Borowskiego ma nowy asfalt [film i zdjęcia]

13 grudnia 2016, 12:20, aw
fot. Anna Warchoł
Jeżeli chodzi o remont ul. Borowskiego w Gorzowie, to są dwie wiadomości – dobra i zła. Pierwsza, to jeszcze przed świętami zostanie otwarte skrzyżowanie ul. Borowskiego i Dąbrowskiego. Druga, cały remont zakończy się w 2017 roku.

We wtorek 13 grudnia pracownicy firmy Balzola Polska przystąpili do kolejnego etapu remontu ul. Borowskiego – ważnego dla wielu kierowców.

Chodzi o wylewanie asfaltu na skrzyżowaniu ul. Borowskiego z Dąbrowskiego. Dzięki temu, skrzyżowanie zostanie udostępnione kierowcom jeszcze przed świętami.

Natomiast jeżeli chodzi o pozostałą część inwestycji, to wiadomości nie są aż tak dobre. Budowa mostków na Kłodawce okazała się o wiele bardziej skomplikowana i problematyczna. - Wykonawca nie zdąży do końca roku z mostkami – mówi Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Przebudowa ul. Borowskiego ma rządowe dofinansowanie, dlatego też miasto będzie musiało zwrócić pieniądze. - Na szczęście zwrot dotyczy tylko tej części inwestycji, które nie zostanie zrealizowana. Nie będziemy musieli zwracać całego dofinansowania, a jedynie rozliczyć się z niedokończonych mostków. Oczywiście nie obędzie się również bez kar dla wykonawcy za niedotrzymanie terminu – tłumaczy Radziński.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!