Maty dezynfekujące położone. Będzie nowe zagrożenie? [film i zdjęcia]

4 grudnia 2016, 22:30, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
W niedzielny wieczór strażacy rozłożyli specjalne maty dezynfekujące w pięciu wyznaczonych punktach. Do portalu gorzowianin.com dotarła kolejna informacja o gęsiach, które mogą być zarażone wirusem ptasiej grypy.

Tuż po godz. 21 w niedzielę 4 grudnia rozpoczęła się budowa mat dezynfekujących, które mają chronić przed roznoszeniem się ptasiej grypy.

Jako pierwsi informowaliśmy o padnięciu ponad tysiąca gęsi w gospodarstwie w Deszcznie właśnie z powodu ptasiej grypy. Ferma została zabezpieczona i przechodzi kwarantannę, natomiast ptactwo, które przeżyło – zostało uśpione i zutylizowane.

Służby wyznaczyły dwie strefy – zapowietrzoną o promieniu 3 km oraz zagrożoną 10-kilometrową. Na granicy tych stref zostały w niedzielny wieczór ułożone maty dezynfekujące. W budowie mat brało udział kilkunastu strażaków z Gorzowa oraz strażacy ochotnicy z Deszczna.

Został zbudowane z folii, trocin, wykładziny i desek. Dopiero wykładzina była nasączana specjalnym roztworem dezynfekującym.

Maty pojawiły się w Gorzowie przy skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Furmańskiej oraz Strażackiej i Wylotowej, a także w miejscowości Brzozowiec tuż przed przejazdem kolejowym. Pozostałe lokalizacje to Glinik ul. Lipowa oraz Białobłocie.

Portal gorzowianin.com dotarł do informacji dotyczących gęsi, które również mogą być zarażone wirusem ptasiej grypy. Dowiedzieliśmy się, że jedna z ferm drobiu na Wieprzycach pilnowana jest przez policyjny radiowóz. Okazało się, że gospodarstwo zostało objęte kwarantanną. Tam również mieszkańcy nie mogą opuszczać swojego domu, nikt też nie może wejść na teren farmy.  Wszystko przez to, że kilka tygodniu temu trafiły tam gęsi z nieszczęsnej fermy w Deszcznie, gdzie wykryto ptasią grypę. Gospodarstwo jest pod stałym nadzorem lekarza weterynarii.

FotoreportażPodziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski