Prosto z Miasta - 21.11.2016

21 listopada 2016, 16:00, red
Prosto z miasta - codzienna dawka najnowszych informacji z Gorzowa - czasami też z okolic. Krótko i na temat - bez zbędnego lania wody. Wszystko, co musisz wiedzieć o mieście u nas znajdziesz w pigułce

Nie będzie systemu informacji parkingowej. Władze Gorzowa rozważały możliwość wprowadzenia specjalnej aplikacji mobilnej, dzięki której kierowcy mogliby znaleźć wolne miejsce do parkowania. Na drodze stanęły nie koszty systemu, ale nawierzchnia ulic, która w wielu przypadkach w centrum miasta jest brukowa. To natomiast uniemożliwia zamontowanie specjalnych sensorów, które dawałyby sygnał o wolnym miejscu.

Jest projekt, trwają poszukiwania wykonawcy poręczy na Bulwarze Wschodnim. Chodzi o zjazd od ulicy Cichońskiego na dolną część bulwaru. Barierka ma być długa na 37 metrów. Koszt jej wybudowania to 30 tysięcy złotych. W listopadzie 2012 roku, na Bulwarze Wschodnim wózek z dzieckiem zjechał do Warty. Dziecko na szczęście uratowano, ale sprawa trafiła do prokuratury. Zjazd przeznaczony jest tylko dla pojazdów, ale żaden znak o tym nie informował. Wtedy urzędnicy podjęli decyzję o zabezpieczeniu przejścia.

Prezentacja nowej – odświeżonej marki Gorzowa już w środę. W starej łaźni miejskiej pożegnamy hasło Gorzów Przystań a powitamy Gorzów w sam raz. Co się za tym kryje i co to oznacza dla naszego miasta dowiemy się już o godzinie 17:00. Gorzowski magistrat zaprasza wszystkich mieszkańców na to wydarzenie. Ma być prezentacja, panel dyskusyjny i czas na pytania.

Co dalej z budynkiem dworca kolejowego na gorzowskich Wieprzycach – pyta w interpelacji radny miasta Gorzowa – Jerzy Wierchowicz. Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej byłaby idealnym momentem na modernizację zniszczonego budynku oraz zaniedbanego terenu wokół stacji. Właścicielem terenu jest spółka PKP, która na obecną chwilę nie ma planów związanych z zagospodarowaniem tego terenu.

Samodzielnie wracają do normalnego życia - Mieszkanie chronione się sprawdza mówi Kamil Czerwiński, prezes fundacji Ad Rem. Fundacja utworzyła lokal,w którym obecnie przebywają 4 osoby - do tej pory bezdomne, mające m. in. problemy z uzależnieniami. Mężczyźni otrzymali mieszkanie na dwa lata. W tym czasie będą też pracować m. in. z terapeutami, którzy regularnie ich odwiedzają. Jak na razie osoby korzystające z mieszkania chronionego radzą sobie bardzo dobrze - Jest duża szansa na to, ze po dwóch latach wrócą do normalnego życia.

Nowe garaże dla wozów straży pożarnej. W przyszłym miesiącu powinna zostać ukończona budowa garaży przy ul. Dąbrowskiego dla gorzowskiej straży pożarnej. Poprzednie jeszcze poniemieckie zostały wyburzone bo nie spełniały norm BHP - były za wąskie, bez należytego oświetlenia. Nowych garaży będzie więcej, bo aż 12. Do tego będą szersze ze szklanymi drzwiami

Gorzów bierze udział w projekcie, który ma poprawić jakość środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zielonych. W ramach działań mają powstać m.in. zielone podwórka na Chrobrego oraz zostać zagospodarowane błonia wokół filharmonii. Ponadto metamorfozę ma przejść skwer przy Łaźni, który ma być bardziej zielony i przyjazny mieszkańcom. Obecnie miasto szuka wykonawcy, który opracuje dokumentację do wniosku o dofinansowanie.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!