Stilon w finale Pucharu Polski

10 maja 2016, 21:25, Dawid Lis
Stilon Gorzów wygrał we wtorek w Zielonej Górze z drugim zespołem Falubazu i awansował do finału okręgowego Pucharu Polski. Niebiesko-biali czekają na rywala.

Stilon od początku dominował i bardzo dobrze rozpoczął spotkanie w Zielonej Górze, bo już w 7. minucie do siatki gospodarzy trafił Patryk Jakubowski. Radość gorzowian z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo już w 13. minucie skutecznie odpowiedzieli zielonogórzanie. Mateusz Torbiczuk strzałem w samo okienko pokonał Macieja Wolarka i po niespełna kwadransie było 1:1. Taki też wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron szybko do ofensywy przeszli niebiesko-biali. To przyniosło efekt w postaci bramki w 53. minucie. Krótko rozegra rzut rożny i strzał przy bliższym słupku Michała Chyrka dał prowadzenie Stilonowi. Po chwili ten sam zawodnik trafił do siatki po raz drugi. Chyrek doskonale wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola i w pojedynku sam na sam okazał się lepszy od golkipera miejscowych.

Gorzowianie prowadzili już 3:1 i dalej większość czasu spędzali na połowie Falubazu. Nasi zawodnicy poczuli się jednak zbyt pewnie i przy wyprowadzaniu akcji błąd popełnił Wolarek. Bramkarz niebiesko-białych niedokładnie wybijał futbolówkę, a ta trafiła pod nogi Jędrzeja Króla, który technicznym strzałem przelobował Wolarka.

Falubaz odrobił jedną bramkę i był w kontakcie. Gospodarze do końca walczyli o remis, ale te ataki zawodników z Mychą na piersi wykorzystali gorzowianie. Po stracie miejscowych w środku pola Stilon dobrze wymienił kilka podań, a akcję wykończył Rafał Świtaj i ustalił wynik spotkania na 4:2 dla niebiesko-białych.

Stilon jest już w finale. W środę wieczorem poznam rywala. W drugim półfinale pierwszy zespół Falubazu podejmuje Formację Port 2000 Mostki. Finał okręgowego Pucharu Polski odbędzie się 8 czerwca w Świebodzinie.

KS Falubaz II Zielona Góra - Stilon Gorzów Wielkopolski 2:4 (1:1)
Bramki: Torbiczuk (13'), Król (62') - Jakubowski (7'), Chyrek 2 (53', 57'), Świtaj (88')

Falubaz II: Kubasiewicz - Juszczak, Nidecki, Piorun, Lityński - Rogalski (od 61' Kosicki), Rybaczek (od 65' Kędziora), Konopski (od 46' Kochanowski), Torbiczuk - Król, Butowicz (od 46' Kobusiński).
Stilon: Wolarek - Gołdyn, Mazalon, Ogrodowski, Szwiec, Wisniewski, Kaczmarczyk, Maliszewski (od 78' Malinowski), Nowak (od 46' Ziajka), Chyrek (od 72' Świtaj), Jakubowski (od 46' Szałas).


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski