Kolejny krok ku radioterapii

12 grudnia 2016, 12:41, red/umwl
Zarząd województwa przyznał już środki w wysokości 26,1 mln zł na infrastrukturę Ośrodka Radioterapii, który powstanie w Gorzowie. Teraz czas na przygotowanie wniosku do rządowego programu na zakup akceleratorów i wyposażenia

Projekt „Rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie o Ośrodek Radioterapii w celu zwiększenia dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych w zakresie chorób nowotworowych” ma zmniejszyć proporcje w zakresie zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe w województwie lubuskim w porównaniu z Polską i krajami Unii Europejskiej.

Istotą projektu jest utworzenie specjalistycznego, ponadregionalnego Ośrodka Radioterapii przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. W Ośrodku planuje się poradnie specjalistyczne z zakresu leczenia onkologicznego, zakład radioterapii z dwoma akceleratorami, odział radioterapii na 25 łóżek, hostel na 26 łóżek.

Ośrodek Radioterapii będzie połączony z pozostałymi, już funkcjonującymi komórkami organizacyjnymi szpitala, udzielającymi świadczeń medycznych w zakresie leczenia onkologicznego. Według modelu optymalizacyjnego opracowanego w mapie potrzeb zdrowotnych w zakresie onkologii dla województwa lubuskiego, do 2025 roku w Gorzowie Wlkp. powinien powstać nowy podmiot wyposażony w 2 przyspieszacze liniowe. Całość nakładów na inwestycję planowana jest na kwotę ok. 66 mln zł. Radioterpia będzie gotowa w listopadzie 2018 roku.  


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże