunku Szczecina. Kierowca toyoty land cruiser na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości i na śliskiej nawierzchni nie mógł opanować auta. Samochód został bardzo mocno zniszczone. Kierowca wraz z pasażerem został zabrany do szpitala na badania.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i nie przecenianie swoich umiejętności. Należy pamiętać, że wykonywane manewry powinny być płynne, a odległość od poprzedzającego pojazdu powinna być na tyle duża, by umożliwić w razie konieczności bezpieczne zatrzymanie się.

Kiedy możemy spodziewać się śniegu w Gorzowie? Według prognoz, w piątek 6 stycznia ma zacząć lekko sypać, a temperatura będzie wahać się w okolicach -3 stopni Celsjusza. Śnieg poprószy również w sobotę, ale nie poleży zbyt długo, bo w niedzielę zacznie ponownie padać deszcz.

Fotoreportaż

Zobacz także


3Komentarze