Nowy zawodnik w Stali Gorzów

2 listopada 2016, 20:15, aw
fot. stalgorzow.pl
Gorzowski klub żużlowcy podpisał pierwszy kontrakt z zawodnikiem z zewnątrz. Jest nim Tomas Jonasson, który kilka lat temu jeździł dla Stali.

W środę 2 listopada Stal Gorzów podpisała pierwszy kontrakt z zawodnikiem z zewnątrz. Kontrakt jest sporym zaskoczeniem. Klub podpisał go z Tomasem Jonassonem, który reprezentował już wcześniej żółto-niebieskich.

27-letni obecnie Szwed występował w gorzowskiej Stali w latach 2006-2009, jeszcze jako junior. Teraz powraca z nadzieją na odbudowę formy w miejscu, gdzie zaczęła się jego przygoda z polską ligą.

- Dużo analizowałem, jeśli chodzi o to, by wrócić do dobrego ścigania i nastroju po słabym sezonie. Pomyślałem sobie: "co może być lepsze niż występy w drużynie, w której zacząłem swoją karierę w Polsce?" Ponadto nie ma żadnej presji związanej z kontraktem ze Stalą Gorzów - przyznał na oficjalnej stronie klubu Tomas Jonasson.

Szwed nie będzie pierwszym wyborem trenera Stanisława Chomskiego, ale chce pokazać się z dobrej strony i nie wyklucza, że włączy się do walki o skład. - To ode mnie zależeć będzie, by pokazać, że zasługuję na miejsce w składzie. Na tę chwilę nie ma jednak żadnej presji i obowiązków - powiedział. - Będę miał szansę na treningi i sprawdzanie sprzętu na torze, na którym czuję się komfortowo – podkreśla Jonasson.

Tomas Jonasson do Stali Gorzów trafił w charakterze zawodnika oczekującego. Jeśli nie dostanie szansy w żółto-niebieskich barwach, to zawsze będzie mógł udać się na wypożyczenie, a jak sam podkreśla, opcji nie brakuje.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski