Prosto z Miasta - 29.11.2016

29 listopada 2016, 16:01, red
Prosto z Miasta, prosto z Twojego podwórka czy okolicy. Codzienna dawka świeżych informacji z Gorzowa i okolic. To co nie trafia na pierwsze strony, ale jest ważne dla mieszkańców.

Dołóż cegiełkę do zbiórki. Bezdomne zwierzęta czekają na pomoc. Gorzowska Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda organizuje zbiórkę pieniędzy dla swoich podopiecznych. Wolontariusze będą czekać w najbliższe dwa weekendy na terenie Słowianki w godzinach od 13-19. Wszystko zbyt dużą ilość zwierząt, które są pod opieką fundacji.

Alejka na osiedlu Staszica nie będzie na razie zmieniana i remontowana - urzędnicy informują , że odkładają zmiany w tej części miasta. Przypomnijmy, że poprzedni prezydent chciał przebudować system komunikacyjny na osiedlu i min wyciąć drzewa i przebudować alejkę - sprzeciwiła się temu część mieszkańców - do 2018 roku alejki się nie zmienią.

Dwudziestka będzie rozbudowana - urzędnicy podjęli decyzję o powiększeniu placówki przy Szarych Szeregów. Przypomnijmy - w szkole jest zbyt dużo uczniów i zbyt mało miejsca. Rozważano wybudowanie nowej placówki na Górczynie, albo rozbudowę istniejącej. Teraz jest już pewne, że będzie to rozbudowa. Najpierw jednak magistrat ogłosi przetarg na koncepcję przebudowy i projekt - realne prace ruszą nie wcześniej niż w 2018 roku.

By gorzowianom chodziło się lepiej. W przyszłym roku na remonty chodników w mieście zostało zaplanowanych w budżecie 200 tys. zł. Przebudowany ma zostać chodnik przy ul. Marcinkowskiego na odcinku od ul. Długosza do Staszica oraz chodnik przy ul .Dunikowskiego. Ponadto zostanie wybudowany chodnik przy ul. Sybiraków, tak aby zapewnić dojście do przejścia dla budynków leżących przy Sybiraków 4 od klatki B do E.

Alejki przy Kłodawce, food trucki na Kwadracie i więcej miejsc do spotkań - urzędnicy przygotowali Gminny Program Rewitalizacji. Program dotyczy czterech rejonów - Zawarcia, Zakanala, Osiedla Słonecznego i Centrum, czyli tak zwanych obszarów zdegradowanych. Urzędnicy chcą je ożywić, ulepszyć. Zanim program wejdzie w życie musi zostać poddany pod głosowanie radnych - ma się to stać na grudniowej sesji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze przedsięwzięcia ruszą już w przyszłym roku.

Gorzowskie przychodnie doczekają się windy zewnętrznej. W przyszłorocznym budżecie Gorzowa zapisano na ten cel 300 tys. zł. Windy zostaną wybudowane w przychodni przy ul. Baczyńskiego. Gwiaździstej, Mieszka I i Piłsudskiego. Inwestycja ma ułatwić osobom starszym i niepełnosprawnym korzystanie z opieki zdrowotnej.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski