Weekendowy rozkład jazdy

29 kwietnia 2016, 10:55, Dawid Lis
Rozpoczyna się walka o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. Poza tym żółto-niebiescy w niedzielę pojadą do Poznania na kolejny mecz ligowy. A piłkarze Stilonu powalczą u siebie w derbach z Piastem.

KOSZYKÓWKA

Kolejny weekend i kolejna młodzieżowa ekipa AZS PWSZ Gorzów wyruszyła na podbój mistrzostw Polski. Tym razem kadetki udały się do Sosnowca, aby tam walczyć w turnieju półfinałowym. Oprócz gorzowianek w grupie są ekipy z Pruszcza Gdańskiego, Poznania i gospodynie - drużyna z Sosnowca.

Terminarz:
Piątek:
16:30 - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
18:45 - SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański - Enea AZS Poznań
Sobota:
11:00 - Enea AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Enea AZS Poznań
13:15 - SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
Niedziela:
11:00 - Enea AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański
13:15 - Enea AZS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

PIŁKA NOŻNA

Gorzowianie po serii porażek w końcu się przełamali! Najpierw Stilon wygrał u siebie z Zagłębiem II Lubin, a w środę z kolejnymi trzema punktami niebiesko-biali wrócili z Jeleniej Góry. Kolejek do zakończenia rozgrywek coraz mniej, a wciąż trzeba gonić rywali, aby myśleć o utrzymaniu w trzeciej lidze dolnośląsko-lubuskiej. Najbliższa okazja już w sobotę. Stilon podejmie w derbowym pojedynku Piasta Gorzów-Karnin. Piast w tabeli jest 13 i ma 10 punktów straty do Stilonu. Wszystko wskazuje na to, że to gospodarze są zdecydowanym faworytem. Ale to tylko teoria, trzeb to jeszcze potwierdzić na boisku.

Sobota:
17:00 - Stilon Gorzów -Piast Gorzów-Karnin

ŻUŻEL

Już w sobotę rozpocznie się walka o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Inaguruacja odbywa się w Słowenii, na torze w Krsku. Gorzowian w tym roku reprezentują Niels Kristian Iversen, Matej Zagar oraz Bartosz Zmarzlik. Junior Stali wdarł się przebojem na światowe salony i na pewno na nim skupi się uwaga większości obserwatorów. Sam Zmarzlik podkreśla, że nie ma żadnej presji i on niczego nie musi udowadniać.

W niedzielę natomiast gorzowska Stal uda się do Poznania, aby tam zmierzyć się z Betard Spartą Wrocław. Żółto-niebiescy do tej pory są bez porażki w lidze. Wrocławianie jak na razie odjechali tylko jedno spotkanie, przegrywając w Grudziądzu. Mecz ze Stalą będzie inauguracją na poznańskim stadionie, ponieważ wcześniej został odwołany mecz z Rybnikiem. Gospodarze kilka dni w tym tygodniu trenowali na Golęcinie i szukali odpowiednich ustawień. Stal po raz ostatni w lidze w Poznaniu jechała w 2007 roku i wtedy jako jedyna drużyna wygrała, ale rywalizowała z miejscowym klubem.

Sobota:
19:00 - Grand Prix Słowenii (Krsko)
Niedziela:
17:00 - Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów (w Poznaniu) - transmisja nSport+


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski