Spadek coraz bliżej

8 maja 2016, 10:28, Dawid Lis
Stilon Gorzów przegrał kolejny mecz i widmo spadku do czwartej ligi zagląda gorzowianom w oczy coraz bardziej. Do końca sezonu zostało już tylko pięć kolejek.

Sytuacja niebiesko-białych przed wyjazdem do Dzierżoniowa była trudna, ale szansa na utrzymanie w trzeciej lidze dolnośląsko-lubuskiej nadal była realna. Warunkiem było zwycięstwo na wyjeździe, a później kontynuowanie serii. I to niewątpliwie był warunek konieczny, a pojedynek z Lechią był kolejnym z tych meczów "o życie".

Pierwsza połowa dawała nadzieję, a przynajmniej jej rezultat. Obie ekipy próbowały swoich sił w ofensywie, choć nie było ich zbyt wiele. Nie przynosiło to żadnego rozstrzygnięca, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Mecz kibiców nie porywał. Bezbramkowy remis po 45 minutach nie był zły, ale Stilonowi to nie wystarczało. Nasi musieli zagrać o pełną pulę.

Po zmianie stron gorzowianie próbowali konstruować ofensywne akcje. Obie drużyny jednak popełniały sporo błędów, było dużo niedokładności w akcjach i tempo tego pojedynku nie porywało kibiców zebranych w Dzierżoniowie. Ostatecznie do siatki niebiesko-białych trafił Łukasz Maciejewski w 63. minucie. Nasi obrońcy go nie upilnowali, a on bez problemów strzelił pod poprzeczkę.

Ta bramka pomogła gospodarzom, którzy jeszcze ofensywniej zaczęli grać. Po kilku minutach mieli okazję na podwyższenie wyniki. W 69. minucie Kordian Ziajka faulował jednego z rywali i sędzia wskazał na wapno. Jedenastki jednak Lechia nie wykorzystała, doskonale w bramce spisał się Kacper Rosa.

Stilonowcy wzięli się za odrabianie strat, ale bezskutecznie. Nasi zawodnicy grali zbyt nerwowo, nie potrafili skonstruować skutecznej akcji, aby zagrozić bramkarzowi miejscowych. Do samego końca niebiesko-biali próbowali, ale nie mogli przebić się przez defensywę Lechii i to gospodarze wygrali koeljny mecz.

Obecnie Stilon traci już osiem punktów do Formacji Port 2000 Mostki, która jest siódma. Do zakończenia sezonu pozostało już tylko pięć kolejek.

Lechia Dzierżoniów - Stilon Gorzów 1:0 (0:0)
Bramka: Maciejewski (63')
Lechia: Malec - Juraszek, Paszkowski, Buryło (od 89' Smutek), Pietkiewicz (od 78' Korkuś), Niedojad (od 90+1 Wiącek), Maciejewski (od 90+3 Kowalczyk), Domaradzki, Słonecki, Barski, Śmiałowski.
Stilon: Rosa - Gołdyn, Mazalon, Gruszecki, Szwiec (od 66' Ogrodowski), Wiśniewski, Kaczmarczyk, Świtaj (od 56' Maliszewski), Mrozek (od 86 Nowak), Szałas (od 64' Chyrek), Ziajka.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski