• Pojutrze 18°/9°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.

Czwarta wygrana akademiczek

22 października 2016, 23:18, red
Gorzowianki idą za ciosem. Po zwycięstwie nad CCC Polkowice tym razem w grodzie nad Wartą poległ zespół Cosiunus Widzew Łódź. Akademiczki wygrały 81:73

Początek spotkania zwiastował szybki pogrom zawodniczek z Łodzi. Po kilkudziesięciu sekundach na tablicy wyników było 10:0 i była to najwyższa seria punktowa akademiczek. Na taki, dość niekorzystny obrót sprawy, szybko zareagował trener łodzianek – Dariusz Raczyński.

Po dość zdecydowanej reprymendzie, drużyna Cosinus Widzew ruszyła do kontrataku. Co prawda pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gorzowianek, to już w drugiej minimalną przewagę wypracowały przyjezdne – przez kilka minut to zawodniczki z Łodzi nadawały ton grze. Po zdobyciu 12 punktów z rzędu udało im się nawet wyjść na niewielkie prowadzenie (32:34)

Przewagą przyjezdne nie cieszyły się zbyt długo. W trzeciej i czwartej kwarcie to podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego znakomicie wykorzystywały każde błędy przeciwniczek i ostatecznie doprowadziły do czwartego w tym sezonie zwycięstwa.

- Jestem dumny ze swojego zespołu, że na tak gorącym terenie jak Gorzów potrafił podnieść się dwukrotnie w tym meczu. Raz po bardzo słabym początku wróciliśmy do gry i dobrze zaczęliśmy trzecią kwartę, ale niestety potem popełniliśmy błędy, które zostały bezwzględnie wykorzystane przez zespół z Gorzowa – mówił tuż po meczu trener łódzkiego zespołu Dariusz Raczyński. Zawodniczki z Łodzi walczyły do końca. - Dziewczyny pokazały że mają charakter i to rokuje optymistycznie na przyszłość – dodał Raczyński.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski - Cosinus MUKS Widzew Łódź 81:73 (22:18, 16:18, 29:16, 14:21)

AZS AJP: Talbot 28, Dźwigalska 15, Seekamp 12, Hurt 12, Szajtauer 8, Misiek 4, Stelmach 2

Widzew: Pawlak 19, Bujniak 13, Beadle 13, Drop 7, Zapart 6, Pisera 6, Rogers 4, Kruszyńska 4, Gertchen 1

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej Wiadomości z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com