Prosto z Miasta - 22.11.2016

22 listopada 2016, 16:00, red
O naprawionych drogach i zniszczonych przystankach autobusowych, o gorzowskim biegu gwiazdkowym i o tym, że w Gorzowie będziemy płacić niższe podatki. Prosto z Miasta - codzienna dawka ciekawych informacji z Gorzowa i okolic.

Dobre informacje dla kierowców. Po interwencji mieszkańców wyłączono sygnalizację przy Nova Park, która powodowała, że w godzinach komunikacyjnego szczytu zatory drogowe były ogromne. Zakończyły się też prace na Dąbrowskiego – tuż przy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej.  Tam drogowcy wylali nowy asfalt i ulica ta na całej szerokości jest przejezdna. 

Niektóre przystanki tramwajowe czy autobusowe w naszym mieście są w fatalnym stanie – alarmuje radny Ludzi dla Miasta – Grzegorz Musiałowicz. To stwarza zagrożenie dla podróżnych, jak i kierowców – pilnego remontu wymagają przystanki przy Czereśniowej, gdzie występują znaczne ubytki asfaltu, na os. Staszica i przy ulicy Krótkiej. W fatalnym stanie jest też przystanek przy Zakładach Energetycznych. 

Żeby w Gorzowie było ładniej - architekci i plastycy podpowiedzą a urzędnicy posłuchają mieszkańców. Trwają prace nad przygotowaniem uchwały krajobrazowej. W grudniu kolejne spotkania i konsultacje. 1 grudnia w bibliotece odbędzie specjalne spotkanie - o tym jak w innych miastach dba się o wygląd opowiedzą wszystkim chętnym architekci czy urbaniści. 7 grudnia kolejne konsultacje - tym razem urzędnicy chcą posłuchać gorzowskich grafików czy przedstawicieli branży reklamowej. 

Potruchtać po zdrowie i pomóc. W sobotę 17 grudnia odbędzie się kolejny gorzowski bieg gwiazdkowy. Start tradycyjnie w Parku Kopernika - dla uczestników przygotowano trasę 5 km i niespodzianki m.in mikołajowe czapki. Cały dochód z biegu zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Jest już prawie 300 chętnych. Pozostało jeszcze 100 miejsc.

Mieszkanie za remont - a do tego zwrot poniesionych kosztów. Miasto wystawiło 38 kolejnych lokali do remontu. Mogą się o nie ubiegać te osoby, które znajdują się na specjalnej miejskiej liście. W zamian za renowację mieszkania osoby takie mogą dostać je szybciej. Wnioski o mieszkania komunalne do remontu należy składać do jutra - osobiście w Wydziale Spraw Społecznych przy ulicy Teatralnej lub drogą pocztową.

Mniejsze wpływy do budżetu, dużo większe korzyści. Gorzowski magistrat obniży podatki w mieście. Chodzi głównie o podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych oraz o opłatę targową. Obniżka ma sprawić, że rocznie w portfelach gorzowian zostanie około 2 mln 400 tysięcy złotych. Taki krok ma przede wszystkim wpłynąć na zwiększenie liczby podatników, chętnych do inwestowania w naszym mieście. Sprawą zajmą się radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na 29 listopada.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!