Prosto z Miasta - 23.11.2016

23 listopada 2016, 15:49, red
Prosto z miasta - codzienna dawka najnowszych informacji z Gorzowa - czasami też z okolic. Krótko i na temat - bez zbędnego lania wody. Wszystko, co musisz wiedzieć o mieście u nas znajdziesz w pigułce

Pod koniec roku do sądu trafi akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który pod koniec maja bieżącego roku w Kostrzynie nad Odra zamordował 18-letnią Magdę. Dziewczynę znaleziono w krzakach niedaleko jej miejsca zamieszkania. Oskarżony przyznał się do uduszenia dziewczyny, śledczy kończą już dochodzenie w tej sprawie. 27-latkowi grozi nawet dożywocie.

To już pewne – w nowym rozkładzie jazdy znalazł się nowy bezpośredni pociąg z Gorzowa do Berlina. Zastąpić on ma połączenie Krzyż – Berlin – pociąg przyjeżdża do stolicy Niemiec po godzinie 10-tej -przez co jest nieprzydatny dla osób dojeżdżających do pracy. Od grudnia ma to się zmienić – do Berlina pojedziemy wcześniej – pociąg z Gorzowa wyruszy o 5:38 – na miejscu będzie równo po dwóch godzinach. W drodze powrotną szynobus ruszy o 18:37. W Gorzowie ma być o 20:31.

W piecach, kuchenkach spalamy co się da – koszty ogrzewania rosną a w Gorzowie praktycznie nikt nie kontroluje tego, co przez komin wydostaje się w powietrze. W tym roku straż miejska dokonała tylko 69 kontroli mieszkań – w 5 przypadkach stwierdzono naruszenie ustawy i nałożono mandaty w wysokości 100 złotych. Strażnicy miejscy nie mają możliwości prewencyjnego wykonywania kontroli palenisk – nie ma też planu takich kontroli.

Gorzowski kwadrat przejdzie metamorfozę. Aby rewitalizacja placu nieznanego żołnierza była możliwa, władze chcą zmienić lokalizację pomnika Armii Wojska Polskiego. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta na wtorkowej sesji rady miasta. W ramach rewitalizacji zostaną przebudowane chodniki, pojawi się fontanna oraz strefa aktywności. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Nauka przez eksperyment - dodatkowe zajęcia dla uczniów już się rozpoczęły. Gorzów otrzymał dofinansowanie projektu edukacyjnego wartego prawie 8 milionów zł. W tym tygodniu podpisano umowy, a w szkołach rozpoczęły się już dodatkowe zajęcia. Przypomnijmy - program skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i techników z Gorzowa, Bogdańca, Kłodawy, Deszczna i Santoka. Ma potrwać 14 miesięcy. Całkowity koszt to około 7,5 mln zł.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski