Vaculik nowym "stalowcem"

4 listopada 2016, 19:53, mk/żródła: wikipedia, stalgorzow.pl
By Afanasyev Sergey - http://vk.com
Słowak w tym roku zasili szeregi mistrza Polski. Informację o nowym kontrakcie w Stali Gorzów podano podczas gali Speedway Business Club, która odbyła się w Sulęcinie.

Vaculik w polskiej lidze startował już sezonach 2006–2007. Był wówczas zawodnikiem KSŻ Krosno (potem KSM Krosno), na sezon 2008 podpisał kontrakt ze Stalą Rzeszów, duńską drużyną Holsted oraz szwedzką drużyną Smederna Eskilstuna. W sezonie 2009 reprezentował barwy ekstraligowego beniaminka Wybrzeża Gdańsk. Po spadku tego klubu do 1. ligi przeniósł się do Unii Tarnów. W lidze czeskiej zawodnik klubu AK Slany, z którym w 2006 został Drużynowym Mistrzem Czech. W 2007 był liderem KSM-u Krosno uzyskują średnią biegową równą 2,26 pkt.

Pierwsze i jak dotąd jedyne zwycięstwo w cyklu Grand Prix odniósł 23 czerwca 2012 roku na torze w Gorzowie Wielkopolskim będąc zawodnikiem rezerwowym. Vaculik wystąpił także w w pięciu kolejnych zawodach tej rangi notując dobre wyniki, w efekcie czego zakończył sezon na jedenastym miejscu. W sezonie 2013 był stałym uczestnikiem GP. Został indywidualnym mistrzem Europy w roku 2013. Po 5 latach spędzonych w Unii Tarnów, przeniósł się do KS Toruń. Teraz podpisał kontrakt na dwa lata z gorzowskim klubem.

– Od sezonu 2017 będę reprezentować barwy Stali Gorzów, z czego bardzo się cieszę, bo jest to klub w pełni profesjonalny, który zawsze chce osiągać jak najlepsze wyniki. Takie podejście mnie interesuje i łączy mnie z tym klubem, bo w tym, co robię zawsze chcę się rozwijać i być najlepszym, jak tylko mogę – powiedział nowy zawodnik Stali w wywiadzie, którym możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu . – Bardzo się cieszę z możliwości reprezentowania i współpracy z tak wspaniałym klubem. Mam nadzieję, że będę mocnym punktem drużyny i zrobię wszystko, żeby tak było – dodał Vaculik.

Podczas spotkania ogłoszono, że kontrakt na przyszły rok z gorzowskim klubem podpisał też Przemysław Pawlicki.  

Aktualny skład mistrzów Polski na sezon 2017: Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Martin Vaculik, Przemysław Pawlicki,Niels Kristian Iversen, Thomas H. Jonasson (oczekujący)


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!