Prosto z miasta - 17.11.2016

17 listopada 2016, 16:00, red
"Prosto z miasta" to codzienna dawka informacji z Gorzowa (czasami też z okolic). Dziś chodnikach do remontu, linii autobusowej 134 i nocnym, zdrowym bieganiu po mieście.

Chodniki pilnie potrzebują remontu

Mieszkańcy wskazują kolejne miejsca, w których wymiana nawierzchni jest niezbędna. O usuniecie przeszkód apelują szczególnie matki z dziećmi lub osoby starsze. Zapadnięte studzienki telekomunikacyjne, czy wystające płyty chodnikowe to rzecz normalna. Na remont czekają chodniki przy Moniuszki w okolicach prokuratury oraz na całej długości ulicy Krótkiej.

O nagrodach dla sportowców

Kto powinien otrzymywać nagrody sportowe i jakie osiągnięcia należy doceniać? Gorzowscy urzędnicy pracują nad regulaminem przyznawania stypendiów, nagród i wyróżnień sportowych i proszą o pomoc mieszkańców. We wtorek 22 listopada w bibliotece miejskiej odbędzie się specjalne spotkanie konsultacyjne. Uczestnicy będą mogli zgłaszać opinie i uwagi. Początek o godz. 17.

Podaruj dziecku misia

Gorzowskie centrum pomocy rodzinie rusza ze specjalną akcją. Chodzi o przynoszenie maskotek do siedziby GCPR. Zebrane pluszaki trafią do dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną oraz tych, które przebywają w pogotowiu rodzinnym i szpitalu. Akcja trwa do 23 listopada. Natomiast zebrane misie trafią do dzieci 25 listopada, który jest Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Linia 134 do modyfikacji?

Mieszkańcy zgłaszają kolejne uwagi do trasy tej nowo powstałej linii. Pojawiły się głosy, aby z jednej strony wydłużyć trasę do Ciecierzyc w gminie Deszczno, a z drugiej strony, aby autobus linii 134 od szpitala jechał przez Kombatantów i Szarych Szeregów i Okulickiego. Mieszkańcy chcą tez zwiększenia ilości kursów na tej linii szczególnie w dni wolne od pracy.

Nocne bieganie po Gorzowie

W każdy poniedziałek o 20 w Parku Górczyńskim spotykają się amatorzy nocnego biegania – wszystko to pod hasłem Biegam Bo Lubie Nocą. Organizatorzy przekują, że nocne bieganie to doskonała forma treningu dla osób, które po całym dniu ciężkiej pracy poszukują biegowych endorfin w doskonałym towarzystwie i bezpiecznych warunkach. Zajęcia są dla wszystkich chętnych i odbywają się bezpłatnie.

O problemach mieszkaniowych Gorzowa

By nie zabrakło mieszkań socjalnych, a najemcy nie zalegali z czynszem - powstaje projekt Polityki Mieszkaniowej. Na ten cel urzędnicy przeznaczyli ok. 40 tys. zł. Chodzi o to, żeby w jednym dokumencie opisać problemy mieszkaniowe w mieście oraz wyznaczyć cele i sposób działania urzędników, tak aby tym problemom zapobiegać. Projekt ma być gotowy do końca tego roku.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!