Prosto z Miasta - 6.12.2016

6 grudnia 2016, 16:00, red
Prosto z miasta - codzienna dawka najnowszych informacji z Gorzowa - czasami też z okolic. Krótko i na temat - bez zbędnego lania wody. Wszystko, co musisz wiedzieć o mieście u nas znajdziesz w pigułce

Rusza nabór do żłobka na Maczka - decyduje kolejność zgłoszeń. Formularze przyjmowane będą od 12 do 23 grudnia w Wydziale Spraw Społecznych przy ulicy Teatralnej. O miejsce mogą się ubiegać rodzice dzieci, które mają od 20 tygodni do 3 lat, mieszkają na terenie Gorzowa, a opiekunowie pracują zawodowo lub uczą się w systemie dziennym. przypomnijmy - w pierwszej kolejności będą przyjmowane te dzieci, które znajdują się na listach rezerwowych i nie dostały się do żadnego miejskiego żłobka w poprzednim naborze. Wnioski zostaną rozpatrzone do 10 stycznia.

Całkiem z fajerwerków nie zrezygnujemy, ale postaramy się je ograniczyć - mówi Radosław Sujak, wiceprezydent Gorzowa. W tym roku miasto nie może zrezygnować z fajerwerków, bo umowy z firmami zostały podpisane. Chodzi o petycję, która trafiła do prezydenta miasta. Obrońcy praw zwierząt chcieli, aby podczas miejskich świąt nie używać fajerwerków, bo te są niebezpieczne dla zwierząt - głównie bezdomnych czy przebywających w schronisku. W Pod petycją podpisało się 400 osób.

Zagrożenia nie ma, inwestycje z ZIT-ów idą zgodnie z planem - mówi Artur Radziński, wiceprezydent miasta. W tym roku w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Gorzów miał do wykorzystania ponad 40 milionów zł. Magistrat wraz z gminami ościennymi miał złożyć 25 projektów, w tym 9 miejskich. Do tej pory złożono 16 projektów, w tym 6 miejskich. Jestem spokojny - ze wszystkim zdążymy dodaje wiceprezydent.

Unikatowy nosorożec symbolem Gorzowa? Naukowcy z Wrocławia zaprezentowali Stefanorinusa. Prawie kompletny szkielet, który odkryto przy budowie S3 to skarb na skalę światową. Badania ponad stu kości potrwają około trzech lat. Gorzowski magistrat ma w planach wykonanie repliki nosorożca- naturalnych kształtów, który miałby być gotowy na przyszłoroczne Dni Gorzowa.

Nie ma nowych zakażeń wirusem H5N8- ognisko ptasiej grypy w Deszcznie zlikwidowane. Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że wszystkie gęsi z fermy trafiły do utylizacji. Trwa oczyszczanie i dezynfekcja gospodarstwa. Zespół Kryzysowy starostwa zaapelował, by właściciele mały stad- zamknęli ptaki na kilka dni i nie wywozili ich poza wyznaczone strefy. Obowiązuje też zakaz handlu produktami drobiowymi na targowiskach.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski