Na byłym poligonie powstanie nowe osiedle

3 kwietnia 2016, 11:05
fot. archiwum
Prawie 9,2 mln złotych wpłynie do budżetu miasta po przetargach na sprzedaż gruntów gminnych. Spośród siedmiu wystawionych działek cztery udało się sprzedać. Największy wpływ przyniesie sprzedaż trzech działek położonych na terenach popoligonowych

Podczas przetargu zainteresowaniem cieszyły się wyłącznie grunty przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Do przetargu na 4 działki przystąpiło sześciu uczestników. Wszystkie zostały wylicytowane o 1 lub 2% więcej niż cena wywoławcza. W sumie dwóch inwestorów kupiło 6,5 ha gruntów. Najwięcej, bo trzy działki położone obok siebie na terenach popoligonowych, przylegających do ul. Słowiańskiej i Węgierskiej, wylicytował nowy deweloper – MY HOME GORZÓW Sp. z o.o.

Inwestycje, które zostaną zrealizowane na zakupionych gruntach, rozpoczną zabudowywanie ponad 540 ha terenów popoligonowych, które teraz są własnością miasta. Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Majątku przygotowuje się do kolejnych przetargów.

 W najbliższym czasie planowana jest sprzedaż kolejnych terenów m.in. pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne przy ul. Wróblewskiego oraz pod budownictwo handlu wielkopowierzchniowego - teren po byłej pętli autobusowej przy ul. Myśliborskiej.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!