Kolorowe przedszkole jak nowe

13 października 2016, 10:43, inf. prasowa
fot. Ewelina Chruścińska-Jackowiak/UM Gorzów
Radosna, kolorowa i po prostu ładna – tak wygląda nowa elewacja Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 9 w Gorzowie. W placówce zakończyła się już termomodernizacja.

Prace zostały zrealizowane w ramach projektu inwestycyjnego pn. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gorzowie Wlkp. W ramach prac wykonano m.in. dokumentację wykonawczą oraz roboty budowlane: ocieplono dach, ściany, zmodernizowano system centralnego ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody. Na nowe, energooszczędne, wymieniono oprawy oświetleniowe.

Prace przebiegły bardzo sprawnie i bezproblemowo. Najpierw wykonawca zadbał o wnętrze budynku, co pozwoliło na rozpoczęcie pracy placówki od 1 września. W dobór kolorystyki elewacji aktywnie włączyła się dyrekcja przedszkola, rodzice, a nawet dzieci. Całość robót termomodernizacyjnych wykonawca zakończył 7 października – 24 dni przed planowanym terminem.

Koszt remontu to kwota ok. 760 tys. zł. Na zadanie złożono już wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 – ZIT Gorzów Wlkp. Planowane dofinansowanie jest na poziomie 85 %.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!