Prosto z Miasta - 18.11.2016

18 listopada 2016, 15:01, red
O inwestycjach na Wieprzycach, kolejnych opóźnieniach i nakładanych karach na wykonawców oraz o prezentacji marki Gorzowa. Prosto z miasta to codzienna dawka informacji

Gorzów będzie w sam raz?

We wtorek 22 listopada poznamy założenia nowej marki miasta – Gorzów w sam raz. Prezentacja odbędzie się o godz. 17 w dawnej Łaźni Miejskiej przy ul. Jagiełły 11. Prezydent miasta Jacek Wójcicki zaprasza gorzowian na spotkanie pod hasłem „dla mieszkańców w sam raz”. Nowa marka zastąpi stare hasło „Gorzów Przystań

Będą inwestycje na Wieprzycach

Budowa dróg i doprowadzenie kanalizacji - trwa "zbrojenie" ulicy Dobrej. Urzędnicy przygotowują teren pod dzierżawę prywatnym inwestorom. Chodzi o obszar ok. 30 hektarów przy ulicy Dobrej, Folwarcznej i trasy S3. Zbrojenie, czyli wykonanie dróg wewnętrznych, sieci wodno-kanalizacyjnej czy energetycznej ma zostać pokryte ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

7,5 tysiąca kary

Wykonawca ul. Szarych Szeregów z karą za obsuwę. W sumie firma Strabag będzie musiała zapłacić 7,5 tys zł. Chociaż poślizg w oddaniu drogi do użytku wyniósł miesiąc, to miasto zdecydowało, że kara zostanie policzona jedynie za 15 dni. Każdy dzień opóźnienia to 500 zł, chociaż początkowo miał to być tysiąc złotych. Jednak ta kwota byłaby zbyt wysoka w porównaniu do opóźnień na Walczaka.

Opóźnienia na Towarowej

Kolizje w ziemi opóźniają remont Towarowej i Fabrycznej w Gorzowie. Dotychczas była to jedyna inwestycja, która szła zgodnie z terminem. Odcinek miał być gotowy do 30 listopada, nowa data to grudzień. "Wykonawca zadeklarował, że remont zakończy się do końca roku, napotkał na kolizje w terenie"- komentuje Artur Radziński- wiceprezydent Gorzowa.

Inwestycje PWiK

Budowa farmy fotowoltaicznej czy kanalizacji na Wylotowej - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji stara się o dofinansowanie kolejnych inwestycji. Wśród nich m. in. remont sieci kanalizacyjnej na remontowanych odcinkach Towarowej, Fabrycznej oraz Warszawskiej. Dodatkowo, kanalizacja ma zostać wybudowana na ulicy Wylotowej. PWiK planuje także wybudowanie farmy słonecznej, dzięki której zużywane będzie mniej energii do produkcji wody. Łączna wartość projektów to ok. 65 mln. zł.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże