Windy pojawią się w przychodniach

28 grudnia 2016, 13:16, aw
Cztery gorzowskie przychodnie doczekają się w 2017 roku wind. Wszystko po to, aby ułatwić osobom starszym i niepełnosprawnym korzystanie z opieki zdrowotnej. Obecnie władze miasta starają się o rządowe dofinansowanie.

W 2017 roku cztery przychodnie czeka rewolucja – po wielu latach w końcu zostaną tam wybudowane windy. Chodzi o placówki przy ul. Mieszka I, Baczyńskiego, Piłsudskiego i Gwiaździstej, które należą do miasta.

Budynki są nieprzystosowane do osób niepełnosprawnych i starszych, które mają problem z poruszaniem się, a wejście po schodach to dla nich nie lada wyczyn.

Antykwariat szkolny

Całkowity koszt inwestycji do 860 tys. zł. Miasto podczas listopadowej sesji rady miasta zabezpieczyło na ten cel 300 tys. zł. Z kolei 80 tys. zł dołoży Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. O pozostałe 300 tys. zł władze ubiegają się w ministerstwie – chcą, aby środki na ten cel zostały przekazane z PERRONu.

Co istotne, jeżeli władzom Gorzowa uda się uzyskać rządowe dofinansowanie, to inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana do końca przyszłego roku.

- Wszędzie planujemy windy zewnętrzne. Jednak najtrudniej będzie w przychodni przy ul. Mieszka I, ponieważ budynek jest wpisany do rejestru zabytków. Dlatego też winda będzie tak wkomponowana w budynek, że nie będzie jej widać. Mamy nadzieję, że na początku przyszłego roku dostaniemy dofinansowanie oraz pozwolenie na budowę i będziemy mogli ruszyć z pracami – opowiada Paweł Jakubowski, dyrektor ZGM.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże