W czerwcu ruszy budowa nowego żłobka [zdjęcia]

6 maja 2016, 12:02, aw
fot. Anna Warchoł
Władze Gorzowa ogłosiły przetarg na budowę żłobka przy ul. Maczka. Obiekt ma powstać przy Przedszkolu Miejskim nr 17 i miejsce znajdzie tam około 100 maluchów.

O tym, że w naszym mieście brakuje nie tylko miejsc w przedszkolach, ale również żłobkach przekonują się co roku rodzice dzieci podczas  rekrutacji do tych placówek. Tylko w tym roku w żłobkach zabrakło ponad 200 miejsc dla maluchów.

Dlatego też, aby polepszyć sytuację, władze Gorzowa zdecydowały wybudować nowy żłobek, który będzie mieścił się przy ul. Maczka obok Przedszkola Miejskiego nr 17. Właśnie został ogłoszony przetarg na budowę placówki. Magistrat czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 23 maja.

Nowy żłobek ma być parterowy z 4 oddziałami z podstawowym wyposażeniem. Miejsce w placówce ma znaleźć blisko 100 dzieci.  Główne wejście zaprojektowano od ul. Maczka. Projektowany żłobek skomunikowany będzie zarówno z ul. Sosnkowskiego i z ul. Maczka. Cały obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych z poziomu przyległego terenu poprzez projektowane pochylnie. Teren obiektu zostanie ogrodzony i zagospodarowany zielenią w formie trawników i krzewów. Na terenie placówki powstanie plac zabaw.

Szacowany koszt budowy żłobka to ok. 6 mln zł. Zadanie jest współfinansowane w ramach programu „Maluch – edycja 2016” w wys. 1 836 735,00 zł. Pierwsze prace mają rozpocząć się już w czerwcu. Planowany termin ukończenia budowy to listopad 2016.

FotoreportażPodziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże